foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 23, 2011 11:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See et kõrge karedus põhjustab probleeme, pole kuigi tõenäoline. Seda on pikka aega usutud, kuid katsed on näidanud muud. Loomulikult VÄGA kõrge karedus on probleemne, kuid ei usu et seda tihti juhtuks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 04, 2011 01:22 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 28, 2004 01:04
Postitusi: 82
Asukoht: tartu
ausalt öeldes, kui ma teeks absoluutselt kõike valesti, vaevalt saaks sama nukra pildi. Olen mingi 10 korda akvadele restarte nullist teinud ja alati taimed kasvavad nii et viskan iga kuu mingi kottitäie minema.
Ja ainuked soovitused mida saan anda:
1) pinnas - mere kruus põhja rannikust (suht paks),
2) valgus luministsents, ~90w/120L kohta, 60W on miinimum, kui taimi ei taha palju (eks nad nigunii kasvavad nii et akva saab täis).
3) vesi kraanast nagu on,
4) temperatuur <=25 kraadi (mul on ventilaatorid, muidu valgus annab liiga palju sooja),
5) oluline - CO2 (saab lihtne systeemi ka ise teha, coca-cola pudel + korgist liimiga voolik + mullitamiskivi + spiraal = läheb maksma umbes 10 eurot, nendest 9 eurot on see spiraal kus mullid jooksevad. Sisu = 1-1.3L vett, 200-250gr suhkrut, 1 teelusikas soodat, pärmi nagu slatit soolad),
6) vesi vahetamine = 7-10 päeva tagant 15-20L. Esialgu võib tihedam, pärast (pool aastat) võib ka 2-s nädalas. Panen otse kraanast.
7) Alguses 2 savi JBL kuuli 100L kohta (toimivad mingi poole kuu pärast). Fe tablette saab kah panna kui midagi ei kasva mingi 1 tabletti 100L kohta kord 2 kuus (ma murran 1 tabletti 4 tükiks).
8) Filtri ei pese. Vähemalt hoolikalt. Natukene et veel tõmbaks.
9) Kalu toidad nii et söövad absoluutselt kõike ära 2 minutiga, kord või 2 päevas.
10) KANNATUS. Seda on vaja palju. Iga inimene tahab ülehomme ilusat pilti, looduses nii asjad ei käi. Mingit rabelemist. Mul olid vetikad (said merest koos pinnasega, ei teinud midagi, lihtsalt ajasin oma rida nagu taimedele oleks hea ja pool aastat ootasin, asi korras).
Kõik. Poole aasta pärast (kannatust, enne vaevalt saad midagi ilusat ja ei maksagi oodata) on sul ilus akva. Pool aastat on miinimum kuna kõik hakab toimima (bakterid, filter). Ei tea mida veel targutada, minu arust ma ei tee peale seda mitte midagi, kõik ise enesest kasvab ja on puhas ja ilus. Sellised soovitused, edu...

_________________
juvel 70 - +30Wt valgust, standartvarustus. cihlidae.
1 juvel120 - 90w daylight, 26C, pH8, gH15, kH15. barbused.
2 juuvel 120L - 90W daylight, uus, kongod + daaniod


Üles
 [ 17 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver