foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Taimedele muld
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2010 10:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 20, 2008 09:13
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
On plaanis teha akvas mõned muudatused ja, et ka taimedele asi mõnusamaks teha küsin:
kas kruusa alla võib panna ka tavalist toataimedele mõeldud mulda?

ostsin ka mõnda aega tagasi Sera flore plus väetisetabletid ja panin neid vastava koguse kruusa sisse, olen juba kaks korda nii teinud, aga ainuke mis mu akvas paremini kasvama hakanud on niitvetikas. õnneks olen sellest enamvähem lasti saanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 04, 2010 02:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 29, 2007 01:00
Postitusi: 27
Asukoht: Tartu
Oleneb milline see toataimede muld on. Oma kogemusest võin öelda, et sobib tavaline heinamaalt võetud muld, kui oled kindel, et sinna ei ole väetisi pandud. Toataimemuldade puhul pead kindel olema, et ei oleks lisandeid mida sa oma akvasse ei taha. Puhas must muld sobib küll. Aga pead arvestama, et see akva võiks ikka tiksuda enne kuu aega kui nt kalad sisse viid, siis näed, mis toimub. Minul on hakanud kõik taimed väga korralikult kasvama tavalisel heinmaamullal. Saad kasutada ka akvapoodides müüdavaid põhjasubstraate. Need on kindla koostsega. Aga olgem ausad, küsijatele on uhke öelda, et on mullapõhjaga akva :wink: , enamik ei usu :lol:

_________________
240l Amazonast tetratega, 7x63l õppeesmärgil tööl, 30l nano loomisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 04, 2010 03:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
penn kirjutas:
Aga pead arvestama, et see akva võiks ikka tiksuda enne kuu aega kui nt kalad sisse viid, siis näed, mis toimub.
Millest selline veendumus? Üks suurimaid mullapõhjade eksperte, D. Walstad, paneb kalad sisse järgmisel päeval peale vee sisselaskmist, mõnikord (kui vesi kiiresti selgineb) isegi samal õhtul. Olen samuti talitanud nii mullapõhjaga kui rikastatud pinnaseseguga (teeksin sama kõhklematult ka kruusapõhjaga) ja probleeme pole. Jah, algul on mõned veeparameetrid kõikunud, kuid mitte niivõrd et see oleks kaladele ohtlik olnud.
Teemaalgatajale - kõige ohutum on must aiamuld, toataimede jaoks on mitmesuguseid erinevate omadustega segusid.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver