Oled võtnud vaevaks kenasti kirja panna, mis ja kuidas - kena lugeda.
Valgustusaeg on pisut pikk, võiks 10 tunni peale tõmmata.
E. bleheri on see mida ilmselt silmas pead kõdunemisest rääkides. Kahtlustaks aga et Sul on kalade hulgas ka näiteks harjasnina (Ancistrus) - lehed lähevad selliseks harilikult siis kui harjasninad neid esmalt lutsutavad. Kui see oletus paika peab, võiks proovida harjasnina(de)le suvekõrvitsat pakkuda. Kahjuks kipub nii olema et kui harjasninad on juba harjunud E. bleherit lutsutamas käima, siis neid sellest võõrutada tihti ei õnnestugi - seepärast mõned akvaristid ei pea harjasnina taimeakvasse sobivaks kalaks. Üldiselt harjasninad siiski taimi ei hävita, aga E. bleheri neile miskipärast on delikatessiks.
E. bleherile võiks juure alla panna ka
väetisepalli, Aquabasis võiks küll olla piisav, aga ega väetisepallid kahjuks ka tule.
Teistele taimedele oleks aga siiski abiks vedelväetist lisada, sest Sul on akvas ka taimi kes hangivad toitaineid lehtede ja varte kaudu, mitte pinnasest. Mikrode jaoks kõlbavad ntx EasyLife ProFito, Seachem Flourish, Plant Nutrition Liquid , JBL Ferropol jne. Vaja on aga ka makrosid, nitraate paistab akvas olema, aga kaaliumi ja fosfaatide osa on ebaselge. Võid lugeda ntx
EI meetodil väetamise artiklit, see üks võimalik moodus, plussiks on see et pole vaja testida kas fosfaate, nitraate, kaaliumi on piisavalt.
CO2 on oluline, halvim kui CO2 tase kõigub. Valgust on üsna tublisti, nii et ka CO2 ja toitaineid oleks vaja mitte moepärast, vaid piisavalt. Kui CO2 napib, võib kasutada ka mingit aseainet (Flourish Excel, EasyCarbo vms.) - kuid pikas perspektiivis on balloonist lastav CO2 mõistlikum.