foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Taimed lagunevad !!!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 21, 2010 09:20 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 19, 2010 09:20
Postitusi: 11
Asukoht: järvamaa
Peale seda, kui olin pannud akvaariumile co2 süsteemi, hakkasid mu taimed lagunema. Milles on asi, kas on mingi aine puudus või on asi kuidagi seotud ikka co2 -ga? :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 21, 2010 09:52 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Vee teste oled teinud?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Taimed lagunevad !!!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 22, 2010 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
dellandros kirjutas:
Peale seda, kui olin pannud akvaariumile co2 süsteemi, hakkasid mu taimed lagunema. Milles on asi, kas on mingi aine puudus või on asi kuidagi seotud ikka co2 -ga? :cry:


Toitainete puudus.
NO3 tasemes katsu selgusele jõuda... (po4 ja fe ei teeks ka paha jälgida).
Neid teste oleks sul seni vaja kuni õpid taimi ja akvat ise lugema, ehk tasuks minna poodi ja soetada endale testid.
CO2 lisamisega stimuleerid taimede kasvu, enne piiras seda süsiniku puudus, nüüd saadakse seda CO2st, sellega on hüppeliselt suurenenud ka taimedel vajadus teiste toitainete järele.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 22, 2010 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Pigem on asi pH languses.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 22, 2010 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
batsill kirjutas:
Pigem on asi pH languses.

Seleta siis palun lahti ka mismoodi ph langus taimi lagundab ?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 10:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 19, 2010 09:20
Postitusi: 11
Asukoht: järvamaa
ok, ostan need testid ja teen ära. Aga ega valguses ei või asi olla? Kas mingisugune taimede kompleksväetis sobib panna või peab panema täpselt seda mis on akvaariumis puudu?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 01:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Hei.
See mida sul vaja sõltub ikka sellest mis "konfiguratsioon" sul akvaariumis on.
Kirjelda oma akvaariumit natuke...
Kui suur, milline ja mis võimsusega valgustus. Kui palju taimi, mis taimed. Kui palju ja mis kalad. Kui kaua on akvaarium töös olnud.
Tee ka üks üldpilt ja pane oma albumisse.

Oled ilmselt lugenud et CO2 on vinge asi. Kas enne ja peale co2 lisamist tegid PH testid... Mis su PH ja KH näit on ?
PH ja KH suhtest saad teada milline on akvaariumi co2 sisaldus, ega seda liiga palju ei saa...
Kas CO2 on pärmi meetodil või ballooni gaasiga. Kuidas seda lahustad ?

Muud väetised ja taimede toitained sõltuvad palju sellest mis sul seal toimub...
Kompleksväetis mis sisaldab ka NPK komponente sobib enamasti akvaariumis kus on palju taimi ja väga vähe kalu. Enamasti ikka manustatakse micro väetiseid ja makro väetised eraldi.

Testidest,
PH, KH on sul vaja CO2 taseme jälgimiseks, või siis CO2 permanent test võib ka asja ära ajada.
NO3, Fe - kui tahad tõsisemalt taimi kasvatada. PO4 ei teeks ka paha, kuid ei pea seda vältimatuks testiks.
Testidest soovitaks ikka neid tilgutite ja katseklaasidega variante, need "all in one" testribad ei anna kuigi head tulemust.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2010 09:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Ka minul hetkel täpselt sama lugu, et paar päeva peale CO2 lisamise käimapanemist kadus vetikas ning seejärel on hakanud tasapisi taime lehtede ülemised otsad kolletuma ja lagunema. Esimesena vallisneria ning nüüd natuke ka Echinodorus) Anubias Barter Nana uus tärkav leht on muutunud helerohe/kollaseks. Kuna tegemist alles paar kuud käinud akvaariumiga siis tean, et vajalikke elemente vees on puudu aga minu loogika arvas, et CO2 lisamine halvemaks ei tohiks olukorda teha aga tundub, et eksisin. Mikroväetisi olen natuke nüüd lisanud (palju korraga ei julge sest eelmised katsetused tõid alati täiendava vetikavohamise kaasa) aga need paistavad ainult mõjuma vetikapallile kes on hakanud mullitama. Teised taimed endiselt kidurad ning otsad lagunevad. Tean, et valgus on veel ebapiisav; PO ja NO3 on suht nullis kuigi kalu on juba üksjagu sees aga samas olid need ka enne CO2 lisamist nullilähedased ja taimed paistsid natuke paremad välja ning isegi kasvasid.
Kas on olemas sellist infot, et kuidas mõjub mingi komponendi puudus taimedele. Kas on üldse võimalik välise vaatuse järgi oletada mis võib peaprobleem olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2010 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
CO2-ga on lihtne liiale minna.. Ja kohe kindlasti peaks üle vaatama KH, et see poleks liiga madal. Muidu võib väga happeliseks kisselliks asi minna... Enne teste ei saa eriti midagi ütelda. Aga teisele küsimusele vastus- on olemas küll teatud sümptomid taimede puhul, mis viitavad erinevatele puudujääkidele. Aga enne mõõda siiski vee parameetrid ära...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2010 01:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Vee põhiparameetrid on korras, KH 8-9; GH 23; PH oli enne CO2 lisamist 7,4-7,5 nüüd on 7,0 - 7,2 juures. Käib küll 400 liitri kohta ainult 1 pärmipudel aga akvaariumis on filtri väljavoolu ühendatud Sera CO reaktor mis peaks suht suure osa gaasist vette jätma. Igaks juhuks olen ööseti ka mullitaja käima pannud, et kalu mitte mürgitada.

Siit veel ka küsimus, et kõikidel ph testidel on kirjas, et läbi turba vet filtreerides ei näita need enam päris õigesti. Mul praegu viimase kihina filtris turvas juba poolteist kuud sees ning väidetavalt peaks selle mõju PH'le olema pikaajaline. Kas siit võiks oletada, et PH on tegelikult madalam kui testid näitavad ning kui palju see võiks olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2010 10:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Turbaga akvaariumis sa eisaa lihtsalt kasutada tavapärast PH/KH tabelit CO2 koguse määramiseks.

CO2 lisamisega on nii et enne testid, siis lisad, siis testid mönda aega üsna sagedasti uuesti.
Pärmipudeliga ja sinu KH/GH juures sa oma 400st akvat üle ei gaasita kindlasti, küll aga öise aereerimisega võid tekitada liigse PH kõikumise. Seda ise ei soovitaks teha.
Microväetisi lisades hangi endale Fe test ja lisa testi järgi.
NO3 test ütleb sulla palju taimedele saadavate toitainete kohta. PO4 ei teeks paha aga lihtsamate taimedega ei ole väga vaja.
Sageli aga maandutakse sinna et lisaks tekib ka Kaaliumi puudus.
See kompott on üsna keeruline.

Kui Co2te ei lisata siis on selle puudus peamine pidur taimede kasvamisel edasi pidurdab valgus ja siis kõik muu.
Taimed vaikselt ja eglaselt ju kasvavad ka ilma CO2 lisamata ja seega nedne toitainete tarbimine on väga väike.
CO2 lisamine paneb taimed kasvama kiiremini ja seega muutub ka hüppeliselt nende vajadus toitainete järele. Ehk, kui hakkad lisama CO2 siis on teiste toitainete jälgimine ja lisamine vältimatu.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2010 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Tere,

Olen nõus chris-i arvamusega, et taimed lagunevad selletõttu, et toitaineid on liiga vähe.

Probleeme pole tekkinud kunagi CO2 lisamisel, kuna lugesin ja uurisin ennem selle kohta põhjalikult. Co2 lisamisel oleks mõttekas kasutada paremat valgustust kui "tava poe akvadel" sel juhul on co2 tarbimine paremini kasutatav, ja kohe kõvasti. (muidu lased lihtsalt co2 õhku piltlikult öeldes)
Lisaks väetised - isiklikult kasutan EI meetodit (Estimative index).


http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... guide.html

Makrosid ja mikrosid doseerin eraldi. Agrimixi jaoks kasuta Fe(raua) testi.
Üldiselt EI - meetodil teste vaja pole. :) vahel huvipärast vaatan aint.


Loe antud link läbi. Minu arvates väga kasulik teave :)

Edu ja jaksu katsetamisel.

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2010 09:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tere, taimetargad! (Minu meelest on see hullem raketiteadus, kui kalade kasvatamine ning nende haiguste ravimine.)

Mul on tekkinud selline arusaam, et CO2-te vajavad kõige rohkem punase värvitooniga taimed. Mul neid hetkel enam pole - seega ei tarvita ka CO2 aparaati. Akva poes soovitati tarvitada JBL-i Ferropol24-ja ning taimede mädanemise-lagunemise vastu (mul näiteks lootosel kippusid lehed kolletuma ning augud sisse tulema) Flourish potassiumi (Seachem). Olen noid nürimeelse järjekindlusega pidevalt lisanud vette vastavalt juhendile ning pean nentima, et mõjub.

Mida kostate?


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver