foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Taimed & Convict Cichlid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 17, 2010 07:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 09, 2010 08:24
Postitusi: 58
Asukoht: Tartu
Lugesin, et on tigedamad kaevurid kui need, kes põlevkivi toksivad. Kas nendega koos taimi ka kasvatada on võimalik? Kas nad tahavad lihtsalt kaevata või tunnevad taime lehtede hävitamise vastu ka huvi? Tuli üks idee aga ei tea kas asjalik ka. Panen kirja, avaldage arvamust.
1/3 pindala ulatuses akva põhja JBL aquabasis plus, sinna peale 2-6mm jämedust kruusa 1-2cm, sinna otsa krohvivõrk (et aquabasist kätte ei saadaks) ja siis veel paar cm kruusa. Taimede ümber suuremaid kive, et juurte kallale ei pääseks. Ülejäänud 2/3 ainult kruus ja mõned kivikoopad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 14, 2010 05:16 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Vaatan, et keegi pole Sulle toeks olnud.
Mul olid ka Convictid ja nö "kaevuriteks" hakkavad siis, kui asuvad pesa ehitama, aga pesa ehitavad nad üsna tihti ja selle tegevuse juurde asuvad juba üsna noorelt, seega jah, nad on usinamad, kui põlevkivi kaevurid :).
Ei täheldanud, et nad konkreetselt taimi hävitanud oleks, aga pesa ehitades kandsid hulga põhjakruusa küll suurte mägedena eemale. Lausa uskumatu, kui suurte mägedena. Abiks on panna taime ümber kivid ning arvestada sisekujunduses sellega, et kus on nende võimalikud pesapaigad, sinna kas mitte taimi panna või panna hoopis pesapaiga taha ja kivid taime ümber.
Mina olin sunnitud ühes akvas lausa kividest müüri keset akvat laduma, et kaks eraldi pesakonda saaks kumbki vähegi rahulikumalt oma maime kanseldada.
Anna teada, kuis on sujunud?

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri: Taimed & Convict Cichlid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 14, 2010 05:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma siin kusagil foorumis juba kirjutasin oma plaanidest taimede kaitsmisel. On kavas teha savist lillepottidest rõngad, need siis kivikestega (kruusaga) katta, et veits ilusam oleks ning taimed sinna sisse istutada. Olen vaadanud omi kalu - kui nad just ei kaeva, siis nad sikutavad taimi lehest, et tüütu rohelus jalust ära saada.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 14, 2010 08:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Mina tegin oma uues kastis selle triki krohvivõrguga ära...esialgu prooviti küll,aga.. :lol: võrk ees ja taimed alles :wink:
Ja üldiselt on nad vist aru saanud,et mõttetu üritus :lol: :lol: :lol:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 14, 2010 08:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 09, 2010 08:24
Postitusi: 58
Asukoht: Tartu
Alguses taimede ümber midagi suuremat ei pannud. Iga päev oli jälle mõni taim neil põhjast üles aetud ilma pesa tegematagi. Panin taimede ümber 1cm läbimõõduga kive ühe kihi. Nüüd ei ole kaladel seal nobedamalt ujudes kivipilve taga. Koobaste eest (sinna kanti poetan neile söögi ka) on paar cm kruusa ära kadunud ja koopadki on ettepoole kaldu vajunud. Eks nad selle mujale laiali siblinud on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 14, 2010 08:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
No nad ikka proovivad kaevuda igas kohas,mida sobilikuks peavad...aga taimi näksimas ja lehtedest sikutamas pole näinud....

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver