foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vetikas.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 06, 2013 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Nii siis on rumal küsimus kuna uurisin natuke ja ei leia mis vetikas mul võib akvaariumis olla ja mida teha siis pöörduks jälle tarkade akvaristide poole.

Vetikast ise vohab usinal üle taimede loomulikult pole kõik nii koledad aga mõni taim on ikka eriti jube nt anubis..
Iseenesest otsest valgust akvaariumile peale ei paista.. Vett vahetan iga 1-2 nädala tagant 25-30% Kasutanud olen ka taime väetiseid JBL Ferropol, JBL Ferropol 24. Akvaariumi lambid põlevad 10tundi päevas. Ei oskagi rohkem midagi lisada kui midagi puudu mis aitaks siis kindlasti märku anda.

Lisan ka pildi vetikast taimel.

Pilt

Uploaded with ImageShack.us

Ette tänades Eleriin! :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Esiteks ei pannud sa kirja
kui suur ja vana akvaarium on?
milline valgustus?
mitu cm kalu?
millised veenäidud? enne korralist veevahetust

Hetkel saab öelda ainult ühte -vähenda valgustust 8 tunnile.
Ära võitle vetikatega - kontsentreeru taimedele heade kasvamistingimuste loomisele siis kaovad ka vetikad.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 01:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Ei tundu küll midagi hullu olevat. Vanemad lehed lihtsalt ära võtta Anubiasel ,sest värskeid lehti piisavalt. Samamoodi ka teistel taimedel.
Toidujäätmeid aitavad ära korjata tornteod ...
Võimalusel ka põhja sifoonida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 03:41 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Anuubis on aeglase kasvuga, vanadele lehtedele kipub ikka vetikat tulema. Rein kuskil soovitas, et hambahari olla hea anuubise lehtede puhtaksnühkimiseks, aga mul vist oli liiga pehme hari või karm vetikas, ei aidanud. Aitas, kui panin anuubise varjulisemasse kohta akvas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 04:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Mul ikka mõne teise taime peal ka seda sama jama.. Teen mõned pildid veel..

Kui suur ja vana akvaarium on?

Akvaarium on 106l ja akvaarium on olnud töös ~4 kuud.

Milline valgustus?

4 kuud tagasi sai ka uued lambid pandud
Üks toru on: JBL Solar Color T8. Toob esile kalade ning taimede punaka ning sinaka värvuse, stimuleerib taimede klorofülli sünteesi ning soodustab fotobioloogilisi protsesse.
Ja teine toru on: JBL Solar Tropic T8. Hele valgus ning spektri ulatus sobib ideaalselt taimede kasvuks. Simuleerib päikesevalgust pärssides vetikate kasvu.

Mitu cm kalu?

Kalad: 14x neone, 3x albino ancistrus, 3x Corydoras melanotaenia,
2x Gyrinocheilus aymonieri.
Teod: Anentome helena, tornteod ja üks õunatigu.

Millised veenäidud? enne korralist veevahetust

Hetkel on mannatera vastu rohi sees(sera omnipur) seega ma ei teagi kas on mõtet teha veenäite?

Lugesin ka kusagilt, et akvaarium kinnikatta paarik päevaks ja valgustus ka välja lülitada. Seega mõtlesin seda proovida kuna keegi ei oska vist eriti kuidagi kommenteerida seda vetikat.

Pilt

Uploaded with ImageShack.us

Pilt

Uploaded with ImageShack.us


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 04:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
ma hetkel neid pilte ei näe- õhtul vaatan
4 kuud on sisuliselt veel alustav akva
pimendamise kohta otsi siit foorumist "pimendamine" seal selgitatud täpselt
kuidas mida teha.

Samas ei lahenda see probleemi leida tuleb probleemi alge

oma matemaatika võiksid ikka ise ära teha ;)
rusikareegel 1cm täiskasvanud kala kohta) =1L

1) seega mitu cm täiskasvanud kalu?
2) ? w / 106L= ?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 04:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
~56cm kalad kokku...

Ja ausalt öeldes ma ei saa aru kuidas see aitab :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 05:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
minuarust on 56cm vale vastus - arvuta uuesti ;)
küsisin täiskasvanud kala pikkust

Kas tigusid kah on? 1 "õunakas" 10L

See arv näitab kas tegemist üleasustusega või mitte
sellest lähtuvalt pead vaatama ka filtreerimis jõudlust jne.

aga igaljuhul ei ole sul tegemist 106cm seega pole üleasustus- MOTT

abiks on http://www.aqadvisor.com/ mis teeb seda sinu eest ;)

valguse W teadasaamine annab kui palju /vähe sul seda on ja kas taimed sellega kasvavad- vetikad vajavad märksa vähem valgust

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 06:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Vabandust kui nüüd ülbe tundun aga ma siiski ootan inimestelt abi nii palju, et äkki kellegil on kogemust või midagi.. Akvaarium töötas siia maani väga hästi. Vesi käib akvaariumis ilusti ringi ja pole veel midagi häda.. Nii algaja ma ka nüüd ka ei ole, et ei teaks mis on üleasustatus ja kas pump jõuab akvaariumis vett ringi peksta. Ma võin vanuse poolest noor tunduda aga akvaariumit olen pidanud juba oma jagu :roll: Lihtsalt taimede kohapealt ei oma veel nii suurt kogemust! Kuigi taimed ise kasvavad väga jõudsalt, lihtsalt see vetikas teeb seal peal muret.. Lampidest nii palju, et ostsin need bettast kust neid soovitati ja sealsed müüjad on väga asjalikud!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Need küsimused on tähtsad mida Jaantat küsis. Ja valesti sa need vastasid. 56cm kogu pikkus on kohe kindlalt vale. Silmadega kiirelt ülekäies jäi silma antsud. 3x15 ehk siis 45cm tuleb juba antsude pikkus. Neoonid kasvavad vist 3cm pikaks ja juba on sul kokku veidi alla 90cm.
Kui ikka abi vaja siis peaks andmed võimalikult täpselt välja kirjutada, et ka abi saaks.

Aga probleemist. Tegemist must habevetikaga. Kuna sa torude vatte ei kirjutand ja ei ole endal ka aega otsida neid siis ei oska öelda kas probleem valgusest. Aga kuna tegemist alles alustava akvaga siis on see ju normaalne, et mingi vetikas vohama hakkab.

/esimene/626/index.html

Loe see kleeps läbi ja pane võimalikult täpselt andmed kirja. Valgustuse puhul ei ole tähtis torude müügijutt vaid vattid ja kaua põlevad ja kas kasutad taimerit.

Ise sain sellest lahti nii, et piirasin sööki ja valgust ja hakkasin co2 lisama. 2 nädalaga oli täielikult kadund.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 12:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Tegelikult tuleb arvestada ikka kalade hetkesuurust mitte täiskasvanud kalade pikkust. Samuti oli kuskil netis artikkel et see 1cm=1L on liiga robustne valem (kahjuks ei mäleta kus). Tegelikult loeb ka kala jämedus, muskulatuur, lisaks ka seedetrakti iseärasused jne.
Näitena võtame pangio kuhlii ja ancistruse kus mõlemad on kuskil 10cm pikad aga ants on kere ja massi poolest 3-4 kuhliid.
Nii et kaine loogika ütleb, et see valem on väga konservatiivne.

Mis vetikatesse puutub siis nendest lahti saamiseks on õpetusi nett täis. Milline neist parem ja õigem on enda otsustada. Igatahes on minumeelest maailma parim vetikaõgija Gastromyzon kes lutsutab kogu sisustuse mõne päevaga puhtaks (vähemalt minul juhtus nii). Ettevaatust ainult sellega et Gastromyzon on suht vähetolerantne vee temperatuuri suhtes niiet tasub enne soetamist uurida kas tingimused vastavad ja üleasustust pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 03:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Teema lukku.
Sain postkasti meeldiva kirja inimeselt kes oskas asja kommenteerida ja ei hakkand ajama taga kalade suurust ja ei tea veel mida :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2013 09:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
ära võta asja isiklikult, me ei tea sinu kogemusi ning tingimusi ning oletame seda sinu kirjutatu põhjal. Mida rohkem sa kirja paned seda täpsemini saab sinda aidata.
Seega, vaata millise pildi sa endast kujundad kui sa ei oska loetust aru saada ja liita kalade pikkusi kokku?

Teemat ära pane lukku vaid pane siia kuu aja pärast kirja mida sa tegid ja kas see ka tulemust andis.
Vahet pole kas said oma privaatvestlusest abi või mitte jääks siis mõlemal juhul siia see teadmine kirja ning mõni teine abivajaja saaks seda kasutada


PS sinu vanust vaatasin alles nüüd.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 01, 2013 07:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Kuna endal oli vetikaga suur mure siis sain postkasti sellise kirja ja hetkel on akvaarium kontrolli all. Panen siis selle kirja siia ta pole küll kõige paremas kirjavormis aga vast kellegile on abi ikka!

Oli mul ka paar korda vetikas, kord rohelised ja kord sellised nagu sul anubiasel. Rohelistega oli lihtne, sest ma teadsin põhjus. Lihtsalt vahetasin kõik lambid korraga ja vahetasin välisfiltrit. Filter oli veel toores ja valgust tuli oluliselt rohkem, kui enne oli. Probleemi lahendus: veevahetus iga 5 päeva tagant, kalad soodad 4-5 korda päevas(muidu ma söödan 1 kord päevas) väga väikestes kogustes, ja käsitsi taimede puhastus iga päev. Näpputega- õrnad taimed ja tugevamad lehed, nadu anuubias, microsorum ja ehinodorused puhastasin sauna kindaga (karedad sõrmikud, igas toidupoes on müügil).
Ja panin vette vedelikku, mis teeb akvavee pruuniks, mingi turbavesi(kahjuks nimi ei mäleta, aga iga loomapoes teavad). Sellega ajutiselt vähendasin valgust, kuni probleemi lahendamist. Tööd oli palju (200l) , aga kuu aja pärast kõik oli korras .
Nüüd see tume vetikas: ta tuleb, kui valgus põleb liiga kaua. Esialgu vähendasin seda aega kuni 7 tundi päevas. Veevahetus iga 5-6 päev suuremas koguses(1/3), sifoonida krunti sügavam, kui tavaliselt, puhastasin filtrit harjaga, kui ta on akva sees. Mul oli sees(60l). Ja kõik haiged lehed on vaja ära lõigata. Anubis ja microsorum võib leotada Chemihyd Des-iga (1ml-1liitrile). Mõõta saab süstlaga. Vannitada 1 tund ja pärast proovida puhastada. Juurte alla oleks hea panna savikuulid, kui sul ei ole veel . See annab taimedele taastamiseks jõudu. Kui sul ei ole selles akvas CO2 süsteemi, võib vette lisada iga päev Chemihyd Des-i. Mina panin 4ml- 60l. Mõned taimed lihtsalt viskasin ära. Mõni kord uued osta on lihtsam kui vanad taastama . Kogu sõda kestis 1,5-2 kuud. Pärast pikkendasin valgust pool tundi iga nädal, kuni 11 tundi päevas, aga jätsin lõuna pausi(valgustamata). Skeem on selline: 8-13-lambid, 13-15-ainult päevavalgus,15-21-lambid. Lõuna pausil kalad on ka aktiivsed, toavalgusega nad näevad üks teist väga hästi, aga vetikad ei näe.
Mina ka ei ole proff, aga vetikad mul ei ole ja kalad ei sure.
Kui minu "artikel" sind aitab, siis on hästi. Kirjutan ainult seda mis ise olen teinud, ja mind aitas .
Kõike paremad

Mainiks ka veel seda, et kui vetikas pole nii hull nagu minul siis võib alati proovida alustuseks pimendamist :roll:

Tänu sellele kirjale on mu akvaarium hetkel vetikavaba ja loomulikult suured tänud talle!!

Päikest kõigile!


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver