foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 04, 2010 08:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Üritan vaikselt omale muru akvasse kasvatada Echinodorus tenellusega. Kõik oleks nagu hästi kuid viimasel ajal on hakanud kasvatama punaseid lehti. Nagu midagi oleks nagu puudu või siis vastupidi üle. NO3 ja PO4 suhte katsun hoida 10:1, valgust on 4x54w T5 965-ed ja 2x36w T8 865-ed, CO2 jookseb balloonist u. mull sekundis, JBL 7-balls juurte all, pluss lisan nii Kaaliumit kui agrimixi. Lisaks kattuvad kõikidel taimedel vanemad lehed mingi vetikaga. Värvuse poolest oleks nagu habe kuid puuduvad igasugused "karvad". On kuju poolest täpp, veidi kõrgem lehepinnast ja kratsides maha ei tule. Anubiase lehel on hästi näha:

Pilt

Kuidas olla ja mida teha?
Paar pilti ka tenellusest

Pilt

Pilt

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 04, 2010 10:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Mis raua (Fe) testi tulemus on?
Ja no3 po4 näidud oleks ka hea teada? Ja mis testid sul veel on ?
See vetikas tuleb mulle tuttav ette, peaks mingi punavetia vorm olema, siiamaani kimbutab.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 04, 2010 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Fe kipub ilma lisamiseta 0 olema, sellepärast doseeringi Argimix-i kolmapäeviti ja peale veevahetust laupäeviti nii et jääks umbes 0,5 ppm-i. Samas oli seda vetikat juba varem enne Agrimixi doseerima hakkamist. Mitte küll niipalju kuid...
NO3 on püsivalt 12-13 PO4 pean ka juurde valama, kuna samuti oli pidevalt nullis. Lisan nii, et testi järgi oleks 1 ppm. PH on 7,1 KH 10 CO2 selle järgi nagu hea ( 25mg/l), valgustan akvat 10 tundi päevas. Rohkem nagu teste ja andmeid ei oskagi nagu anda. Ahjaa NO2 olen ka vahel mõõtnud kuid see näitab järjekindlalt nulli.
Minu jaoks üsna nõutu seis :(

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 12:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Minul läks echinodorus punaseks kui uus valgustus sai ja liiga palju valgust oli. Roheline vetikas tekkis mul anubiase lehtedele kui väetist väheks jäi ja valgust ja soojust suvel liiga palju oli. Anubias ei taha kasvada otsese valguse käes, talle meeldib millegi varjus olla.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 05:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Kõik on ju õige kuid taolised punased lehed tekkisid varem ka Crinum calamistratumile, kui mul see taim akvas oli. Ja talle kasvasid ainult sellised punased lehed. Kuna lehed olid lisaks ka kitsad ja õhukesed, panin selle kehva pinnase süüks ja nii see taim mu akvast kadus. Valgust oli siis tunduvalt vähem ( u. 160w).
Tavaline rohevetikas see kah ei ole. Rohevetikas on minu teada selline libe limane kuid see on vastupidi kare nagu liivapaber. Ja ta ei ole ainult Anubiasel vaid kõigil taimedel ja mingil määral ka kännul.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Rohevetikat on igasugust. http://www.otocinclus.com/articles/algae.html

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Punase tooni kohta oleks arvanud et tegemist on kas liigse valguse või liigse rauaga, võimalik et sul tuleb mängu mõne muu microelemendi defitsiit mis omakorda põhjustab näiteks raua või mõne muu elemendi omistamist.
Agrimix on küll hea odav kraam aga minu arust oma kooostist üsna kasin.
Kunagi tegine endale huviks ühe tabeli erinevate saadaval olevate väetistega

See vetikas meenutab mulle jah seda sama mis mindki kimbutab.
Leidsin netist kõige paremini sobiliku nimetuse "black spot algae" mis on punavetika üks vormidest. Ei rohevetikas see sul ei ole kindlalt, mis sest et seda igasugust leidub.
Õiget põhjust ja ravi sellele on aga raske leida. Ise loobusin selle akvas väga aeglastest taimedest, proovisin ka anubiast ja mis sa selle musta taimega ikka teed.
Tugev valgus ja toitainete küllus ilmselt soosivad seda.


Anubiast tasub aga kasvatada varjus, ta ei vaja eriti tugevat valgus ja kui jääb varju siis on vähem "haavatav" vetikate poolt.

Sellele lisaks siiski Neritina Natalensis tigu aitab seda kontrolli all hoida ja tarbib seda toiduks. Neritinad ei kahjusta taimi ja kunua su vesi ka väga happeline ei ole siis katsu nad endale akvaariumisse hankida. Tarbivad ka rohelist täppvetikat.... Panin küll tähele et need teod lasevad sellel mustal vetikal natuke kasvada, enne kui seda sööma asuvad. Kividel ja laiematel lehtedel hoiavad nad seda kontrolli all. Panen veel vaid tähele peenemate vanemate lehtede peal. Praegu just vaatan et sagittaria vanematel lehtedel on seda peal, Sellise peenikese lehe peale aga tigu ei roni.

Mul näiteks tekib seda tugevalt sifooni toru peale vee piiril. Kui paksusk hakkab minema siis panen tähele et teod on seal peal ja pärast einet on vast ainult aimata et seal on söödud midagi...

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 04:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
tuulasin kah netis ringi ja paistab, et sul on õigus. Ka mina olen oma akvasse saanud "Black spot algae". Niipalju kui neid pilte vaatasin ja tekste lugesin, langes enamvähem kõik täppi. Ainuke jah, mida ei leidnud oli konkreetne ravi. Ühte kurikaela ma kahtlustan. Nimelt on filter mul selliste mõõtmetega akva jaoks ikka väga väike ja lahja. Kuni teda välja vahetada pole saanud, tuleb lihtsalt netis konkreetsemat lahendust otsides edasi kolada, inetuid lehti taimedelt ära nokkida ja vist anubiasest loobuda. Lisaks peaks proovima mingisuguseid teisi mikroväetiseid, mis muidugi rahakotile auku sisse ei lööks.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 05:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Anubiase lehtedelt söövad seda väikesed ancistrused. Suured ancistrused aga seda ei puutu. Vähemalt hetkel on küll tõenäoliselt punase värvi põhjuseks rohke valgus, olen ise nii saanud punaseks Vallisneria, Bacopa jm. mittepunased taimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 06:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Kas see punane värvus hiljem taandub või jääbki muidu roheline taim punaseks? Wattide poolest on mul valgust päris palju kuid lambid on veepinnast oma 35cm.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 09:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No vähemalt mul niikaua kui valgust oli palju säilis ka punane. Iseasi et torudel valgusviljakus ajapikku langeb ning see avaldab ka mõju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Samas jääb küsimus miks mul varem analoogne värvus Crinumiga oli. Siis oli valgust ikka kõvasti vähem. Kui ma õieti mäletan siis umbes 200 watti ringis. Ja lambid olid väga erinevad alates 28w HE T5-st kuni Solar Tropic 400K-ni välja. Ma ise kahtlustan, et äkki ikkagi pole mul pinnas päris hea Tenellusele. Pinnaseks on ainult kruus ja JBL 7balls juurte all.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 05, 2010 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Chrisile veel et tema soovitatud Neritina Natalensis tigusid ma omale võtta kahjuks ei saa. Bootiad muidugi rõõmustaks väga selle mahlase suutäie üle.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 06, 2010 07:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hiinlane kirjutas:
Ma ise kahtlustan, et äkki ikkagi pole mul pinnas päris hea Tenellusele. Pinnaseks on ainult kruus ja JBL 7balls juurte all.

Mul kasvas E. tenellus jõudsalt pinnasel milleks oli ainult ehituspoest toodud kruus. Tõsi, see pinnas oli selleks ajaks kui E. tenelluse tõin, juba mõnda aega käigus olnud ja toitaineid kogunud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 06, 2010 08:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Siis ei oska kohe midagi arvata. Minul on akva 3 aastakest tiksunud, nii et ka mul peaks pinnas juba päris tegus olema. Eks vaatame paari kuu pärast mis nägu Tenellus siis on. Kasvu üle nagu kurta ei saa, ainult see värv... Samas on isegi päris omapärane pilt tumerohelise seas pisut heledamat punast.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver