foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2012 11:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See on siis kõigest ca 0,28W/l kohta, mida on üsna napilt. Siiski saab ka sellise valgustusega taimi kasvatada, vaeva on isegi vähem, miinuseks on aga see et taimede valikul on piirangud.
Esialgu siiski lühendaks valgustusperioodi pikkust ning suurendaks veevahetusi.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Siin paistab ikkagi olevat põhjuseks liigsed toitained vees. Puuduv CO2, väike wattide arv per liiter ja aeglase kasvuga taimed - tulemuseks on see, et 10-st ml Profitost suurem osa jääb taimedel tarbimata. Vaja oleks juurde kiirekasvulisi taimi või muuta väetamist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 12:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 19, 2012 12:36
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Tänud vihjete eest.

Praegu on plaan siis järgmine:

* Soetada taimede kasvuks sobivam pirnikombinatsioon, aga sellegipoolest jälgida esialgu tagasihoidlikumat valgustusrežiimi
* Soetada juurde mõned kiirema kasvuga taimed
* Konsulteerida kaupmehega teemal lisa CO2


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 01:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Luciano kirjutas:
Siin paistab ikkagi olevat põhjuseks liigsed toitained vees.
Huvitav, millest selline järeldus? Akvas pole üleasustust, 20% veevahetus nädalas - pakuks et pigem pole liigsed toitained põhjuseks.
Luciano kirjutas:
Puuduv CO2, väike wattide arv per liiter ja aeglase kasvuga taimed - tulemuseks on see, et 10-st ml Profitost suurem osa jääb taimedel tarbimata. Vaja oleks juurde kiirekasvulisi taimi või muuta väetamist.
Minu meelest on see otsustamise koht. Tugev valgus, CO2 , väetamine, võimas taimekasv käivad koos. Samamoodi käivad koos nõrk valgus, ilma CO2-ta, napp väetamine, aeglane taimekasv. Ei saa öelda et ainult üks neist strateegiatest on sobivaks lahenduseks.
Kiirema kasvuga taimi võib muidugi akvasse tuua, see teeb ainult head. Profito kogust võiks ka tõesti pisut vähendada. Hetkel probleemi peamine põhjus (võimalik et neid on veelgi) oli tõenäoliselt siiski liiga pikk valgustusperiood.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Luciano kirjutas:
Siin paistab ikkagi olevat põhjuseks liigsed toitained vees.
Huvitav, millest selline järeldus? Akvas pole üleasustust, 20% veevahetus nädalas - pakuks et pigem pole liigsed toitained põhjuseks.


Niit- ja juusvetika peamiseks tekepõhjuseks on just liigne toitaine(ehk siis väetis) vees. Järeldus tuleneb sellest, et kui valguse ja co2 defitsiit ei võimalda tavanormi väetist veest ära tarbida siis tekib järelikult ülejääk. Mina viiks Profito 5ml peale nädalas.

Ja pidevalt on vaja seda vetikat välja korjata - võta üks puu pulk, lõigu ots natuke karedaks ja keeruta seda vetika sees.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 01:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Luciano kirjutas:
Niit- ja juusvetika peamiseks tekepõhjuseks on just liigne toitaine(ehk siis väetis) vees. Järeldus tuleneb sellest, et kui valguse ja co2 defitsiit ei võimalda tavanormi väetist veest ära tarbida siis tekib järelikult ülejääk.
Ja äkki seletad siis, kust need toitained sinna tekkisid? Ma pole veel näinud, et keegi väidaks mikrode ja juusvetika vahel mingit seost. Makrode kohta on jah väidetud, aga Profito on siiski mikroväetis. Makrosid aga selles akvas vaevalt liiast on.
Võin muide täiesti oma kogemuse põhjal öelda, et kui akva suvel liiga pikalt otsese päikesevalguse käes oli siis ilmus seda juusvetikat ikka päris mehiselt. Toitainete hulk oli muuseas kogu aeg sama, sest EI baasil väetamisel ongi toitaineid kogu aeg küllaga. Kui päikese teekonna muutuse tõttu otsest päikest jälle vähemaks jäi, kadus ka vetikaprobleem. Toitaineid on mul aga praegugi külluslikult, valgust aga vaid 2x15W 100 liitri kohta - no ei ole juusvetikad probleemiks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 03:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Ei saa kahjuks päris täpselt aru mis minu väites vale on.
Kas Profito on mikroväetis? Profito on pigem ikka kompleksväetis kus on näiteks kõrgendatud konsentratsioon rauda, kaaliumi ja magneesiumi (viimased kaks peaks ju makrod olema). Peamine niit- ja juusvetika vohamist soodustav aine vees on just raud.

Valguse vähendamine on vetikavastases võitluses ise-enesest mõistetav ja päikesevalgusest ei tasu ka eraldi rääkida. Sellele pole ma vastu vaielnudki. Aga antud akvaariumis paistab olevat siiski liialt palju väetist mille ülejääk on peamine eeldus vetika tekkeks. Ainult valgusest ei kasva ükski asi!

Minul on 72liitrit; 0,6w/l (Aquastar ja GROLux), Co2 ca 26mg/l, tuli põleb 10 tundi. Vetikas hakkas vähenema Easy Life Profito ja Ferroga väetamise koguste vähendamisel. Hetkel kogust vähendatud ca 40% ja vetika juurdekasv on vähenenud ca 80%.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 04:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Luciano kirjutas:
Ei saa kahjuks päris täpselt aru mis minu väites vale on.
Kas Profito on mikroväetis? Profito on pigem ikka kompleksväetis kus on näiteks kõrgendatud konsentratsioon rauda, kaaliumi ja magneesiumi (viimased kaks peaks ju makrod olema).

Põhilised makrod on nitraadid ja fosfaadid, neid minu teada Profitos pole.
Luciano kirjutas:
Peamine niit- ja juusvetika vohamist soodustav aine vees on just raud.

Tõesti, mul oli valesti meeles, räägitakse jah et kõrge rauasisaldus soodustab, nii et nüüd ma saan aru, millel Su väide põhines. Minu viga, sorry.
Samas pole mul õnnestunud pelgalt raua üledoseerimisega seda esile kutsuda. Peaks vist kindluse mõttes eksperimenti mikrode üledoseerimisega kordama.
Luciano kirjutas:
Valguse vähendamine on vetikavastases võitluses ise-enesest mõistetav ja päikesevalgusest ei tasu ka eraldi rääkida.
Tegelikult natuke siiski tasub. On kodanikke, kes kardavad päikesevalgust nagu vanakurat välku ja väldivad selle akvasse sattumist, sest see võib olla väga intensiivne valgus ning samas on see ebaühtlane. On aga teine koolkond, kes seda üritab ära kasutada (mäletamist mööda Walstad tegi oma elamisse katuseakna et päikesevalgust akvasse saada). Ise olen küll päikesevalgust akvasse lasknud, annab taimedele erksamad värvid - kuid kui liiga palju saab, kipuvad vetikad võimust võtma. Antud teemas muidu offtopic, ainus point oli see et intensiivne päikesevalgus oli see mis mul juusvetikad välja võlus.
Luciano kirjutas:
Sellele pole ma vastu vaielnudki. Aga antud akvaariumis paistab olevat siiski liialt palju väetist mille ülejääk on peamine eeldus vetika tekkeks. Ainult valgusest ei kasva ükski asi!
Sedalaadi problade välistamiseks oligi suurendatud veevahetus mõeldud. Kui veevahetust teha veekonditsioneeriga, siis ei teki probleemi isegi 75% veevahetusel, samas see elimineerib enamuse vee kvaliteediga seotud probleemidest. Aga tõesti nii tagasihoidliku valgustusega tuleks väetisekogust vähendada näiteks poole jagu.
Põhiline miks üldse vaidlus tekkis oli algne väide et on vaja valgustust suurendada ja CO2 lisada. Tegelikult saab ka selleta, lihtsalt asjad peavad balansis olema.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver