foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 03, 2009 02:34 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 25, 2008 03:02
Postitusi: 193
Asukoht: Tallinn
probleem siis selles et echinodorustel- bleheril, muricatusel ja barthiil kasvavad küll hoogsasti uued lehed aga nad jäävad väikseks, muricatusel peaksid olema ca 10 cm laiad kuid on umbes 2cm, sama moodi on lehed ebanormaalsest kitsad ja lühikesed ka bleheril ja barthiil, samas ozelot ja Hygrophila corymbosa kasvavad nii mis mühiseb, aina kärbi lehti, lehed laiad ja pikad. mis võiks viga olla?
akva 300 L elavad seal keskmise suurusega ahvenad , süüa saavad hästi, valgust on 4h valgus + 2 h pime + 5 h valgus, co2 tuleb balloonist stabiilselt, kaaliumit ja mikrosid lisan 1-2 korda nädalas olenevalt vajadusest
ehk on kellegil sarnane probleem esinenud?
aitäh


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 04, 2009 03:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Piltidelt tundub, et sul on üsna sügav kast. Võimalik et põhja ei jõua piisavalt valgust ja nõudlikumad taimed mossitavad selle tõttu natuke. Kui kaaliumi lisamiseks kasutad sulfaati, siis selle ainega ei maksa üle pingutada (20ml küllastunud lahust nädalas korra on piisav 300L kastile). Sulfaadi üledoosile reageerivad eriti teravalt krüptid......muutuvad kiduraks, kollakaks, lehtedesse tekivad paari päevaga augud ja taim enam ei kasva. Kas sul CO2 permanenttest on? Või mulistad tunde järgi? Kui testrit pole siis tavaliselt jääb CO2 tase ülegaasitamise hirmus üsna tagasihoidlikuks ja see mõjub ka taimedele pärssivalt.

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 04, 2009 06:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
KH & PH suhtest saaksid ka CO2 sisalduse ligikaudu kätte, mis tasemele see jääb? CO2 tase ei ole piisav siis võib see osutuda taimedele pärssivaks.
Samas võib olla ka mingi mikro või makro tasakaal mis mõjutab kasvu.
Esimene koht kipub aga olema sageli piisav CO2 kogus, kui see on korras võib edasi minna juba peenemaks.
Ehk mis on su ph/kh ja co2 numbriline väljendus.
NO3 / PO4 tase ? oled sa po4 ka kunagi vaadanud?
Mikrosid lisad, millist, ja kas paki pealt oleva soovitusliku koguse või FE taseme järgi?

Teiseks, on see mingi viimase aja sündroom, või see on nõnda juba pikemat aega, Kui muutused on tekkinud viimasel ajal, siis annab ehk mõttes aega tagsi kerida ja mõelda, mis muutusi enne seda on akvas toimunud.

Juurikatega taimed siis kas sul on ka juure pallid, tabletid kasutusel ?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 05, 2009 07:07 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 25, 2008 03:02
Postitusi: 193
Asukoht: Tallinn
olin paar päeva eemal, nüüd jälle asja kallal, niisiis
co2 testi pole , mulistan tunde järgi nii kuidas kaladele sobib, nüüd mõned kuud tiksub sama kodus stabiilselt, tegin täna kõik testid mis mul on, täpselt nädal aega on möödunud veevahetusest ja täna õhtul uus plaanis 30% kogu veest.
kh= 8
ph= 7,4
gh= 11
po4= 0,1
no2= 0
no3= 10
mikrod on Agrimix mikroprofi valmis lahusest, lisan siis umbes 10-15 ml nädalas
lisan siis foorumis läbikäinud soovituse järgi, vist oligi markxi soovitus, kui õieti mäletan
kui taimed sain olid kõik ilusate suurte lehtedega , pärast vanade lehte hävimist pole ühtegi uut korralikku tulnud , kõik kidurad nagu eel pool mainitud, bleherid sellised alates sügise algusest , teised umbes 2 kuud
juure alla panin algul jbl tablette , kuid nüüd pole ammu pannud, visuaalselt nagu erinevust ei olnud

aitäh lahkamast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 05, 2009 09:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Minu kogemus ütleb, et Fe test kulub marja eest ära, aitab vältida ka üledoosi. mikrode defitsiit võib olla piiravaks, kui ka üledoos põhjustada seda, et osasid toitaineid ei omistata, ning tulemus peaks olema kasvus näha.

lugesin oma märkmeid pisut, mul oli E.Blecheriga põhimõtteliselt sama, et leht kasvas aga oli kuidagi kängus, kitsas (2-3 cm max) ja kiskus keerdu või vintti.
Ma tegin küll rohkem muutusi ja liiga palju korraga, et õieti aru saada mis selle vastu aitas.

Põhiline suurem muutus mis tegin oli po4 doseerimine, nii et tulem oleks enamvähem 0,5-0,75 ppm. Varem ma po4'le tähelepanu ei pööranud.
Mikrosid lisasin ka varem nii, et FE oleks 0,25-0,5, lisasin soovitusliku taseme järgi (ferropoli). Mõned nädalad jälgisin Fe taset nii et teste tegin iga teine päev. Fe taseme ja lisatud koguse järgi arvutasin keskmse tarbmise ja tulemusena doseerisin mikrosid ligi 2 korda rohkem kui soovituslik oli. ära ainult seda välja loe et sa peaks rohkem midagi panema, parem kontrolli tasemed ja siis otsusta reziimi üle.

Mina PO4 testi juures ei oska küll 0 ja 0,1 vahel suurt vahet teha (sera test on mul) . 0,5 on aga üheselt mõistetav. Olen vaadanud et 13:1 oleks hea no3:po4 suhe, või kuskil selles ringis. Ehk kui no3 on 10 siis 0,5-1 vahel võiks olla po4.
PO4 puudus on tunda kasvus, kuid võib olla ka näha tumerohelisemas lehe värvis.

Ma ei tea, se võib olla üks asi, kuid ei pruugi.
Kui tahad katsetada, siis hakka lisama po4, ära 3 nädala jooksul tee reziimis muid muudatusi, ja vaata kas midagi muutub

kuna sa CO2 lisad ja kasv eksisteerib, siis ilmselt ei limiteeri vähemalt see, ehki 10ppm tundub olevat sobiliku taseme alumine piir.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 05, 2009 10:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 25, 2008 03:02
Postitusi: 193
Asukoht: Tallinn
suur tänu vastuse eest, soetan siis Fe testi ja uurin võimalusi po4 taseme suurendamiseks, millega seda teha võiks? po4 testi pealt on see lugemine tõesti raske , nii et teoreetiliselt võib ta ka null olla. kuigi on raske aru saada kuidas seda nii vähe , kuna kalu on 9 ja süüa saavad korralikult, ju siis taimed imevad kõik endasse. igastahes hakkan katsetama po4 lisamisega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 05, 2009 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
andreasö kirjutas:
uurin võimalusi po4 taseme suurendamiseks, millega seda teha võiks?

On ka mul päris nullis kui ei lisa midagi juurde. endal tekkis mõte korra katsetada, et mis juhtub mu akvas, kui ma mõnda aega ei seda ei lisa.... tahaks näha, mis sümptomid tekivad.

* saechem phosphorus üks varian, neist kõigist kõige kallim. 250 ml, on paariks kuuks
* KH2PO4 - kaaliumdivesinikfosfaat - keemiakaubandusest (maardus, vana narva mnt) pärit.. - eluaegne varu.

PS! kuna ise pingutasin alguses üle siis hakkas mul ka vetikat selle peale rohkem kasvama. pigem vähe korraga. ja suurendada saab kõikke.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver