foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 10, 2015 09:41 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 07:12
Postitusi: 8
Tere!

Probleemiks on kaltsiumi ladestumine taimedele ( java fern , anubias) , hygrophilia polysperma on puutumata jäänud. ei midagi katastroofilist kuid siiski häirib. Välimuselt sama plekk mida võime kohata kraanide peal :)

Mul olid akvas kaks kivi, mis olid raskusena juurika peal. Äädikatest oli normaalne, imeõrn kihises ühe koha peal, vaevu kuuldav. Kaks päeva tagasi võtsin mõlemad kivid välja.

Veeteste pole teinud. Elan Tallinnas ja kasutan kraanivett. CO2-ks kasutan excelit.


Kas põhjuseks võib olla kare vesi, või nimetatud kivid? Sooviks probleemi tulevikus vältida.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 10, 2015 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Kui äädikas hakkas kasvõi imeõrnaltki visisema kivil, siis järelikult selline kivi, mis tõstab akva gh ja kh taset ehk karedust. Mida kõrgemad need näitajad, seda kõrgem on erinevate mineraalide (sh kaltsiumi) sisaldus.

Kui kaltsium ladestub taimedele, siis sageli põhjuseks CO2 puudus akvas. Sel juhul tundemärkideks ka see, et taimed ei kasva ning jäävad väikeseks. CO2 viib veest välja väga aktiivne vee aereerimine ja tugev veepinna liikumine näiteks õhupumbaga, tsirkulatsioonipumbaga vmt. Juhul kui filter on liiga võimas või filtri väljavooluava on suunatud veepinna poole, viivad need samuti CO2 veest välja. Kontrolli üle, ega Sul selles põhjus ei või olla.

Hea oleks siiski osta vähemalt gh ja kh veetestid. Tilgatestid on täpsemad, kuid kallimad, nii et kui raha vähe, osta ribatest - maksab ca 10-12 eurot ning saad ka nendega ligikaudse vee kareduse teada. Ribatest mõõdab nitriteid, nitraate, ph taset, gh, kh ja JBL oma ka kloori sisaldust. Mõõda ka oma kraanivee gh ja kh taset. Võib-olla on Su kraanivee gh ja kh väga kõrged? Erinevates Tallinna piirkondades on vee karedus erinev.

Kui test ei näita eriti kõrget gh ja kh sisaldust kraanivees, siis nüüd peale karedust tõstnud kivi eemaldamist peaks veevahetus aitama gh ja kh tasemel normaliseeruda. Tallinnas on kare vesi, kuid ei tohiks olla nii kare, et taimedele ja akva muudele pindadele sadestuma hakkab.

Kui akva vee karedus on ikka suurem kui kraaniveel hoolimata veevahetustest ning see jätkuvalt tekitab probleeme, siis on ilmselt midagi vees - mingi dekoratsioon või põhjapinnas - , mis tõstab gh ja kh taset. Siis pead välja selgitama, mis seda põhjustab ning põhjuse eemaldama. Reeglina valged jm heledad kivid-pinnas-dekoratsioonid tõstavad vee karedust.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 10, 2015 01:14 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 07:12
Postitusi: 8
Tänud põhjaliku vastuse eest. Kõigepealt vaatan kuidas peale veevahetust asi sujub. Kui ei muutu siis ostan testid.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver