foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 17, 2017 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Mure akvaariumitaimedega. Nimelt lähevad lehed auguliseks/läbipaistvaks ja tulevad ära.
Akvaarium 180l, käinud alates augusti keskpaigast (2017)
Valgustus: 1x21 W LED, põleb 10h päevas
Filter: Välis EHEIM prof 4+ 350liitrile
Temperatuur: 25C
Elanikud: 20 rasborat, 1 ants, 6 corydorast+paar pisikest tigu
Taimed: Vallisneria, Hygrophila corymbosa & compacta, Bacopa australis, Hygrophila difformis
Testid:
-No3 = 10
-No2 = 0
-GH = >14
-KH = 6-10
-PH = 7,6
-Cl2 = 0
Veevahetust olen teinud 1-2x nädalas 10l korraga, kuna juurika tõttu oli vesi pruunikas. Põhja pole iga kord sifooninud siis, pigem antsu junnid ja surnud lehed välja tõmmanud.
Põhi: substraat+peal kruus 3-5mm must

Hakkasin u 3 nädalat tagasi vedelsüsinikku easycarbot lisama 4-5ml hommikuti. Lisaks panen aeg ajalt õhukivi tööle, aga üle tunni päevas see ei tööta.
Taimed on algusest peale olnud sellised poolvinudvad. Umbes nädal peale easycarbo lisamist hakkasid kasvama lõpuks kenasti, kuni täna avastasin, et osad lehed on läbipaistvad aukudega ja osadel pruunid laigud :(
Kas tegemist on mingite ainete puudusega? Ise mõtlesin siin oma peaga, et kui substraat on põhjas, siis väetist kohe lisama ei pea...
Vajadusel saan ka pildid albumisse panna.
Tänud ette!

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 18, 2017 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Panin pildid ka albumisse

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 19, 2017 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Väga vähestele taimedele piisab ainult juurteväetisest, valdav osa saab oma toitained siiski ka veesambast. Olenevalt põhjasubstraadist võib sealt midagi vette imbuda, samas mõned koguvad liigset endasse ja annavad vajadusel välja, aga piisavalt paksu kruusakihi alla pandud substraadiga see nii kergelt ei käi.

Piltidel olev Hygrophila kipub küll liiga tihedalt kasvades ja valgust varjates ka piisavalt väetatuna alumisi lehti maha viskama, kuid praegusel juhul tundub kasvu kiirenedes toitainetest väheks jääma, mina lisaksin mõnda vedelväetist, easy-life´i profito aitaks siinjuures kindlasti.

Mäletan, et mingi taim minu akvaariumites on easy carbo tõttu ka ära sulanud, aga siinkohal see vast teemaks ei ole.

Teine asi on muidugi see, et akvaariumis paistvad taimed on peale vallisneeria kõik parajad lõiketaimed, mis ilusana püsimiseks tulekski teatud aja tagant maha lõigata ja veel lehtes otsad uuesti istutada, kui akva nüüdseks paar kuud käinud on, siis äkki olekski aeg nad tagasi lõigata?

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 20, 2017 12:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Tänud vastuse eest. Sllest on palju abi. Ostan kindlasti väetist ja lõikan taimi. Selle lõikamise kohta on mul küsimus: kui nö ladva ära lõikan, siis mis varrest saab? Kas see lõigatakse kuni juureni ära või jäetakse nii nagu on...või võetakse koos juurega välja?

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 30, 2017 05:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mina olen lõiketaime tüüpi taimedega nii teinud, et juurtega substraadi seest välja tõmmanud ja ilusamad ladvad tagasi istutanud. Vajadusel olen mingi raskuse otsa pannud, et pinnasest välja ei tuleks. Nädala möödudes hoiavad juba ise juurtega kinni aga alguses tikuvad lendu minema. Võid ka juured alles jätta need ajavad ka kasve ja uued ladvad.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver