foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 17, 2018 02:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Mure pruunvetikaga, mis ei taha kuidagi taanduda mu akvas.
Akvaarium 180l, käinud alates augusti keskpaigast (2017)- peaaegu aasta.
Valgustus: 1x21 W LED, alguses põles 9h päevas, nüd olen vähendanud 7le
Filter: Välis EHEIM prof 4+ 350liitrile
Temperatuur: 25C
Elanikud: 19 rasborat, 5 corydorast, 3 pärlguraamit ja 2 paradiisikala.
Taimed: Vallisneria, Hygrophila corymbosa & compacta, Bacopa australis, Hygrophila difformis
Testid:
-No3 = 10
-No2 = 0
-GH = >14
-KH = 6-10
-PH = 7,6
-Cl2 = 0
Veevahetust olen teinud väga regulaarselt 1x nädalas u 20l korraga. Põhi: substraat+peal kruus 3-5mm must. Peale veevahetust lisan Easylife Profito väetist ja üle päeva Easycarbot u 4 ml.
Kaladele enda arvates palju süüa ei anna- 1x päevas hommikuti ja nii, et nad söövad ära selle alla minuti pakuks. Midagi põhja ei jõua- coridele panen tablette, et nad süüa saaksid. Tihti olen nädalavahetustel ära ja siis kalad ei saa üldse süüa.
Milles võib asi olla, kas siis valgustuses? Olen lugenud ka seda, et silikaadid tekitavad vetikaid ja nendest peab lahti saama... Kas valgustust on siis liiga vähe või palju või peaks lihtsalt välja vahetama mingi õigema asja vastu? Kas peaks testima silikaate?

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 17, 2018 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Tere!
Kui võimalik, siis pane palun sellest vetikast ka pilte üles, et saaks näha täpselt millega tegemist.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 18, 2018 08:51 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Oskan hetkel öelda vaid seda
Valguse aega ei ole sul mõtet vähendada, seda on sinu akvaariumis kahjuks niigi vähe. Kannatavad taimed. Vetikas saab ka vähese valgusega hakkama.
Pigem vähenda Profito koguseid või jäta mingiks ajaks üldse ära. Co2 jäta samaks, kuna see pärsib pruunvetikate kasvu.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 18, 2018 04:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Pets kirjutas:
Oskan hetkel öelda vaid seda
Valguse aega ei ole sul mõtet vähendada, seda on sinu akvaariumis kahjuks niigi vähe. Kannatavad taimed. Vetikas saab ka vähese valgusega hakkama.
Pigem vähenda Profito koguseid või jäta mingiks ajaks üldse ära. Co2 jäta samaks, kuna see pärsib pruunvetikate kasvu.


Kas oskad soovitada, mis ma valgustusega ette võiks võtta? Põletada siis lihtsalt kauem ikkagi või valgustuse täitsa välja vahetada...millise vastu?

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 18, 2018 04:30 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Põleta nagu sa siiani oled teinud. Kui on tegu spetsiaalse akvaariumi toruga, siis soovitaksin vaadata, millal ta on valmistatud või siis millal sa seda kasutama hakkasid. Tavaliselt on akvaariumitele mõeldud torud efektiivsed aasta. Seega, äkki oleks hea välja vahetada.
Aga tahaks veel öelda, et kindlasti ei ole valgustus vetika vohamise ainus põhjus. See on pisut komplekssem, mitme asja koosmõju tulemus.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 19, 2018 01:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Pets kirjutas:
Põleta nagu sa siiani oled teinud. Kui on tegu spetsiaalse akvaariumi toruga, siis soovitaksin vaadata, millal ta on valmistatud või siis millal sa seda kasutama hakkasid. Tavaliselt on akvaariumitele mõeldud torud efektiivsed aasta. Seega, äkki oleks hea välja vahetada.
Aga tahaks veel öelda, et kindlasti ei ole valgustus vetika vohamise ainus põhjus. See on pisut komplekssem, mitme asja koosmõju tulemus.


Tänud! Olen aru saanud jah, et see teema on keerukas. Proovin ka suuremaid veevahetusi teha. Toru on originaal- oli kaasas akvaga kohe ja kasutama hakkasin eelmise aasta augustis.
Mõtlesin proovida ka seda silikaatide vähendamise vahendit, mis filtrisse käib, aga olen aru saanud, et see võib ka taimedele negatiivelt mõjuda. See tasakaalu leidmine on ikka üks keeruline asi akvaariumis :D

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 25, 2018 09:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Juhuks kui see teema veel aktuaalne on...
Mis on eesmärgiks? Kui taimede vastu huvi puudub, siis kalade eksponeerimiseks valgust piisab. Kui on soov elustaimi kasvatada, siis tõenäoliselt on valgust nutuselt vähe. Võiksid otsida valgusti paberitest, kui palju luumeneid see välja annab. Kui pabereid pole, siis saab valgusti pealt ehk valgusti margi, selle järgi on lootust teada saada tema näitajad. Prognoos on aga et mitte rohkem kui 2100 luumenit, mis teeb ca 11 luumenit liitri kohta ning see on üsna minimaalne näitaja, Easycarbo lisamine sellises seisus eriti miskit ei anna. Hea taimekasvu jaoks oleks vaja valgust vähemalt teine samapalju juurde. Valgustit välja vahetada pole mõtet, see vahetamise jutt käib luminofoortorude kohta, siin aga LED valgusti. Lihtsalt teine samasugune juurde oleks hea. Odavaid LED torusid (jah, justnimelt LED torusid, mitte luminofoortorusid - LED-id veekindlas plasttorus) mida saaks kerge vaevaga juurde panna nägin ntx Tartu mnt. poes müügil. Valgustusperiood võiks olla ntx 8 tundi.
Silikaatide eemaldamiseks võib vastavat vahendit filtrisse pista küll - vähemalt seniks, kuni pruunvetikas probleemiks on.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 06, 2019 08:53 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
On jah ,mul ka nüüd pruunvetikas akvaariumis. Ei teagi mida teha...alles sättisin üles,käivitamisel kasutasin vana vett ja sissetöötanud filtrit ja kalu ka. Eks kraanivett sai ka hea mitu pangetäit(üle saja liitri),ja meil siin vesi silikaadirikas. Silikaadi testi ei ole ja kui olekski,mis sest tolku? Värsket vett lisades lisaksin ju ka silikaati.
Kuskil soovitati sorts viina akvasse valada,pruunvetika vastu. Kas aitab? Kui aitab siis kui palju peaks lisama? Vett on praegu tsirka 200l aga mahub veel oma 30,35 liitrit juurde lisada. Kas on mingit ränieemaldusvahendit?
Valgust on 100w leedi ja põleb pea 11tundi,taimeriga. Paneks pilte aga liiga suured.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 23, 2019 09:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Dront kirjutas:
Kas on mingit ränieemaldusvahendit?

On, ntx JBL SILIKATEX RAPID. Ise kasutanud pole.
Dront kirjutas:
Valgust on 100w leedi ja põleb pea 11tundi,taimeriga. Paneks pilte aga liiga suured.

Kuni on vetikaprobleemid, ma reeglina tõmban valgustusperioodi 8, isegi 6 tunni peale.
Aga selline staadium on täiesti tavaline akvaariumi käikulaskmisel. Seda pruuni ollust nühivad maha OTO-d, plecod, ka eluspoegijad mingil määral.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver