foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2012 10:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Selline lugu et Tom Barr on siin-seal kirjutanud et punased taimed saab korralikult punaseks, kui lisada tublisti CO2 ning kasutada madalat nitraatide taset, valgustus ei pea seejuures olema kuigi tugev. Mõtlesin proovida, mul on ühes akvas Rotala rotundifolia taimed mis võiks olla punakad, aga on pidevalt olnud rohelised. Selles 100 liitrises akvas on 2x15W torud, ehk siis ca 0,3W/l - kaunis lahja, eks ole. CO2 lisan balloonist, kuid kuna hetkel on reaktori osa niru siis lisan igapäevaselt glutaaraldehüüdi et CO2 puudujääke kompenseerida. Jätsin siis ühel nädalal nitraatide lisamise ära, kuid laisk nagu ma olen, teste ei viitsinud teha. Nädala lõpuks olid mul imekenad punased Rotala rotundifolia taimed! Seeing is beliving. :) Kahju et mul fotokas hetkel on katki, pilt oli muljetavaldav. Uhasin jälle tavapärase portsu nitraate sisse, taimed hakkasid kohe tagasi roheliseks minema.
Et siis kui kellelgi on viitsimist, siis võib ka "sõltumatus laboratooriumis" proovida katset korrata. Tahaks enne akvarist.eu peal kirjutamist olla 100% kindel et asjad on just nii, nagu paistavad.
See ei tähenda loomulikult et see oleks ainus viis punaseid taimi saada. Samuti pole ma kindel mis juhtub pikemas perspektiivis, kui nitraadid madalal hoida - ma ei imestaks, kui ntx BGA hakkaks kimbutama.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2012 02:18 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 26, 2004 07:15
Postitusi: 74
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Ma arvan, et mu akvas ongi selline olukord olnud viimased 2 kuud, küll mitte teadlikult. Testida olen saanud ainult NO2, kuna muud testid hetkel otsas Lisan samuti chemihyd desi. 240l ja 2x36 valgustus. Rotala värvub samuti kenasti punaseks. BGA on olemas, aga kasvab suht aeglaselt ja pigem ilmub põhjakividele kui taimedele. Korra paari nädala jooksul eemaldan pinnasest väheke tutsakuid.

_________________
250 l , 3SAEd, 3 skalaar, 1 ancistrust, ctenopoma; 200l ootab sisustamist,
+ 65l igaks elujuhtumiks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2012 08:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
No see valguse osa on sisuliselt minu akva situatsioon.
Aegajalt unustan kah seda väetist panna aga nädalat pole veel ära jätnud

Kahjuks mul seda Rotala rotundifoliat pole kuid samas on mu Cryptocoryne wendtii koguaeg pruun ja Nymphaea lotus on nagunii punane. Samas Pogostemon stellata (Eusteralis) ei ole eriti punaseks läinud.

Samas on minul probleem, et taimed kasvavad aga kõik taimed on miniatuursed :? rohkem siin /taimed/26787/index.html

Muideks reaktori asemel saab edukalt kasutada tavalist mullipuud.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 03:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Ma arvan sõltub tugevusest ja võibolla ka spektrist. Keemiast ei sõltu.
Mul on rotala, hygrofilla ning paar teisi taimi - madalal on lehed rohelised, üleval on hästi roosakad. Täpselt sama olukord kui taimed on kõvasti varjus - samas akvas on nurgas varjus rotala roheline ja keskel roosa.
Eriti punaseks kõik läheb akvas kus on 2 Philips aquarelle toru (seda kahjuks rohkem ei tooda). Saan ka pilti teha, kuid hetkel on liiga taimi täis, rohida ei viitsi...

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 04:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
paulik kirjutas:
Ma arvan sõltub tugevusest ja võibolla ka spektrist. Keemiast ei sõltu.

Väga julge väide.
Barr üldjuhul ei lahmi, tema väited on kõik katsetega tõestatud.
See on tõesti teada et taimede punaseksminek sõltub valgustuse tugevusest (seda vist mõtlesid tugevuse all?) ja ka spektrist, seda muide ka Barr ei eita.
Samas on ka küllaldase CO2, madala nitraaditaseme ja lahja valguse koosmõju tulemuseks taimede punaseks minek - mitte et ma arvaks et see on hea variant punaste taimede punasena hoidmiseks, see on lihtsalt üks võimalustest taimede punaseks saamiseks. Mul on akvas ka "päris" punased taimed, need on kogu aeg punased (muide, 0,3 W/l kohta juures). Sellise stressi tekitamisega sain punaseks taimed, mis ei ole tavaolekus pidevalt punased - Rotala.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 23, 2008 12:27
Postitusi: 195
Asukoht: Tallinn
Veidi teaduslikku põhja, enne akvarist.eu-s kirjutamist :)

http://harvardforest.fas.harvard.edu/re ... cyanin.pdf

Loodan, et on abiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 04:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Ei usu et sellest tuleb midagi välja. Samuti proovisin kunagi alternaterat kasvatada, poole aasta pärast lagunes. Punased taimed vajavadki rohkem valgust (ma ei mõtle vesiroosi, mis võtab jõu juurtest).
Lihtsalt fotosüntees punastes lehtedes sõltubki spektrist ja vajab rohkem valgust, selline keemia-füüsika. Kui sellistel taimedel nagu ludvigia / alternatera / rotala jms lehtedes ATP et teki, siis taim ei kasvagi. Punnitada kasvu ilma vajaliku valguse oleks väga ebastabillne.
Muide sorry kui midagi arusaamatu, mul eesti pole emakeel.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 04:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
paulik kirjutas:
Ei usu et sellest tuleb midagi välja. Samuti proovisin kunagi alternaterat kasvatada, poole aasta pärast lagunes. Punased taimed vajavadki rohkem valgust (ma ei mõtle vesiroosi, mis võtab jõu juurtest).
Alternantherad ongi need punased taimed mis mul selles akvas suurepäraselt kasvavad. 2x15W torud 100 liitrise akva kohta pole ju palju. Proovisin ka HC-ga, see kasvas küll tõesti ainult nii kaua, kuni suvel aknast otsene päikesevalgus akvasse paistis, seejärel lagunes ära. Aga oli ka palju tahta, HC ongi üsna nõudlik ja valgust oli tema jaoks selgelt liiga vähe.
paulik kirjutas:
Punnitada kasvu ilma vajaliku valguse oleks väga ebastabillne.
Muide sorry kui midagi arusaamatu, mul eesti pole emakeel.

Pole senini mingit ebastabiilsust märganud, need punased taimed selles akvas juba pikka aega. Ma ei eita et valgus on tähtis, kuid väga tähtis on ka CO2 ja toitained. Valguse osa on enamasti ülehinnatud ja CO2 alahinnatud. Näiteks valgust rohkem kui 1 W/l kohta on üsna mõttetu, tegelikult 0,5W/l on enamiku taimede jaoks täiesti piisav. Palju valgust ilma CO2 ja/või toitaineteta annab enamasti tulemuseks lagunevad taimed.
Keele osas ära muretse, saame aru küll.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 05:45 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Jah, sellega ma kohe kahe käega olen nõus - CO2 annab uskumatu võimsa tulemuse. Endal on 0,75W/L, rohkem polegi vaja - ainult juhul kui taimi juba nii täis et valgus ei jõua põhjani.
Hetkel on taimi juba niipalju, et olukord päris hull, liiga paksult täis, rohida pole aega ja viitsimist, järgmine nädal... :
Pilt
vastu valgust foto on liiga kontrastne, aga see sellest, kasvu on ikka näha:
Pilt
Pilt
Siin on näha mis saab nädala pärast kui CO2 saab otsa (lehed 1):
Pilt
Kui CO2 tagasi, siis uued lehed on jälle normaalsed (2).

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 07:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Lahe padrik küll. :) Kaladel kipub ujumisruum napiks jääma.
Mingeid murutaimi ei soovi proovida? Selleks peaks küll esiplaanil kõvasti kärpima ja muru jaoks vaja ilmselt ka peenemat pinnast, aga tulemus oleks veelgi uhkem.
CO2 kohta pilt on asjalik. Sul on üldse väga hea tunnetus taimede vajaduste koha pealt, tulevikus peaks vist katsuma Sinuga diili teha akvarist.eu jaoks sedasorti piltide osas.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
aga mina loll ei saa aru mis seal lehtedel viga?:oops:
Et kortsus vä?

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 08:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
Kortsus jah, ja väiksed.

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 03, 2012 01:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 29, 2011 06:05
Postitusi: 61
Asukoht: rae vald harjumaa
paulik kirjutas:
Ma arvan sõltub tugevusest ja võibolla ka spektrist. Keemiast ei sõltu.
Mul on rotala, hygrofilla ning paar teisi taimi - madalal on lehed rohelised, üleval on hästi roosakad. Täpselt sama olukord kui taimed on kõvasti varjus - samas akvas on nurgas varjus rotala roheline ja keskel roosa.

huvitav lugu, pisutki erinevate tingimuste korral (põõsa ääres või keskel) on asi veel kuidagi mõistetav, minul on rotalaga aga hoopis kentsakad lood.
Kõrvuti kasvavad uued võsud on eritoonilised. Korralikku pilti kahjuks pole kuid tõestusmaterjaliks pisike telefoonist väljapigistatud udupilt albumis
Pilt

_________________
35L start 7.12.11 | suurem uuendus 11.11.12 | Ancistrus, 4 Neon Tetrat(Paracheirodon innesi), Krevetid (Neocaridina Heteropoda var.red) ei tea kui mitu :), 2 Neritina snail(sp zebra, onion), paras ports taimi


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver