foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 09:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
milline taim jääks hästi kookospähkli külge


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
osxar kirjutas:
milline taim jääks hästi kookospähkli külge

ANUBIAS-Esialgu kinnita nööpnõelaga ja mõne aja pärast võta see ettevaatlikult ära.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 09:54 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Java mossi (Vesicularia dubyana) võib panna - see jääb mõne aja pärast päris tugevalt kinni. Lehtedega taimedest võib veel proovida erinevat liiki microsorumitega, kuid nende kinnitumisvõime ei ole väga tugev.
Vahepeal proovisid paljud siit ricciat põhja kinni siduda aga viimasel ajal ei ole sellest enam kuulda olnud - ilmselt muutus tüütavaks seda pidevalt uuesti kinni tõmbas käia. Tropica taimevalikus on ka mingi Pellia nimeline taim olemas, mis peaks välja nägema kui riccia ja püsib ka põhjas, kuid ma ise ei ole seda müügil näinud.
Vt. ka http://www.tropica.com lehele. Seal on olemas piltidega loend - eks kujutad ise ette milline miski asi kookose peal välja paistma hakkab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 10:05 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
kudas ma selle ANUBIASE sinna kinni panen,kustkohast ma nööpnõela läbi panen ja kookos on ju tugev.kuigi see Riccia fluitans meeldib mulle küll


Viimati muutis osxar, Pühapäev Dets 11, 2005 10:19, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
Võid ka tugevama tumeda niidiga siduda-tumedamaga sellepärast et ei riivaks silmailu.

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 11:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nööpnõel pole just parim valik, hakkab teine roostetama. Tamiil on hea ning ei torka silma, niit kah - kuid niidi osas ma ei imestaks kui mõnda neist on värvitud mingi ebatervisliku töksiga. Niidi ja tamiili korral peab loomulikult hoolt kandma et see ei jääks kuhugi tilpnema ega tuleks lahti nii et akvaelanikud sinna ei takerduks.
Riccia suhtes on paigaldamiseks kavalaim nipp mida olen kuulnud selline et see tõmmatakse kinni võrguga mida vist naised soengutegemisel kasutavad, paari päevaga kasvab Riccia sellest läbi ja tekib ideaalne vaip. Paraku see vaip tahab regulaarset pügamist ja mõne aja pärast vajab ikkagi väljavahetamist. Minu teada meistrid kasvatavad eraldi spetsiaalses akvas uusi Riccia vaipasid vanade väljavahetamiseks, nii et päris tülikas sellise silmailu hoidmine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 11:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
aga see anubis oleks seal peal päris kena,
kas kellegil on pakkuuda mõnda oksa


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 11:19 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ricciavaiba ehitamine:
http://www.nature-aquarium.com/riccia.htm

Sellel lehel teisigi "vaibataimi"

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 11, 2005 11:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tjah, see Petsi pakutud link viitab tehnikale mida pruugiti enne võrgu kasutuselevõtmist. Päris töömahukas, kuid algselt oli ainus kasutatav meetod.
Osxar - kui viitsid Tallinnasse järgi tulla siis leian Sulle mõne tüki Anubias barteri var barterit. Anubias on aeglaselt kasvav taim mistõttu seda enamasti foorumis ei pakuta. Ka Microsorum pteropust aka Java ferni võid tüki saada. Ka kribala Java mossi võid saada, seda küll tõesti vaid õige pisut. Kuhugi vedamise ega saatmisega pole aga tahtmist tegeleda, kui on huvi jätkame privas.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver