foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Anubias
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 23, 2004 04:47 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 12:22
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn
Tere.
Saan suurema akva ja tekkis küsimus anubiase kolimise kohta. Nimelt tal alumised lehed on vetikat täis, ülemised suht korras, ning mõtlesin et kuda see paljundamise variant sellel taimel käib? Vars on nagu murdekohtadega, minuarust vähemalt, et lihtsalt murran sealt ühe kohapealt ja korras?

Pilt ka
http://www.zone.ee/screenshot/akv/anubias.jpg?2


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 28, 2004 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
kuna kuldkaladega sobib anuubias ideaalselt siis selle taimega ka veidike kogemusi.
nimelt anuubias ajab eraldi väikeseid tütartaimi oma tüve kõrvale, kui tal on hea elu. pooleks murdma ma isiklikult ei soovita hakata, kuigi olen kuulnud, et väga suurte taimede puhul seda tehakse. nimelt põhjus miks ei tasuks, on selles, et anuubisel on suht rõve tõbi, mis võib talle külge lüüa - tüve mädanik. see näeb välja sellisena, et lehed näevad väliselt küll täiesti ilusad välja, kuid varrejuure kohast hakkavad mädanema: kukuvad ära või tulevad kergesti lahti. samuti hakkavad juured mädanema (tüve küljest lahti tulema)... et seda vältida, tasuks anuubis kinnitada tamiiliga, mitte millegi muuga, mõne puurondi kõlge (või suurema kivi) põhjast kõrgemale. mul endal läks üks hiiglaslik anuubis välja just sellel põhjusel, et ma sidusin ta "ajutiselt" pakinööriga puu külge, kuid ei vahetanud seda hiljem ka tamiili vastu välja ning nööri kohast hakkas kõik mädanema. põhjuseks oli sinna kogunenud üleliigne toit ja kalade väljateited. ehk siis minu kogemustest on anuubias suht tundlik liigse sette suhtes ja sellest tasuks teda hoida. poest anuubist ostes vaata kindlasti üle taime lehejuured (kinnituskohad), et need näeksid välja ilusad ning seal ei oleks mingit märki nn ära kukkuma hakkavatest lehtedest. kui sulle tundub, et lehed on lahti (tõenäoliselt antakse sulle see taim ju ikkagi kätte, saad kontrollida, kas kõige alumised lehed on ikka kõik kinni), siis ei tasu seda taime osta. nimelt - kui see tõbi juba küljes on, siis enam lahti temast ei saa, tee mis tahad, kuid mina ei ole veel sellele ravimit leidnud. olen ka paarilt poemüüjalt küsinud, kuid ka nemad ei oska öelda, mis selles olukorras teha. see on nagu kuldkalade vesikõhttõbi - seda ei saa ravida ning see lõppeb alati 100% kindlusega surmaga :?

selle rohelise vetika vastu ei leid mina ka mingit muud lahendust kui et ancistrus ja teod tegid lõpuks oma töö, kuid nn vanad lehed olid ikka täis, uutele enam lõpuks ei tekkinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 28, 2004 04:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 29, 2004 06:41
Postitusi: 121
Asukoht: võru
endal ykskord murdis anuubias puhastamise k2igus 2ra ja ma ei liigutanud teda yldse ja ikkagi l2ks kasvama ja kasvadb siiamaani

_________________
akvaarium:100l raam akvaarium
filter:aquael fan-2
kalad:Tiigerbarbused,Mõõksabad ja corydorased.
Valgus: 0,72w/l e. 4x18W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 28, 2004 04:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 29, 2004 06:41
Postitusi: 121
Asukoht: võru
endal ykskord murdis anuubias puhastamise k2igus 2ra ja ma ei liigutanud teda yldse ja ikkagi l2ks kasvama ja kasvadb siiamaani

_________________
akvaarium:100l raam akvaarium
filter:aquael fan-2
kalad:Tiigerbarbused,Mõõksabad ja corydorased.
Valgus: 0,72w/l e. 4x18W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 28, 2004 05:10 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
väga laiaks kasvanud anubiast soovitataksegi tükeldada väiksemateks juppideks - nii paraneb taime kasv.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 09, 2004 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Mina panin Anubiase lihtsalt kahe kivi vahele, nii et üks kivi jäi taime juure peale toetuma, et las hiljem ajab ise juured kivide ümber. Asukoht päris põhjas, mitte kõrgemal, nagu Varivalge soovitas. Kuna "istutamisest" alles paar päeva möödas, siis ei tea, kas tegin õigesti, aga tamiili polnud käepärast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 23, 2004 02:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Oma taimedele nimede otsimise käigus leidsin, et paar pisikest peaksid anubiased olema. Pool aastat on nad pinnasesse istutatud olnud, kuid eriti ei kasva aga ei mädane ka. Kas peaksin nad üles võtma ja nt. kivi külge tamiiliga siduma? Kui kõrgele põhjast peaks taim jääma? Kas ta ajab juured pinnasesse?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 23, 2004 02:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
elts kirjutas:
Oma taimedele nimede otsimise käigus leidsin, et paar pisikest peaksid anubiased olema. Pool aastat on nad pinnasesse istutatud olnud, kuid eriti ei kasva aga ei mädane ka. Kas peaksin nad üles võtma ja nt. kivi külge tamiiliga siduma? Kui kõrgele põhjast peaks taim jääma? Kas ta ajab juured pinnasesse?

Anubias ongi aeglase kasvuga. Pinnasesse teda aga küll istutada ei tohiks, risoom peab jääma pinnasest välja (heal juhul võib ta ka ise risoomi pinnasest välja kergitada juurte abil), pinnasesse toppimise korral võib minna risoom mädanema. Võid siduda ka kivi või juurika külge kuid see pole kohustuslik, samuti see kui kõrgele põhjast paned pole oluline.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver