foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mikroväetis
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 28, 2015 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Millist mikroväetist soovitate kasutada EI meetodil doseerimiseks?
Makroväetiseks sain Keemiakaubandusest KN03 ja KH2P04, aga mikro kompleksväetist (ing k Trace elements) on keerulisem kokata ning peaks kasutama mingit valmis segu. Seachem Flourish Trace on üks variant, selles segus puudub aga raud. Eraldi rauda veel kolmandast pudelist doseerida oleks veidi tüütu... siis on veel ka niisama Flourish - sellel on sees ka fosfaat, mida mul rohkem vaja pole. JBL-il on ProScape sarjas Microelements+Fe. Easy-Life teeb kompleksväetist ProFito, milles vist peaasjalikult on mikroelemendid. Oskab keegi soovitada, mida kasutada makrode pulbri kõrval?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mikroväetis
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 28, 2015 03:10 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Olen proovinud mikrodest ProScape sarja, JBL Ferropol'i ja ühte Leedu kohaliku tootja toodet (kuna sellel oon rauda seest üliväge, siis lisasin veel Seachem raua toodet). Ütleks nii, et kõige punasem oli minu kast kui kasutasin JBL Ferropol'i (küll küvasti üledoseerides).
ProScape sarja toodet kasutasin kohe peale Ferropol'i ja olin samuti tulemusega rahul.

Leedu toode töötab hästi, aga punast jäi järjest vähemaks ning otustasin juurde osta Seachem rauda, mis teeb minu akvaariumi veel häguseks. Hägu saab vähendada, kui väetada väiksemate doosidena ülepäeviti. Hägu kestab tavaliselt umbes 4-6 tundi peale väetise lisamist.

Järgmine kuu pean kõike ostma nii või naa ja liigun tagasi kas ProScape või Ferropoli peale...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mikroväetis
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 29, 2015 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Ise kasutan Easylife-sarja tooteid (ProFito - sisaldab lisaks olulisematele mikrodele makrodest K ja Mg; lisaks juurde Easycarbo, Nitro ja Fosfo). Taimed on rahul, mina ka :)

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mikroväetis
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 29, 2015 01:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Tänud, eile võtsingi prooviks 500ml ProFito. Kui doseerida juhendi järgi, peaks seda jätkuma 10 kuuks 8)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mikroväetis
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 29, 2015 02:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
alfa kirjutas:
Tänud, eile võtsingi prooviks 500ml ProFito. Kui doseerida juhendi järgi, peaks seda jätkuma 10 kuuks 8)


See jah hinna poolest soodne. Mina ostsin 5 L kanistri (tuleb kõige soodsam) ja nüüd tükk aega hooleta.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mikroväetis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 30, 2015 03:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Teema läheb küll mikroväetiste alt välja, aga EI eeldaks ka magneesium-sulfaadi (MgSO4) manustamist juhul kui tegemist ei ole kareda veega. Hetkel ma pole seda veel teinud, sest vesi peaks Põhja-Eesti paekaldale omaselt olema karedavõitu. Kas keegi on kasutanud magneesium-sulfaati kareda vee korral - mis see endaga kaasa võib tuua?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mikroväetis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 30, 2015 05:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
MgSO4 (Epsomi sool) on magneesiumi allikas ning tõstab ka GH taset. Tavalistes kompleksväetistes peaks Mg olemas olema (Profito sisaldab seda küll), taimede väetamise seisukohast pole nagu vajadust seda veel eraldi lisada...

Kui eksin, parandage.

P.S. Oled Sa mõõtnud oma vee karedust? Ma elan ka Põhja-Eesti paekaldal, kuid kuna vesi tuleb oma kaevust, siis karedus on väike (KH=3, GH=4).

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mikroväetis
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 30, 2015 07:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: kui mul oli 100L akvas,,taimehullus,, ostsin ka seda easylife, aga minu akva tasakaalule see hästi ei sobinud, kusjuures enne seda olin kasutanud ferropoli, siis sera vedelväetist ja nendega polnud mingeid probleeme-see minu isiklik :!: kogemus

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver