foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 17, 2012 01:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Sellised: http://www.biolan.fi/estonia/default3.a ... age_id=189
Kas kellelgi on kogemusi? Kuuldavasti "tolmavad" vähem kui JBL väetisepallid. Hinnavahest rääkimata. Ehhinodooride ja peittõlvikute juurte alla olevat imelised. Ainult et osad sägalised tuhnivat need meeleldi üles, kui piisavalt sügavale ei pane.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 20, 2012 02:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:-k oleks tõesti huvitav teada, ise kasutan neid pulki toataimede väetamiseks :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 22, 2012 12:28 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Minu info pärineb Soome akvafoorumist, seal kiidavad. Ainult doseeringut ma ei tea - keegi oli suure taime alla pannud lausa 3-4 pulka, aga ettevaatusest proovisin praegu iga suurema juurika alla ühe. Katse käib esimest nädalat, kõik elus ja rõõmsad esialgu. Eks annan teada, kuidas mõjub. Samas akva aluspõhjaks kasutatav Biolani muld sisaldab vist ka kanakakat, nii et miks mitte...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 22, 2012 03:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: selge - ootame siis sinu eksperimendi tulemusi :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 29, 2012 12:40 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Katse on nüüd mõnda aega käinud, annan raporti. Kalad terved, osa ehhinodoore viskavad hoogsalt uut lehte, ainult 'Aquartica' kidus enne ja kidub edasi. Peittõlvikutele ma toitepulki ei pannud, sest need reod levisid ennegi juba liiga hästi... Vesiroosidele meeldivat pulgad kuuldavasti ka, aga neid mul pole. Vetikad pole lisandunud, veenäidud pole märgatavalt muutunud.
Hurraaga kõigile neid pulki ma siiski soovitada ei julge, kui täpselt ei tea, mida teed. Esiteks peaks olema akvaariumis ohtralt taimi, nii et taimejuurtele makrode lisamine on vajalik (pulkades on palju lämmastikku ja fosforit). Teiseks tuleb meeles pidada, miks tavaliselt toataimeväetisi akvaariumis ei kasutata - mõnevõrra lämmastikku on neis uurea kujul (antud pulkades tänu kanakakale, kuigi mitte palju). Seetõttu tuleb pulgad korralikult sügavale põhjapinnase alla suruda (mina panin lapiti vastu põhjaklaasi). Muidu pääseb ammoonium vette, mis võib põhjustada "rohelist vett" ehk siis vetikat ja on kaladele kahjulik. Mul on küll tavaline kruusapõhi ilma aluspõhjata, aga ju sealt niipalju ikka vette ei imbu, et kuidagi mõjuks, või on mul taimi piisavalt palju tasakaalu hoidmas. Kuigipalju olen sifoonides ka põhja sonkinud ilma probleemideta. Julgeks öelda, et õigesti kasutatuna turvaline, aga igaüks omal vastutusel.

Rõhutan veel, et jutt käib nimelt Biolani looduslikust toitepulgast, mis sisaldab merevetikat, kanakakat ja sojat, seda on Soome akvafoorumis kiidetud. Muude suvaliste toataimepulkade kasutusest hoiduksin. Kes põhjanaabrite keelt lugeda viitsib, üks vestlus teemal:

http://www.aqua-web.fi/forum/viewtopic. ... n#p7123949


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver