foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 13, 2016 06:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
Tere!

Olen segaduses olnud ja ka valgustatud viimase nädalaga. Sain esiteks aru mis pani kõiki minu ostetud taimi ära surema. Esiteks, et mul ei olnud põhjapinnast? (?) teiseks mul olid kalad, kes ehk näksisid neid, kuigi taimed rohkem mädanesid minema. On huvi teada saada, et mida oleks vaja, et taimed funktsioneeriks minu akvas. Oman 96l JUWELI akvat, kus on sees 30 kilo 3-5mm valget põhjakruusa. Akvas ise on Synodontis eupterus, melanochromise hübriid, convict cichlid ja 2 ancistrust. Olen anubiasega proovi teinud, aga ehk tegin midagi valesti ja kärbas ära.

Oodatud on igast nõu kuidas valmistada akvat ette taimede jaoks ja millised oleks sobilikumad kaladele mida oman.

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 13, 2016 08:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tere. Akvaariumisse cihlidide sobivad taimed on taimed kõva lehega või mõruda maitsega. Täpsemalt taime nimesid mis on mõrudad ei oska nimetada. Kuid anubias peaks sobima cihdidi akvaariumisse sest ta on kõva lehega. Vahepeal tekkis küsimus kuidas te olete istutanud anubiase? Minu teada seda taime kruusa sisse ei tohiks istudada teda kinnitatakse kas kivi või juurika külge. Samas et anda konkretsemat nõu peaksid rohkem lahti kirjutama sellest kui vana on akva (kui ammu on elu sisse puhutud) kuidas sa seda hooldal mis filtreerimine akvas on, nattuke rohkem valgustusest, abiks oleksid ka taime pildid (kuidas ta suri)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 13, 2016 08:28 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
Terekest!

Omasin küll anubiast, sai mingi väike taim ostetud kunagi 2 aastat tagasi Tartus, panin ta kännu väiksesse õõnsuse sisse, mahtus umbes ideaalselt, aga kinnitust ei lisanud juurde ja tänu sellele tuli ta sealt vahel ära või äkki tõmbas mingi kala. Vaatasin, et suuremad lehed hakkasid ära surema ja väiksemad uued tulema, ag väiksed lehed ei kasvanudki suureks. Tol hetkel oli ka habevetikas vms lehtedel. Peale seda ei ole rohkem taimedega proovinud midagi akvas teha.

Akva ise peaks olema 5-6 aastat vana, olen valesti hooldanud, tegin liiga tihti suurt puhastust iga 3 kuu tagant umbes, kus ma puhastasin reaalselt kõik ära ja kalad võtsin nii kaua välja mujale, olen omanud siin valet sifooni, mis tegi akva puhastamise veel keerukamaks. Vahetasin vett ka korra 2 nädala jooksul 20% umbes, aga see ei olnud piisav. Filteri kohta täpselt ei oska öelda, aga see mis JUWELI 96 rekordis võib olla ja on 2 valget vatti 2 sinist tihedat 1 suurema õõnsusega sinine ja must mis saab ära visatud sest see on kasutu. Taimest pilte kahjuks ei ole sest, see oli kaua aega tagasi ja ei mõelnudki nii sellele.

Akvaariumi valgustuse kohta oskan öelda nii palju, et on Sera daylight T8 18W 60cm Pilt

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 13, 2016 10:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tere. Siin on üks link kust saad lugeda taimede kasvatamisest(http://akvarist.eu/alustame/taimed)Juhul kui see ei loe abiks, sõnasta täpsemalt mida sa tahad lõpptulemusena saavutada.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2016 12:52 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
Sain aru, et on kaks võimalust taimi kasvatada. 1 kas paned põhjapinnase ja kruusa peale või teine jätad oma kruusa, mis mul 3-5mm ja hakkad lisama väetist ja co2 juurde. Asi millest ma aru ei saanud ja leida üritasin on see, et kas mu valgustus reaalselt sobib ka taimedele. Pood kust ostsin ei osanud vene rahvusest naine väga midagi selget mulle juurde rääkida. Kui palju taimi saan lubada oma 96l vette sellise valgustusega.

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2016 12:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kas sull on kaks sellist lampi või üks? Üld juhul lambi spektri poolest lambid sobivad hästi, samuti reeglima räägitakse, et valguse võimsus peab olema 1-0,5 vatti luminofoor valgusti võimsust ühe akvaariumi vee liitri kohta. Samas valgustuse võimsust võib võimendada (nivellerida vastavalt vajadustele) lihtsalt pikkendades valguse põlemis aega. Tavaliselt lambid pannakse põlama 8-10 tunniks.
Sain aru, et on kaks võimalust taimi kasvatada. 1 kas paned põhjapinnase ja kruusa peale või teine jätad oma kruusa, mis mul 3-5mm ja hakkad lisama väetist ja co2 juurde
Said nattuke valesti aru. Määravaks on see et kas sull on akva pinnas toitepinnas(väettatud tootja poolt, väettatud akva stardi ajal pulber väetistega) või lihtsalt mingisugune pinnas näiteks liiv 3-5mm. Väetada tuleb juhul kui tahad kiiremat taimede kasvu.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2016 04:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 23, 2011 07:18
Postitusi: 34
Pildid: 1
Asukoht: Tartu, maramaa
On kahjuks üks selline lamp, sest akva suurus, mis on päris väike on 96l ja kaas ei võimalda rohkem. Minu arust ei ole väetatud tootja poolt ega isegi pole midagi teinud. Pinnaseks on kruus 3-5mm. Ma olen nüüd jälle siis pimeduses ja ikka ei saa aru, mida on vaja akvaariumi, et võimaldaks ka taimi kasvatada. Kas siis põhjapinnas on vajalik, et muudmoodi ei anna ja siis lisaks veel vedelväetist või.... ?

_________________
96l rekord juwel: synodontis eupterus, melanochromis, convict cichlid ja 2 antsu 1 super red


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 15, 2016 12:20 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kõik sõltub taimedest mida tahad kasvatada? Kirjutage mulle pm oma tel. nr. võibolla san telefooni teel midagi paremini teile seletada.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 15, 2016 05:28 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Merli kirjutas:
On kahjuks üks selline lamp, sest akva suurus, mis on päris väike on 96l ja kaas ei võimalda rohkem. Minu arust ei ole väetatud tootja poolt ega isegi pole midagi teinud. Pinnaseks on kruus 3-5mm. Ma olen nüüd jälle siis pimeduses ja ikka ei saa aru, mida on vaja akvaariumi, et võimaldaks ka taimi kasvatada. Kas siis põhjapinnas on vajalik, et muudmoodi ei anna ja siis lisaks veel vedelväetist või.... ?

Eraldi taimekasvu pinnas ei ole tingimata vajalik. Pigem ütleks siis nii, kes soovib rohkem tegeleda taimekasvatusega, sellel ta peaks olema. Aga tava-akvaariumis kasvavad taimed väga edukalt ka sellises pinnases, nagu teil on. Siiski tuleks kaaluda nende perioodilist väetamist.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 16, 2016 08:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Merli: olen nüüd jälle siis pimeduses ja ikka ei saa aru, mida on vaja akvaariumi, et võimaldaks ka taimi kasvatada........
#-o
1. Esiteks on 18w valgust 100l akva kohta veidi vähe, et kasvatada punakaid, nõudlikke lopsakaid taimi. Sellise valgusvõimsuse juures on taimevalik suht väikene...soovitus: tekitada valgus vähemalt 2x18w ja koos reflektoritega-eriti teretulnud oleks 3x18w(minul oli 96l akva peal kaane all 3x18w ja taimede kasvu kohta kurta ei saanud-kasvasid ka punakat värvi taimed)
2. Kõige lihtsam on pinnaseks osta ehituspoest kuivliiva fraktsiooniga 1-5mm vist oli selline fraktsioon(kihi paksus akva põhjas võiks olla ca 5 cm) - korralikult läbi pesta ja siis on vaja veel suur ,,kotitäis,, KANNATUST :!: - üleöö ei juhtu midagi-pinnasesse peab tekkima orgaanika millest omakorda taimed toituvad.
Ehk siis loe veel teemasid Taimede all on siin ju 18lk küsimusi ja vastuseid-palun sirvi need ka läbi!
Ei saanud aru kas oled akvaga tegelenud 5a või alles alustad`?
3. Kui kogemusi juba jagub või oled ennast korralikult :!: ette valmistanud -lugedes palju infot - võiks taimekasvu ergutamiseks manustada ka co2.... NB!-selle viimase punkti võib algaja kõrvale jätta

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 02, 2017 02:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Siin on päris mitu tahku ja palju sõltub eesmärgist. Kui lepid vähenõudlike taimedega, siis on üks olukord ning kui soovid nõudlikke taimi (tüüpiliselt punased), siis sootuks teine.
Hea koht alustamiseks on Tropica veebileht: http://tropica.com/en Taimed on jaotatud 3 ossa: easy, medium ja advanced. Pole ilmselt raske arvata, et easy tähistab vähenõudlikke taimi ja advanced kõige pirtsakamaid. Kahjuks 18w on 96 liitrise akva kohta vähe ning kui see toru on 5-6 aastat vana siis eriti vähe, sest luminofoortoru valgusviljakus langeb aja jooksul. Kui see on esialgne toru, siis oleks mõttekas kohe ära vahetada. Kui saaks lisada teise toru, oleks pilt juba sootuks parem. Võimalik oleks lisada ka LED valgustust, või siis kogu olemasolev valgusti välja vahetada. Taas on abiks Tropica leht: http://tropica.com/en/guide/make-your-a ... ess/light/
Läheme edasi pinnase juurde. Taimi on mitmesuguseid. Mõned ujuvad veepinnal, on ilmselge et neil pole pinnasest sooja ega külma. Mõned taimed omavad tugevat juurestikku (ntx ehhinodoorid), nende jaoks on pinnas väga oluline. Ja on nõrga juurestikuga taimed, mis omastavad toitaineid eeskätt lehtede kaudu, selliseid enamasti paljundatakse ja müüakse pistokstega - neil on pinnast vaja eeskätt kinnitumiseks.
Kui pinnast on vaja, siis on järgmine küsimus, millist pinnast. Üks võimalus on otsustada toitainerikka pinnase kasuks, siis juurtega taimed saavad hakkama lisaväetamiseta, lisaks on toitained veefrondist eemal, nii et vetikate toidulauale satub neid vähem. Sel juhul on valikuks eeskätt kalapoodides müüdavad rikastatud pinnasesegud ning mullapõhi, mõlemal juhul kasutatakse peal neutraalsest kruusast kattekihti. Poest müüdavate segude eluiga on aasta-paar, siis on toitained otsas ning on vaja kas hakata lisama toitaineid vette või siis tuleb pinnas välja vahetada. Mullapõhi kestab oluliselt kauem, miinuseks on aga see, et kui sealt midagi välja tirida, siis on akvaarium reeglina muda täis. Tegelikult ka rikastatud pinnasesegu korral pole hea taimi välja tirida, sest nii satuvad ka liigsed toitained vette - mõlemal juhul soovitatakse taimed lihtsalt ära lõigata, jättes juured pinnasesse.
Kui otsustada neutraalse pinnase kasuks, siis tuleb hakata lisama väetist vette. Selline pinnas on Sul ilmselt juba olemas, odavaim viis on osta ehitusmaterjalide poest kuivliiva fraktsiooniga 0,63-2 mm. Vt. ka http://akvarist.eu/alustame/sisustus
Ja lõpuks on siis toitainete lisamine vette. Selle eeliseks on võimalus toitainete hulka täpselt kontrollida kas siis testidega või EI meetodiga, lisaks siis sõltumatus pinnasest.
Veel. Kui soovid nõudlikumaid taimi kasvatada, siis lisaks valgusele ja pinnasele on reeglina tarvis ka CO2 lisamist, kas siis gaasilisel kujul või siis CO2 aseainetena vedeliku kujul (Flourish Excel, Easycarbo vms.).

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver