foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 15, 2006 08:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Vabandust, copy ja paste jättis algatuseks Subjekti reale vale taime. Nüüd on õiglus jalule seatud.

Ahoi,

Kogenenumad taimekasvatajad andke nüüd veidi nõu. Ceratophyllum demersum kasvas alguses väga kenasti ja roheliselt. Praegugi on kasvu tempo täitsa Ok. Taime tipp on kena roheline, aga alumine ja keskmine osa kisub kergelt pruuniks :(

Palun vihjeid milles võiks olla probleem.

Aitäh,
Agur


Viimati muutis Agur, Laupäev Apr 15, 2006 09:53, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 15, 2006 09:30 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
1. cabomba caroliniana ja ceratophyllum demersum on 2 täiesti erinevat liiki.
2. pruunikaks tõmbumine võib olla tingitud sellest, et valgus ei ulatu taime alumisse ossa või on valgust lihtsalt liiga vähe.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 15, 2006 09:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
Mul täpselt sama asi taolise taimega sama sugune aind laiem kuskilt läheb pruuniks ja mädaneb ära :?

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 15, 2006 09:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Maria kirjutas:
2. pruunikaks tõmbumine võib olla tingitud sellest, et valgus ei ulatu taime alumisse ossa või on valgust lihtsalt liiga vähe.


Pagan, just sai endal valgustus ümber tehtud. Kurb küll, kui ikka vähe sai. Samas 4 x80 W võiks ju 600L akvale üsna sobiv (muidugi mitte luksuslik) olla.?

Agur


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 15, 2006 10:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kardetavasti pole see asi nii lihtne ühti et vaid valgus süüdi on. Mu suuremas akvas kus on 3x54W T5 torud käitub Ceratophyllum demersum täpselt samamoodi, pole sellest probleemi teinud kuna saab nagunii suuremalt jaolt regulaarselt välja visatud. Väiksemas akvas kus valgust vähem vette jõuab ja ka toitaineid on kindlasti napimalt, on aga Ceratophyllum demersum kogu ulatuses uhkelt roheline ja kasvab samuti jõudsalt - isegi vesiroosi lehtede all.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 15, 2006 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Rein kirjutas:
Kardetavasti pole see asi nii lihtne ühti et vaid valgus süüdi on. Mu suuremas akvas kus on 3x54W T5 torud käitub Ceratophyllum demersum täpselt samamoodi, pole sellest probleemi teinud kuna saab nagunii suuremalt jaolt regulaarselt välja visatud.


Kas see tähendab, et see taim lisaks pikkusesse kasvamisele kasvab ka laiusesse? Sellist rõõmu pole minul küll veel olnud :(

Rein kirjutas:
Väiksemas akvas kus valgust vähem vette jõuab ja ka toitaineid on kindlasti napimalt, on aga Ceratophyllum demersum kogu ulatuses uhkelt roheline ja kasvab samuti jõudsalt - isegi vesiroosi lehtede all.


Oskad Sa arvata milles see võlujõud peitub? Mingi eriti hea vee koostis?

Agur


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 15, 2006 11:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Agur kirjutas:
Kas see tähendab, et see taim lisaks pikkusesse kasvamisele kasvab ka laiusesse? Sellist rõõmu pole minul küll veel olnud :(

Mul enamasti kasvab suureks roheliseks mütsakaks, igas suunas.
Agur kirjutas:
Oskad Sa arvata milles see võlujõud peitub? Mingi eriti hea vee koostis?

Ei tea küll - kas vee parameetrid või toitained ilmselt. Ceratophyllum demersum peaks tegelikult ka päris napi valgusega hakkama saama nii et valgust ma küll põhjuseks ei pea.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 15, 2006 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Rein kirjutas:
Kas see tähendab, et see taim lisaks pikkusesse kasvamisele kasvab ka laiusesse? Sellist rõõmu pole minul küll veel olnud :(

Agur kirjutas:
Mul enamasti kasvab suureks roheliseks mütsakaks, igas suunas.


Mul kasvab kõrgusse. Ilma liialduseta on selliseid päevi, kus 24 tunniga vistkab 2-3 cm. Uskumatu.

Agur


Üles
 Teema pealkiri: ceratophyllum demersum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2006 04:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Sain Maria käest teada, et see on meil vesikuuse nime all. Ta ei võtagi juuri alla, sest on pinnataim. Sain kunagi kalapoest ühe jupikese krevettidega kaasa ja nüüd olen seda igal nädalal peotäite viisi minema visanud.
Ma kasutan seda nii pinnal kui ka põhja kinnitatuna sisefiltri varjamiseks.
Pinnal lasen nädalakese kasvada, seal ajab hästi külgvõrseid, ja siis panen osa põhja. Kui läheb koledaks, tõmban üles, eraldan ainult ladvaosa ja jätan pinnale uut vart kasvatama.
Valguse suhtes on vähenõudlik, kasvas ka ämbris jahedas vees ja pimedas.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: ceratophyllum demersum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2006 07:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
sannette kirjutas:
Sain Maria käest teada, et see on meil vesikuuse nime all. Ta ei võtagi juuri alla, sest on pinnataim.

Sellega on aga nii ja naa. Sel taimel pole tõesti ehtsaid juuri, küll aga suudab ta oma alumistest lehtedest moodustada midagi juuresarnast millega end korralikult ankurdada. Mul on see taim ka akvas end mõnikord omal algatusel tugevasti põhja kinnitanud (ja alumised lehed läksid pruuniks), looduses võib ta aga kasvada lausa põhja kinnitunud mätastena - ntx Tanganjika järves. Ka Tropica sait räägib sama juttu. Aga akvas ta jah enamasti armastab hõljuda.


Üles
 Teema pealkiri: vesikuusk
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2006 09:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Leidsin veel sealt Tropica lehelt, millele Rein vihjas, et c.demersum eritab vette aineid, mis neutraliseerivad vetikaid.
Nii, et igati tore taim!

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2006 10:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 11, 2004 12:58
Postitusi: 152
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tore, rebin siis enda oma ka põhjast lahti. Näpistan inetu alumise osa ära ja jään ootama kasvamist.
Ainus segane teema minu jaoks on see, et kui ta ujub pinnal, siis mis nipiga võiks juhtuda see, et ta ennast iseseisvalt 50 cm sügavamale põhja ankurdama saaks hakata.

Agur


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2006 10:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Minul passib see taim ka otsaga põhjas, kivi ankruks pandud.
alt on pruunikas aga ülevalt kena roheline. Vahel lõikan pruuni osa ära ja juba nädalaga on sama pikk kui varem.
Väga kiire kasvuga taim.

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2006 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
minul on ta ka põhja kinnitatult otsast lõpuni roheline (v.a. see osa, mis pinnase sees valgust ei saa ja pigmenditu on).
paneb küll mõtlema, et miks, kui teistel pruuniks kisub...

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 17, 2006 11:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Agur kirjutas:
Ainus segane teema minu jaoks on see, et kui ta ujub pinnal, siis mis nipiga võiks juhtuda see, et ta ennast iseseisvalt 50 cm sügavamale põhja ankurdama saaks hakata.

Ta lihtsalt täidab selle 50 cm pinnalt põhjani nii et see on ühtlane roheline mütsakas. :) Mul juhtub see kui mitte varem siis 2 nädala jooksul. Kui meeles on siis järgmine kord puhastuse eel teen sellest džunglist pildi.


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver