foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2010 08:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Poest soovitati mulle tuliselt sellist asja. 1 tablett 50-le liitrile üheks kuuks ja 65.- krooni.
Kirjutan siia kogu jutu pakendi pealt.

Omadused:
1. Nanosuuruses nelijalgkujulised kolmemõõtmelised metallosakesed on võimelised vetikarakkudest läbi tungima.
2. Eemaldab kiirelt ja tõhusalt akvaariumi pikemal kasutamisel tekkivad külgekleepuvad vetikad ja fütoplanktoni.
3. Ohutu veetaimedele ja kaladele.
4. Hoiab pH taseme stabiilsena ja selitab ohutult vett.

Kasutusjuhised:
1. Üks tablett käitleb 50 l vett ühe kuu jooksul. Alla 50 l akvaariumide puhul purusta väikesteks tükkideks.
2. Kasuta tabletti pärast vee selitamist, kui sead sisse uue akvaariumi.
3. Aseta enne mehhaanilist filtrit (švammfilter) filterseadmesse.
4. Kasuta pidevalt iga kuu, vältimaks vetikate igikestvust.

Koostis: aktiveeritud alumiinium, kaltsiumfosfaat.

Kas keegi on sellist imeasja oma akvas kasutanud ja kas siis ikka on nii efektne, kui poes räägiti. Mina endale suures hulluses kaks tabletti ostsin ning panin 128-liitrisesse täna. Tulemusi loomulikult veel ei paista.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 09, 2010 04:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Kõlab nagu asbest. Nano-osakeste ohtlikkusest või ohutusest tervisele on väga vähe teada üldiselt. Asbest oli samuti ohutu seni, kuni selgus (mitukümend aastat hiljem), et ikka rämedalt ohtlik on. Kui need osakesed tungivad vetika rakudesse, siis mis takistab neid muudesse rakudesse tungimast (näiteks kasulikud bakterid su filtris)? Muide, Azoo enda lehel on sõna-selgelt öeldud, et seda toodet ei tohi taimedega akvaariumis kasutada. Teine, ja tunduvalt tõenäolisem võimalus on, et need tabletid on sama tõhusad, nagu püsimagnetiga "veepehmendajad" ja tekitavad augu ainult su rahakotti.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 09, 2010 05:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Not For Aquatic Plants Aquariums - sellist kirja ostetud pakilt ei leidnud ja sellest mulle poes ka midagi ei räägitud-hoiatatud. Sinu saadetud kodulehel käisin. Muu jutt paistis olevat identne sellega, mille juba eelnevalt pakilt maha kirjutasin.

Su jutt kõlab hirmutavalt. Aga pakil on kirjas, et kaladele halvasti ei mõju. Kui see tablett suudab negatiivses suunas mõjutada ka kasulikke baktereid, siis peaks ta ju loogiliselt ka kaladele ohtlik olema (veenäitude muutus - NO2 vast tõuseks siis ju). Muidugi ei maksa alati naiivselt kõike uskuda mis pakile kirja pandud.

Too kalapood pidavat ise noid tablette usinasti kasutama ja väga rahul olema. Ei taibanud küsida kus kasutavad, kas kodus või poes. Poes ju teadupärast müügiakvades taimi eriti pole. Ehk seal ongi tõhus - hoiab ära rohevetika tekkimise akva klaasile jms.

No ma hetkel 128-liitrises kuldkalade juurde selle tableti panin. Paistab mis saab. See akva on umbes kuu aega tagasi käivitatud ja hetkel mingi vetik sees. Teen siis sinna igaks juhuks pidevalt veeteste.

Mul on pidev mure taimede kasvatamisega. Igas akvas on omamoodi erinev. Ühes vohas kõik hirmsat moodi kasvada ja siis kukkus järsku kõik känguma. Lappasin foorumit, proovisin Agrimixi. Siis tekkis hirm tolle vasesisalduse pärast ja jätsin pooleli. Rauda pole mul üheski akvaariumis. (JBL-i Ferropoli ei jaksa kokku osta, sestap sai valitud Agrimix.) Hetkel panen sinna pimedas (nii on juhendis kästud) JBL-i Ferropol 24 ja 2-3 korda nädalas Flourish potassiumit. Selles akvas erilist vetikaprobleemi pole, aga taimede lehtedele tekkisid augud ja nad lihtsalt kõdunesid. See peaks viitama kaaliumi puudusele. Kahjuks pole vist veel kusagil Eestis müügis kaaliumi testi. Maria küll informeeris, et on tulemas.

Kalade kasvatamise, nende haiguste määramise ja muu sellisega saan ma ehk veel kuidagi hakkama, kuid taimede kasvatamine on minu jaoks raketiteadus!

Eks augu rahakotti tekita kogu kalapidamise majandus.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 11, 2010 12:49 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Anna teada kuidas mõjus

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 11, 2010 02:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Praegu ei saa veel midagi aru, aga veeteste teen hirmuga nüüd iga päev.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: tablett
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2010 12:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Kuna teema on soiku jäänud ja keegi tulemustest teada ei andnud, siis mõtlesin tulemustest ise kirjutada.
Proovisin selle tableti nii u. kuu aega tagasi ära. Vetikas hävis suures osas, isegi habe muutus kiduraks ja nüüd aeg-ajalt näen mõnda tutti akvas ringi triivimas. Kalad jäid kõik terveks, samas krevettidele ei mõjunud eriti hästi (loe: osad surid).
Miinuseks veel see, et mitte ainult vetikas ei närbunud, läksid ka osad taimed, nt helferi ja anubias. Egeria,lotus, vallsineria, java moss ja veel mõned jäid aga ellu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2010 01:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
ei kõla tootena, mida ise tahaks kasutada...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 03, 2010 08:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vaatasin, et teema jäi tõesti soiku ja sellepärast ka enam omi kommentaare ei lisanud. Taimedele üldiselt mõjus hästi, aga hetkel takka järele ei mäleta, mis haigus mul akvasse ronis (vist mannakas). Igatahes ravimitega see asi koos mitte kuidagi ei sobi! Kindlapeale surid taimed. Elasid mul seal kuldkalad ja roosad antsud. Üks kuldkala ei pidanud vastu. Teiste kalade ravimiseks kulus palju kannatust ja aega. Tänu sellele ei oska ka kommenteerida, kuidas oleksid taimed normaaltingimustes (ilma haigustekketa kaladel) kasvanud ja vetikas hävinud.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver