foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Algaja akvaristi küsimused
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 09:11 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 22, 2011 11:31
Postitusi: 35
Asukoht: Viljandimaa
Tere :D

Küsimus siis lihtne, kui akvaarium peale edukat käivitamist ja ilma keemiatta vohama hakkab, millal taimi harvendada?
Nimelt on mul kahe nädalaga osa taimi juba 15 cm kasvand. Alguses ei saanud nagu arugi, aga hakkasin järsku vaatama pilte ja siis jõudis nagu kohale, et ikka pinnataim on juba nii väikse ajaga päris pikaks kasvand. Palju siis on hea ja palju siis on halb? Mul on ikka paras mets seal. Akvaarium on 100 l Kus elavad 4 antsu, 1 labeo ja 5 barbust. Juurde pole hetkel küll plaanis kalu võtta kui siis kunagi hiljem kaks mikit. Valgustorusid on ainult üks ja 15 w. Kuidas saavad taimed nii kasvada? :?: Keemiat ma lisanud ei ole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 10:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Esiteks vist oleks targem teema paigutada taimede alarubriiki, kuna abi küsid just sel teemal.

Taimi võib kärpida ükskõik millal. Osasid taimi lõigatakse pealt lühemaks, teistel jälle võetakse alt jupp ära, kolmandad tõmmatakse lihtsalt juurtega välja, neljandatelt näpistatakse koledamad lehed ära (umbes 1/3)...

Üldiselt olen oma praktikas täheldanud, et alustavas akvas kipuvadki minul taimed kiiremini ja paremini kasvama. Umbes aasta pärast jääb kasv toppama. Siis olen hakanud lisama väetiseid. Neid on igatsorti - vedelelikke, tuubis pastana, kuulikesed, tabletid ja CO2.

Asjalikuma vastuse saamiseks võiksid oma taimede nimed kirjutada või kui neid ei tea, siis pildid panna.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Teema algataja
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 12:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 22, 2011 11:31
Postitusi: 35
Asukoht: Viljandimaa
Ma ei oska seda teemat nüüd ümber tõsta :( Aga üks taim on teie käest saadud lemmalts :D Ja see on ikka väga hullult vohama hakkand. Mis ma sellega teen nüüd? Kas ma võin seda näpistada või kuidas see käib?

<<<<>>>>
Oiii aitäh, keegi tõstis ümber :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 01:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Lemmalts on minu kuldkalade lemmiksöök. See kasvab päris jõudsasti. Võimalus on Sul seda taime pakkuda teistele akvaristidele või huvi puudumisel lihtsalt visata prügikasti. Kui lemmaltsit liiga palju, siis ei paista valgus enam teistele taimedele, mis põhja istutatud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 01:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 22, 2011 11:31
Postitusi: 35
Asukoht: Viljandimaa
Aitäh


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver