foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: algae 'die hard'
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 28, 2005 01:02 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Küll on ikka visa hingega. Alles see oli, kui ma avastasin eelmise aasta suve alguses oma akvaariumist salapärase uue elaniku ja ta vannituppa ämbrisse elama panin, et kunagi hiljem identifitseerida või lihtsalt uurida.

Vaatan praegu seda ollust selles samas ämbris ja struktuur ning värvus on natuke kahvatum, kuid muidu ikka veel elus. Aeg-ajalt olen ämbrisse vett lisanud, sest aasta või rohkemgi on ju möödas ja algupärane vesi oleks ammu ära aurustunud. Ei jõudnudki ära oodata, kuni õnnestub teda mõne mikroskoobi all fotografeerida või täpsemalt identifitseerida. Otsustasin ta eluküünla kustutada.

Milline ta oli? Värvuselt rohekas, meeldiva samblalõhnaga ja sama pehme. Struktuurilt meenutas mineraalvatti ja oli osav end salapärastes seisva veega kohtades taimede ümber laotama ja haaramisel justkui peenikesteks nõelakesteks eralduma, kes omale uue pesitsuspaiga otsisid. Ma ei teagi, kes ta selline on - arvan, et mingi vetikamoodi tegelane. Märkasin sarnast tegelast ka Reinu akvaariumis - ju on teistelgi. Meenutab natuke seda ollust, kes kasvab meres kivide küljes ja lainete käes hõljub nagu juuksed, ainult et minu ämbrielaniku kiud on lühikesed ja ta kinnitub taimedele ainult läbipõimumise teel.

Sellised on lood siinpool sood - oli meeldiv selle tegelasega tutvust teha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 28, 2005 11:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Vetikas millest Devi räägib näeb välja selline (sodi on talle kahjuks peale langenud sest pisut enne pildistamist sai veidi sobratud):
Pilt
Ja mina temas mingit kolli küll ei näe, tüli on tast vaid juhul kui ta poeb ntx Microsorum pteropuse juurtesse kust teda saab kätte vaid juuri eemaldades, just nii mul on hetkel. Muidu on selline kena dekoratiivne asi nagu Java moss, tüli tast kah umbes sama palju (meenutades kuidas Java moss Vallol Lilaeopsise sisse puges). Peaks ehk Tropicale maha müüma, hakkate veel raske raha eest ostma tulevikus. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 30, 2006 05:45 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Kas keegi on vahepeal tolle tegelase nime avastanud? Mul pole olnud aega seda ise uurida ja pole ka olnud aega seda tegelast piinapingil oma nime ütlema sundida.

Tundub, et kui mul SAEd olid, siis oli olukord enam-vähem kontrolli all, aga kui SAEd ära andsin, siis hakkas ka see tegelane laiama. Ei julge väita, et tegemist polnud pelgalt kokkusattumisega.

Kas tegelane üldse on vetikas või on tegemist hoopis muu organismiga? From outer space?

Koll on ta küll, sest:
1. Kui ta vohama hakkab, siis on üsna tülikas mehaaniliselt eemaldada
1.b Termilist, keemilist, bioloogilist eemaldamist pole katsetanud.
2. Tal on tugev lõhn ja seega võib oletada, et ta mõjutab ka vee keemiat
2.b See võib olla teiste organismide (taimed, kalad jne) jaoks ebameeldiv
3. Kui väljub kontrolli alt, siis on tulemus visuaalselt inetu.
4. On võimeline filtrit ummistama
5. Võitlus toitainete/valguse pärast
5.b Tegemist on visa hingega, kes võib vägikaika vedamisel peale jääda


Kahjuks jäävad katsetused ära :(
Muidu oli soov seda organismi lähemalt uurida, et mida ta talub ja mida mitte ning kes oleksid tema bioloogilised vaenlased.
Vee temperatuurid, pH, KH, GH, turvas, sool, intensiivne valgus, vähid, krabid, otod jne?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 04, 2007 11:42 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
ma ei mäleta aga minu arvates müüdi seda "vetikat" mingi taime nime all lauteri tn retis mingi aeg. a'la g/2.-.
ei ole viimasel ajal silma jäänud kuid ehk saaks küsides miskit teada, näeb küll julmalt selle moodi välja. Kui seda taime kunagi seal nägin nägi ta välja täpselt nagu pildil, ainult et ta oli nagu suur ja hästi hästi õhuline hunnik, paisis nagu ta oleks iseenda ümber põiminud ja veest toitaineid ammutanud, igatahes väga huvitav vetika-, või taimekultuur :lol: .


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 04, 2007 11:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
just_another_guy kirjutas:
ma ei mäleta aga minu arvates müüdi seda "vetikat" mingi taime nime all lauteri tn retis mingi aeg. a'la g/2.-.
ei ole viimasel ajal silma jäänud kuid ehk saaks küsides miskit teada, näeb küll julmalt selle moodi välja. Kui seda taime kunagi seal nägin nägi ta välja täpselt nagu pildil, ainult et ta oli nagu suur ja hästi hästi õhuline hunnik, paisis nagu ta oleks iseenda ümber põiminud ja veest toitaineid ammutanud, igatahes väga huvitav vetika-, või taimekultuur :lol: .


Ma mõtlesin ise ka, et võib olla on mingi seos selle palliga, aga kui ma kunagi ühte taolist palli hakkisin, siis see oli pigem nagu vilt ning teistsugune. Kasvada ei tahtnud too sunnik ka üldse ning struktuuri hoidis koos.

Huvitav, mismoodi need pallid lõhnavad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 06, 2007 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2005 06:10
Postitusi: 92
Asukoht: Põlva
Elab selline tegelane ka minu akvaariumis.Oli teine selline ilus tutsakas.Kõik tundus olevat kontrolli all(oma paar kuud) kuni ma otsustasin ta välja visata.Puudutamisel lagunes peenikesteks nõeljateks osadeks(täpselt nagu devi kirjeldas).Suure tuusti viskasin minema aga nendest osakestest mis avaariumi pidi laiali läksid tekkisid üha uued ja uued tuustikesed millega ma võitlen siiani.Õnneks ei kasva ta väga kiiresti muidu oleks küll pahasti.Ja lõhn on tal tõesti tugev,minu jaoks ka jube vastik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 07, 2007 03:10 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Minu vetikavarud on nüüd ammendatud. Loodetavasti kui tekib kunagi soov seda uurida, siis mõnel akvaristil seda veel on.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver