tv kirjutas:
Pilti nägemata arvan, et mõlemal juhul on tegu mingit sorti punavetikaga (tundud ka musta habevetika e. BBA nime all). Tal on mitmeid erinevaid vorme. Probleem on üsna tüüpiline. On üsna ebatõenäoline, et sul on lisaõhutust tarvis, liikuv veepind on õhutamiseks piisav.
Teiseks, hapniku ja CO2-e kontsentratsioonid vees ei sõltu üksteisest. Küll aga viib mullitamine sellegi vähese CO2-e veest minema, mis sul seal olla võiks. Vastupidiselt Su enda järeldusele töötab testide järgi bioloogiline filter suurepäraselt (NO2 on 0). Seega, ära filtriga midagi tee. Seda Life-starti ka vaja pole.
Üldiselt, teatud kogus teatud liiki vetikat on üsna normaalne. Mõni tutt BBA-d pole ka mingi haruldus. Kui sul taimed kenasti kasvama hakkavad, siis nad tõrjuvad vetika tahaplaanile. Taimede jaoks (eriti Echinodoruse liigid) on oluline, et pinnases oleks palju toitaineid. Nende tekkimine sinna (kui sul pole just mullapõhi) võtab aega kuni aasta. Niiet kiiresti ei juhtu midagi.
Pinnas on tavaline liivapinnas, juure alla pistsin neid savipalle. Echinodorus bleheri on kõvasti kasvanud. Isegi kaks tütartaime tekkinud. Lehti oli nii palju, et kärpisin seda natuke.
Aga sellel Echinodorus tenellusele on ühe taime kaks-kolm lehte täiesti mustaks läinud. Kakkusin eile enamik musti ära, sest see ei tulnud sealt maha kraapides ära. Mõned mitte nii väga mustad jätsin.
Echinodorus bleheri peal olid valged niidid, mis tulid kohe käsnaga tõmmates maha.
Filtrimaterjali panin umbes kokku. Enam-vähem pildi järgi. Materjaliks kõige alla n.ö makaronid, siis valge vati ja siis sinise vati ja söefiltri. (Eheim)
Hapniku keerasin kinni.
Kas ma peaks need ülejäänud mustad lehed ka ära kakkuma või peaks lisaks selle klaasilutsutaja kala võtma? (Ancistrus?) Kuulsin, et ta sööb vetikat. Ei tea, kas talle ainult see liivapinnas sobib.