foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mis taimedel viga on???
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 18, 2009 11:11 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2008 09:49
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
On 70l akva mis on töödanud 3 nädalat(ilma kaladeta) kalu sisse ei tahtnud panna kuna tahtsin enne teada mis mu taimedega toimub. Mul on vallisneria ja veel mõni taim, aga vallisneria üldse ei kasva vaid muutub kollaseks kõik lehed ülevalt poolt muutuvad kollaseks, siis läbi paistvaks ja tulevad küljest ära tahaks teada mis nendega toimub ja mida peaksin tegema, sest tahaks ikka kalu ka lõpuks sisse panna.



Ette tänades,
Triin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 18, 2009 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 15, 2005 12:52
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
Kas kasvupinnast, taimede tablette või miskit väetist kasutad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 12:25 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
3 nädalat ilma kaladeta - kui sa just ise kõiki vajalikke aineid ei lisa, siis millest need taimed ikka kasvama peaks.
antud juhul tundub siis tegu olema nitraadi puudusega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 10:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
palju valgust on ka? vee temperatuur?
isiklikult arvan ka, et äkki aitaks esialgu selliste lihtsate kaladega asustamine nagu gupid, mõõksabad...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 05:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2008 09:49
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
umbes 8 tundi päevast lamp põleb väetisi ega midagi sellist ei kasuta, aga taimed hakkasid kohe paari päeva pärast peale ostmist kollalseks minema


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 19, 2009 06:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Vees toimub lagunemine kuidagi eriti kiiresti.
Kui kruusa alla ei ole ka taimedele sobilikku substraati, siis ei ole neil tõesti peale vee midagi ja veest üksi jääb väheks, kui toitaineid ei ole hakakvad taimed lagunema.

Väikeses koguses kalatoidu manustamine vette, kohe käivitamise algusest, isegi kui kalu ei ole, on taimedega akva käivitamisel üsna hea. Toidu lagunemisel tekib nii bakteritele kui ka taimedele midagi "hamba alla".

Kui juba akva on töös ja asustatud siis saavad taimed enamuse oma toitained kala väljaheitest ja kalatoidu ülejääkide lagunemisest. nõudlikud taimed tahavad juba teistsugust hoolt.

* Haka kalatoitu vette panema, (vähe või väga vähe korraga), missest et veel kala ei ole.
* Ilmselt mõne lihtsama kala tasuks ka sisse panna juba (2-3 mõõka või gupit), arvestades et ta võib surra, kui tingimused kehvaks kisuvad. aga ei pruugi, ära karda.
* Taimede juurikate juurde sutsa näiteks JBL 7Balls, need sellised ümarad juure pallikesed, savi ja väetis, millest siis taimed osa vajalikest ainetest kätte saavad. (tartu mnt poes ja kalakeses peaks olema, lauteri poes neid pole ja sealne aseaine, mingi tablett, mida Sera teeb ei kõlba kuhugi.)

PS! Kas kõik taimed mis sul on on juur taimed ? Mida need teised, mille nimesid sa ei maininud, peale Vallisneria teevad ?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 04:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2008 09:49
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
okei nüüd on mul juba akvas mingi vetikas ka aga ma pole seda toitu pannud sest olin reisil teised taimed hakkavad ka juba lagunema proovin siis toiduga aga kui tihti ma peaks panema??

PS: Kõik taimed on juur taimed??


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 04:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2008 09:49
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
aa jaa muide mis see supstraat on?? :D :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 04:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Substraat on kasvupinnas.
Mulle tundub, et sul on vesi halvaks läinud seal juba. Puhasta kast vetikatest (kaabi ära klaasilt, jne.) tee vee vahetus 30% ja hangi endale kasvõi 2 kollast tigu algatuseks.
Filter ikka on?

hästi lihtsalt öelduna ei ole sul seal akvaariumis mitte kedagi, kes tekitaks midagi, millest taimed toitu saaksid ja seepärast nad sul hääbuvad.

ps. enne kui kalad sisse paned, tee vee testid (ma tean, et need on kallid aga osta 5 in1 algatuseks. Näitu näitavad nad ikka. Või laena kelleltki. ise võin sulle paar testiriba 5 in1 anda ainult, et ise pead järele tulema :) )

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 06:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2008 09:49
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
filter on ikka aga kas ma peaksin seda kasvupinnast ka ostma?? aga kuhu ma järgi peaks tulema või palju need u maksavad?? aga ma lähen varsti kalakesse kas ostan siis paar tigu või peaks enne veetestid ja puhastuse tegema?? või võin siis ka puhastada kui teod sisse panen?? :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 07:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kus too vetik on, klaasil? See on normaalne nähtus, iga nädal oleks vaja klaasi nühkida. Kui akva käima läinud, siis ka põhja sifoonida.
Kalu tasuks juba sisse tuua aga enne ehk tõesti 20% veevahetus nagu puhastuse käigus.
Mõõksabu võin pakkuda, samuti krevette. Koduakvast, sest töö purgis on hetkel haigus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 04, 2009 11:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2008 09:49
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
okei tegin veevahetuse ja puhastasin klaasi ja käisin seal kalakese poes, tahtsin seda JBL 7balls aga nad soovitasid sealt hoopis JBL denitroli ja siis ostsin selle, aga tegin veetestid ka ja need oli enam vähem. Järgmine nädal panen vist mõne kala siis ka sisse.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver