foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Plant Nutrition liquid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 24, 2008 05:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Palun öelge palju doseerida? Kas peale igat veevahetust? Akvad 240L Ph 6,9 kh 2-3 ja 120L ph 7,5 kh 4-5. Ilma CO2-ta.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 24, 2008 05:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Soovitatav väetisekogus on 5 ml 50 liitri vee kohta iga nädal, kui taimed kasvavad lopsakalt. Alustama peaks poolest doosist, et vältida soovimatu vetika teket. Doosi saab vähendada ja suurendada vastavalt vajadusele kuni soovitud efekt on saavutatud. Tihe Plant Nutrition doseerimine ( nt igapäevane) väikestes kogustes stimuleerib taimede kasvu (erinevalt vetikast). Soovitav on väetis segada vähese akvaariumiveega enne akvaariumisse lisamist.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 24, 2008 05:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Palju tänu! Proovin alustada doseerides iga päev suuremasse 2ml ja väiksemasse 1ml. Nädalas siis vastavalt 14ml ja 7ml.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Aga arvesta sellega, et kui sul on akvas Vallisneeria, siis saad neist ilusti lahti. Olen selle läbi teinud ja umbes 2 nädalaga ei jäänud neist midagi järgi :(

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 08:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Hiinlane kirjutas:
Aga arvesta sellega, et kui sul on akvas Vallisneeria, siis saad neist ilusti lahti. Olen selle läbi teinud ja umbes 2 nädalaga ei jäänud neist midagi järgi :(


Et miks siis... mis juhtus.. milliseks läks või milles asi ?
Mul ilmselt sarnane jama kaela tulemas...

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2008 08:56 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Hiinlane kirjutas:
Aga arvesta sellega, et kui sul on akvas Vallisneeria, siis saad neist ilusti lahti. Olen selle läbi teinud ja umbes 2 nädalaga ei jäänud neist midagi järgi :(


Kasutan ka nutrition+ väetist ja minu vallisneeria mini twister kasvab päris ilusasti


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 03:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Ma kahjuks ei mäleta kust ma lugesin aga igatahes seal hoiatati et vallisneeria ei talu seda vedelikku. Aga kuna taimede kasv niruvõitu siis otsustasin siiski riskida. Et proovin algul väiksemate doosidega. Esimene nädal oli kõik ilus aga siis järsku hakkasid vallisneeria lehed läbipaistvaks muutuma. Veel üks nädal oli talutav aga siis järsku ühe nädalavahetusega olid taimed praktiliselt hävinud. Ainult noortel taimedel oli veel rohelisi lehti, ülejäänud olid kõik lagunenud. Jätsin kohe lisamise katki ja nüüd, kui sellest on juba 2 nädalat möödas, on vallisneeria hakanud vaikselt taastuma.
Sellest katsest tegin endale järeldused, et CO2 ei saa ikka nii lihtsalt asendada.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 03:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
AH SA MAIT!!!! Alles nüüd märkasin, et olen teemast ikka nii mööda ja puusse pannud kui vähegi võimalik :oops:
Mul oli probleem hoopis Fluorish excel-iga, mitte Nutrition+ iga.
Suured suured vabandused.
Nutrition+ kasutan isegi ja ainult kiidusõnad. Doseerimine muidugi hoida võimalikult täpne ja ei tohiks küll mingeid muresid sellega olla.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 03:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hiinlane kirjutas:
AH SA MAIT!!!! Alles nüüd märkasin, et olen teemast ikka nii mööda ja puusse pannud kui vähegi võimalik :oops:
Mul oli probleem hoopis Fluorish Excel-iga, mitte Nutrition+ iga.

Imestasingi juba mis toimub. :) Fluorish Exceli puhul on jah teada et mõned taimed on selle suhtes tundlikud. Seachem ise kirjutab ntx:
Q: I've been using Flourish Excel for the 4 days, and I've noticed that my Anacharis seems to be dying, while my other plants are doing fine. Why is this?
A: Anacharis is a particularly sensitive species (known to be sensitive to high temperature, trace copper, formaldehyde etc.). It is also sensitive to Flourish Excel. If you have Anacharis in an aquarium in which you are dosing Flourish Excel we recommend using Flourish Excel every other day rathter than daily.

Anacharis on meile rohkem tuntud nimega Egeria densa. Vallisneria on samuti tundlik taim, eriti ntx vase suhtes mistõttu teotapmise vahendid mis sisaldavad vaske tapavad edukalt ka Vallisneria. Selle kohta et Flourish Excel Vallisneria hävitab on ka omajagu viiteid, kasvõi ntx siin.


Viimati muutis Rein, Laupäev Nov 29, 2008 03:31, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2008 03:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Vallisneeria hävitamise kõrval oli ka üks suur pluss. Nimelt sain habevetikast täielikult lahti ( vähemalt praeguseks :D ). Samas taimekasv on ikka niru :(

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver