foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 14, 2004 03:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Kuidas seda vesinikperoksiidiga (H2O2) doseerima peab, et kuipalju seda natuke alla 50l veele panna tuleb. Ja kas targem oleks kalad selleks ajaks välja võtta või ei.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 15, 2004 02:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Ostsin 40ml 3% vesinikperoksiidi. Mul juba vesi valmis pandud kuhu kalad panna. Kui palju ma peaks seda panema ja kaua see laguneb veeks ja hapnikuks. Teatage palun kiiresti. Kaarel

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 16, 2004 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2004 05:07
Postitusi: 11
doseerimine on pudel 100 liitri peale ehk siis sul pool pudelit. mõju kaob 8 tunniga

kalad ja väärtuslikumad teod kindlasti välja võtta.

kui tahad olulist vetikate vohamist piirata (kuigi päris ära nad ei kao kunagi), siis tuleb protseduuri korrata mõned päevad järjest.

tulemus on näha mõne päevaga aga lõplik vetikate lagunemine käib mõni nädal. kasutatakse üldjuhul vaid BBA ja BGA vetikate korral

samas on see VIIMANE abinõu. protseduuriga kaotad ka filtri bakterid ning mõni aeg tahab akvaarium erilist hoolt ja tähelepanu. jälgi NH3 näite ja vajadusel tee tihedamalt vee vahetust

_________________
akvaarium:
- 190l nurgakas
- guraamid, neoonid, ancistrused, SAE


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 20, 2004 08:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Ma olen nüüd teinud juba mitu vesinikperoksiidi kuuri akvaariumile. Vetikaid pole veel küll maha võtnud aga "vesikuusk" riputas küll ketsid varna. Ülejäänud taimedega on kõik korras.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2004 04:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Mul küsimus selline, et mis vahendit veel võib ACE asemel kasutada. Taimed on koos musta habega. Tahaks puhtaks saada,sest täna sain uue akvaariumi kätte ja mõned taimed vanast tahaks uude tõsta. Mul on veidika Ace delicate'i aga sinna on kirjutatud, et ei sisalda kloriidi.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2004 06:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Lähed poodi ja ostad kloorilahust (ei pea tingimata ace olema).
Kaaliumpermanganaadi tõhususe kohta ei oska miskit kosta.
Kui muud varianti ei ole, siis naksa lihtsalt vetikased lehed ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2004 06:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:02
Postitusi: 96
Asukoht: Tartu
Olen kasutanud kaaliumpermanganaadi lahust. Ostsin kunagi poest taime, kus mõne lehe peal oli "musta habet", naksasin kõige hullema lehe ära ja vannitasin teda lahuses (~2min). ´Loputasin taime puhtaks sooja vee all. Akvas selle vetikaga probleeme ei tulnud.

_________________
Akvaarium 112L (november 2003)
Akvaarium 325L (juuni 2008)
http://www.hot.ee/pavkaakva/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 21, 2004 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Katsetasin ka täna vesinikperoksiidiga. Lasin seda ilma nõelata süstlast otse vetikapuhmaste peale ja vetikas muutus õhtuks veripunaseks. Mingist artiklist lugesin, et pidi heleroosaks muutuma. Vetikas vajus kuidagi longu ka ning ma loodan, et saan sellest lõplikult lahti(mul paikned must habevetikas vallisneria vanadel lehtedel). Üks naljaks asi juhtus veel: kui vetikas punase värvi võttis siis see hakkas vist skalaaridele tubifexi meenutama ja nad hakkasid seda väga hoolsalt kakkuma ja minu imestuseks ei sülitanud välja vaid sõid ära.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 06, 2004 11:45 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2004 05:13
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Vetikate probleeme aitab lehendada Algae Fix.Asi selles ainult,et te eemaldate tagajarge,aga mitte põhjust!Algae Fix'ist ka saavad kannnatada taimed,kuigi need reanimeeruvad.Paris väärtuslike taime on vaja akvast võtta ja eemaldada vetikad mehhaaniliselt.Seni kuni põhjust ei likvideeri,mõne aja pärast see must vetikas tekib juurde uuesti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 07, 2004 12:11 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mehhaaniliselt eemaldamine ei anna ka harilikult head tulemust,kuna vetikaspoorid jäävad vette alles.kui juba mehhaaniliselt eemaldada,siis kogu vetikane lehestik


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 07, 2004 01:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2004 05:13
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
seda ma silmas pidasingi ja ainult väärtuslikete taimede suhtes.Kui kahju taime surmast ei ole,siis võib vabalt proovida kloreerida või mingi muu kemikaaliga töödelda:äkki elab selle üle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 04:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
kiq kirjutas:
Uurisin Devi käest selle klooritamise kohta:

1. Võtad lisandivaba ACE pesuvalgendi
2. Segad veega 20:1 (1osa ACE ikka :) )
3. Hoiad taimi selles lahuses ca 30sek. (tugevamaid taimi võib ilmselt ka kauem hoida)
4. Loputad taimed korralikult veega


Minu kogemus selle protseduuriga on kahjuks negatiivne. Anubias, mis oli rohelise vetikaga koos, oli küll 30 sek selles lahuses, aga järgmisel päeval pärast kuuri tundus vetikat veel rohkem olevat kui enne. Muidugi oli ka mingit halli surnud vetikat lehtedel, aga lisandunud oli pikemaid niite.
Praegu pimendan, eks pärast näeb, kas mõjus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 04:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KLM kirjutas:
Minu kogemus selle protseduuriga on kahjuks negatiivne. Anubias, mis oli rohelise vetikaga koos, oli küll 30 sek selles lahuses, aga järgmisel päeval pärast kuuri tundus vetikat veel rohkem olevat kui enne. Muidugi oli ka mingit halli surnud vetikat lehtedel, aga lisandunud oli pikemaid niite.
Praegu pimendan, eks pärast näeb, kas mõjus.

Kardan et viga pole selles et kloor vetikatele ei mõju vaid selles et akvas on vetikatele sobiv keskkond ja kui taimelt ühed vetikad maha tapad siis teised täidavad rõõmuga tekkinud augu. Kuni nitraate alla ei saa ilmselt vetikast ei vabane.
Anubiast võib muidu klooritamisel ka paar minutit lahuses hoida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 06:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
... ja kas pimendamine rohevetikale siis mõjub või? :? Minu mäletamistmööda küll mitte...
Klooritamisest minu kogemus selline, et kui saab vähe, siis pole kasu ja kui saab palju, siis pole taime :lol:
Ma viskasin ACE prügikasti peale paari proovimist ja nüüd parem riskin haiguste saamisega... Vetikas on akvaariumis nagunii olemas ja kui peaks uue taime vetikase saama, siis kõige vetikasemad lehed lihtsalt eemaldaks. Seni olen puhtad saanud enam-vähem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 08:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hard kirjutas:
... ja kas pimendamine rohevetikale siis mõjub või? :? Minu mäletamistmööda küll mitte...

No "roheline vesi" tekib ka rohevetikas. ;) Aga selles osas Hardil õigus et ehkki antud olukorras pimendamine ilmselt mingit mõju omab siis probleemi see ei lahenda - kuni on liialt nitraate on ka vetikas platsis.


Üles
 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver