foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 14, 2015 12:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Tere!

Minu reineckii pink kiratseb. Tal pole olnud alguses palju valgust ja millalgi käis ka tigu üle
Nüüd kasutasin Juba nädal-paar lisavalgust ja isutasin ta väiksesse keraamilisse potti, kuhu panin pisikest tihedat kruusa ja veidi ka suuremaid kive.
Nüüd tõstsin oma asju ümber ja märkasin, et tal on pinna lähedale ilmunud juured. Ma kahtlustan, et ta juured ei saa piisavalt õhku(või midaiganes nad vabast veest saama peavad).
On see võimalik?
Kahtlustan juba algusest peale, et ehk lämmatab, see kruus on tõesti väga tihe, täitsa kleepuv selline. Samas tahaksin kuhugi sisse istutada, et saaksin vajadusel välja võtta kui puhastan, pidi taimedele väga stressirohke olema kui neid välja kiskuda koguaeg.
Mis suurusega kruus võiks olla mingi potilaadse asja sees või kivikesed ei kõlba ja jääb toitainevaeseks? Mis siis kui ma kalapabulatega üritan väetada kruusa potis?
Ei tahaks väga orgaanikat panna, kardan sellest tulenevat bioohtu ja läbu, lugesin väetistest ja sain väga kahetist infot selle kohta kui ohutu neid kaladega akvaariumis kasutada on.


Viimati muutis kaiak, Reede Okt 16, 2015 01:20, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 14, 2015 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Miks taime põhjapinnasesse ei istuta, vaid potis kasvatad?

Potis kasvades tekib taimel ruttu toitainete ja ruumipuudus. See ka põhjuseks, miks taime juured potist välja kasvavad. Kui tahad potis kasvatada, soovitaks kindlasti regulaarselt anda spets.juureväetist (tablettide näol näiteks). Juureväetisi pole vaja karta - need ei lahustu vees ega tekita seega mingeid probleeme. Kuid suureks see taim sel juhul ikka ei kasva ega hakka ka hargnema ruumipuuduse tõttu. Parim oleks istutada taim põhjapinnasesse.

Pidev taime potist väljakiskumine takistab tal juurdumist ning taim ei kasva hästi.

Pinnaseterade läbimõõt on taimedele parim vahemikus 1-3 mm. Väiksemate terade puhul kleepub pinnas liiga tihedalt taime ümber ning võib tolle juured lämmatada (sestap ei sobi ka peenike liiv taimedele). Suuremate terade puhul on taime juurdumine raskendatud, kuna juurtel raske kinnituda.

Parim on osta pinnas spets.poest, mitte suvalisest kohast. Ning enne kasutamist läbi pesta nii palju kordi, et loputusvesi lõpuks puhtaks jääks. Muidu saastab vee ära.

Kui tahad, et Su taim kenasti kasvaks, soovitaks istutada ta põhjapinnasesse ning juhul kui sa just spetsiaalset taimede põhjapinnast ei kasuta (nendes juba väetis sees), siis anda talle regulaarselt ka juureväetist. Kui tahad, et ta ka ilus punane oleks, siis korralik valgustus on oluline (CO2 on ka sellele taimele heaks kasvuks soovitav, kuid kui on piisavalt kalu, kes selle eest hoolitsevad, siis ehk saab hakkama).

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 14, 2015 01:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Potis pole tõesti hea mõte akvaariumi taimi kasvatada. Potis olev pinnas tikub roiskuma minema kuna hapniku juurdepääs on tunduvalt väiksem kui põhjapinnases.
Samuti ei saa ma aru miks peaksid taimi välja võtma, et neid puhastada?
Minul on taimed kasvanud nii jämedas kiviklibus kui ka imepeenes liivas ja peaks mainima, et polnud mingit vahet. Ainuke probleem tekkis kui panin potiga kasvama, siis hakkasid vanad juured kuu aja pärast roiskuma. Enamus taimed ei vaja isegi spets pinnast, kui just midagi väga nõudlikku ja erilist ei taha kasvatada siis on tõesti soovitatav.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 15, 2015 12:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Aitäh!
Üritan nende nõuannete järgi toimetada.
Miks ma potti tahtsin panna tulenes sellest, et mul põhjakoristaja tuhnis koguaeg taime juured välja või siis nad kuidagi lihtsalt mingi jändamisega tulid välja. Praegu sain suurema akvaariumi, aga muidu mul on ka 16,5 ja sifooniga ei saa seal kuidagi ligi kruusale ilma taime vigastamata. Praegu mõtlen, et siis panen pisikesse kardheina, mis ei peagi põhja kinnituma ja suurde üritan korralikult istutada teised taimed ja mitte vigastada kruusa puhastamisel.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 15, 2015 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Kõige lihtsam - jäta taime ümbert ca 5 cm ulatuses sifoonimata. Nii ei vigasta taime juuri ja taim on rahul :)

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 15, 2015 04:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
#-o mis asi on 16,5 - kas see on akva ltraaz voi....kui suur see suur nyyd on???

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 21, 2015 09:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Praeguseks on reineckii mul 38 liitrises akvas...ja ehkki vahepeal olid asjad kehvad siis nüüd ma tean ehk, mis kogu aja viga - tõenäoliselt oli ka vähe valgust mingi periood AGA arvan, et mul on kruusapõhi, kus jäi mineraalidest puudus. Ainult kardhein on koguaeg häppi millegipärast.
Praeguseks panin akvale mõeldud tablettväetist ja asjad tunduvad palju ilusamini minevat.

Nüüd huvitab mind see, et väetist soovitatakse lisada üle nädala aga kui ma nädalas korra vett vahetan, siis see tõmbab mul jälle alla raua jms mikroelementide taseme ehk või pole see eriline probleem?
Kas "taastuvatele" taimedele võib veidi heldemalt väetist panna? Sera Florenette tablettväetist kasutan.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 21, 2015 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
kaiak kirjutas:
panin akvale mõeldud tablettväetist ja asjad tunduvad palju ilusamini minevat. väetist soovitatakse lisada üle nädala aga kui ma nädalas korra vett vahetan, siis see tõmbab mul jälle alla raua jms mikroelementide taseme ehk või pole see eriline probleem?


See tablettväetis, saan aru, on juureväetis, mida lisatakse pinnasesse? Sel juhul ei mõjuta veevahetused oluliselt toitainete hulka, kuna juureväetises olevad toitained ei satu vette, vaid jäävad pinnasesse.

kaiak kirjutas:
Kas "taastuvatele" taimedele võib veidi heldemalt väetist panna? Sera Florenette tablettväetist kasutan.


Ei tasu rohkem väetist panna kui juhendis kirjas - üleliigseid toitaineid taimed ei omasta.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 22, 2015 03:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Mmm, mhm, on jah juureväetis, selge, siis on vast hästi nendega [-o<


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver