foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2011 10:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2010 03:55
Postitusi: 92
Asukoht: Võru
nimelt on tegu sellise taimega ,mis siin pildil on
<<<<>>>>
Mul on see taim 26 liitrises akvaariumis ja selle ees on suur krevettide puhm.
Kuna ma pole tähele pannud,et taimel on juured välja tulnud kivide seest on taim läinud longu,
noh nagu ühele poole kaldu.Kuidagi neid lehti sirgu ka ei saa ajada.Küsimus siis selline,
kas ta läheb ilusti tagasi sirgu,või jääbki ühele poole viltuselt?
ma pole seda taime ostnud,vaid sain selle taime koos krevettidega kaasa.
Palun vastake,kuna ise sellest taimest väga midagi ei tea . ;)
<<<<< Siin on sobivam likn: http://2.bp.blogspot.com/-DzJv2h_yoww/T ... 600/2a.JPG >>>>> (Lisatakse pildi, mitte lehe aadress)
kreveti puhm on see number kaks. ka selle taime nime ei tea :D
Ahjaaa,ma ei hakka uut teemat selle jaoks tegema,lihtsalt tahan küsida ,
et kui palju kive suuremaid kive peab olema põhjas 26 liitrisel akvaariumil ,et taimed ilusti kasvada saaks?

<<<<>>>>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 08, 2011 09:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
1. on räni-kardhein.
see taim kasvab küll täitsa suvaliselt ja see teaim ei aja kunagi juuri. Mul kasvab lihtsalt vee piiril puhmana.

2. Pasitabolevat tavaline sammal. ilmselt siis java sammal või miski muu, sellest pildist paremat aru ei saa.


Aga sellest viimasest küsimusest ei saa midagi aru... Pinnas sõltub taimest. ja kivide vahel ... ei kasva reeglina midagi eriti hästi...

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 08, 2011 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 09:37
Postitusi: 58
Asukoht: ida-virumaa
minul on kõikides akvades pinnaseks ainult kergkruus fraktsiooniga siis 2-6mm ja taimed kasvavad väga ilusti ,lisaks on co2 .

_________________
http://fotoalbum.ee/photos/zumzz


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 08, 2011 06:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2010 03:55
Postitusi: 92
Asukoht: Võru
Se ei saa ju räni-kardhein olla. Pildil olev taim ei ole ültsegi see ,mida sina pakkusid. ;)Tal on juured ja pikk vars,ning pikk leht otsas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 12:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina ei näe ka ühtegi lehte kusagil. Pakuks ikka, et räni-kardhein vasakul ja vist java moss või midagi sarnast paremal. Äkki vaatad oma pildi üle. Esimene neist ei aja juuri. Minulgi ujub lihtsalt veepinnal, et elussünnitajate kalamaimudel oleks koht, kuhu peitu pugeda. Võib teda küll ka otsapidi kruusa pista. Kuna kipub valguse poole venima ning alumine ots jääb ajapikku nadimaks, siis taas aga latv maha ja kruusa ning alumine ots prügikasti.

Kergkruus peaks tõusma veepinnale, zumzz. Sul on vast ikka midagi tavakruusa sarnast. Kui ehituspoest ostetud, siis ilmselt too libedusetõrje puistekruus.

Kivide vahel saaks vast kasvatada Anubiast, Echinodorust... Muid suuremate lehtede ja juurtega taimi. Muu taimestiku jaoks peaks ikka kruus olema ja mitte väga peenike.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 01:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2010 03:55
Postitusi: 92
Asukoht: Võru
ma üritan uuesti tollest taimest pildi saata.Sellel pildil kus kaks taime on ,on mul aiunult number 2 .Esimest ei ole aga üritan tollest uuesti pildi saata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 02:03 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2010 03:55
Postitusi: 92
Asukoht: Võru
http://www.upload.ee/image/1648062/05045013fa88e9_l.jpg sama taim on ka mul kodus :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 05:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Selle taime nimi on kas Aponogeton (mingi vorm paljudest) või siis mingit sorti Cryptocoryne. Täpsemalt ei oska öelda, aga keegi kindlasti teab õiget nimetust.

See pilt pole siis konkreetselt Sinu taimest? Igatahes väga uhke taim. Üldiselt kasvab too suht pikaks ning Sinu akva tsipa pisike (madal) tema jaoks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 05:24 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2010 03:55
Postitusi: 92
Asukoht: Võru
Konkreetselt pole aga minul on täpselt samasugune.kas sellepärast lähebki ta siis longu,et mul on natule väike akvaarium?Kuna miskipärast tuleb ta koguaeg kivide vahelt välja ,panin sinna tsipa suurema kivi peale.Tegin pildi kaa. http://www.upload.ee/image/1648466/Foto1875.jpg http://www.upload.ee/image/1648468/Foto1874.jpg Kas sinna tohtis ikka suurema kivi peale panna,et ta jälle kivide vahelt välja ei hõljuks? Ja kas need lehed ,mid tulevad ,peavadki algul olema heledad ja siis lähevad tumedaks? teisel pildil on nähe. Sorry ,kui tülitan :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 10, 2011 06:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pildid pole Sul väga hea kvaliteediga, aga tundub, et sel taimel pole väga häda midagi. Eks kui vesi kõrguses otsa saab, siis taim vajubki lonti. Tal suhteliselt peened ja õrnad varred. Need ei jaksa lehti püsti veest välja tõsta ja siis ta kuivaks lehed ära ka. Tundub veel, et põhjas olevad kivid tsipa suured taimede istutamiseks. Ja kivi alla panek ei tundu mulle väga hea mõte olema. Võiksid ehk teha nii, et istutad selle taime eraldi pisemasse toalille potti ja paned sinna sisse peenemat kruusa. Võid ka ühe väetise tableti sisse torgata. Väga võimalik, et uued pisikesed lehed on heledamad. Vaata ja jälgi, kuidas kasvavad. Aga tundub, et Sul pole seal akvas vist ka eriti toitaineid taimele söögiks. Ehk sellestki tingitud heledam värv uutel lehtedel.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 09:37
Postitusi: 58
Asukoht: ida-virumaa
akvas siis kasutuses silikaat kuivliiv/kruus , KRA õige tähelepanek tihti läheb millegi pärast nimetus sassi . minu taimestik kasvab selles väga hästi :)
http://www.silikaat.ee/

_________________
http://fotoalbum.ee/photos/zumzz


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 11:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No mul ka igal pool sama kruus. Mul on tegelikult kergkruusa ka ühes akvas. Sellele on peale pandud võrk, et pinnale ei hulbiks. Võrgu peal kruus. Üritasime selle nipiga akva kaalu vähendada.

Johannakalal on liiga suure fraktsiooniga kivikesed. Seal ei taha taimed hästi püsida.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver