foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 06, 2008 04:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
Tere, mul on akvaariumis kolm loorsaba. Ma ei tea millised taimed neile sobivad peale anubise. Nad on külmaveekalad ja ma leian peaaegu ainult troopiliste taimede kohta infot.Sain juba abi


Viimati muutis mixu200, Neljapäev Okt 16, 2008 06:35, muudetud 5 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 06, 2008 07:07 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
Juba küsisid seda ju seal pooleldi juba ja said ka vastuseks et anubias /kylmaveekalad/13407/index.html :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 12:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
Esiteks soovitan oma emale/isale öelda, et nad ostaksid sulle korraliku akvaariumi, et kaladel öleks ruumi ka ringi ujuda ja siis alles muretse endale taimi sinna. Vaesed kalad :(

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 02:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
Ega ma ju ei piina neid ma just hoolitsen suurima hoolikusega vahetan vett ja puhastan akvaariumit...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 10:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
mixu200 kirjutas:
Ega ma ju ei piina neid ma just hoolitsen suurima hoolikusega vahetan vett ja puhastan akvaariumit...

Seda ma ei väidagi, et sa neist ei hooli või ei hoolitse. Väga tubli, et sul on väga huvitav
hobi kuid see "akvaarium" (sinu natuke aega tagasi albumis olnud pildi alusel) on ju
kõigest väike klaasmull ja kalad ei ole (nad pole muidugi ise ütlend :D ) kindlasti
rahul kui seda väikest ruumikestki tahetakse neilt ära võtta taimedega.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Viimati muutis bossering, Kolmapäev Okt 08, 2008 12:28, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 10:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Samunegi, et eespool kõnelejal on õigus. Kuldkalad vajavad kindlasti rohkem vett, et kaua elada. Miskis mullis surevad nad suht ruttu. kui aastakese välja veavad, on isegi hästi. Neti andmetel elavad kuldkalad isegi kuni 29 aastat. Mullis kindlasti mitte!
Tegelikult on sellel teemal foorumis olnud väga palju juttu. 1 tabav võrdlus oli: Sa ise suudaksid ilmselt ka mõnda aega elada vetsu suuruses ruumis aga mitte kogu elu...
Mulli võid teha akva puhtalt taimedele, ehk isegi mõni krevett sobiks pilti ilmestama.
Kuldkalu ...unusta see mõte küll ära, kalad ei saa ju sulle öelda et neile ei meeldi.
Muidugi - pilt on suht udune...vahest on Sul siiski korralik akva. Sel juhul unusta mu eelnev jutt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
Felch kirjutas:
Samunegi, et eespool kõnelejal on õigus. Kuldkalad vajavad kindlasti rohkem vett, et kaua elada. Miskis mullis surevad nad suht ruttu. kui aastakese välja veavad, on isegi hästi. Neti andmetel elavad kuldkalad isegi kuni 29 aastat. Mullis kindlasti mitte!
Tegelikult on sellel teemal foorumis olnud väga palju juttu. 1 tabav võrdlus oli: Sa ise suudaksid ilmselt ka mõnda aega elada vetsu suuruses ruumis aga mitte kogu elu...
Mulli võid teha akva puhtalt taimedele, ehk isegi mõni krevett sobiks pilti ilmestama.
Kuldkalu ...unusta see mõte küll ära, kalad ei saa ju sulle öelda et neile ei meeldi.
Muidugi - pilt on suht udune...vahest on Sul siiski korralik akva. Sel juhul unusta mu eelnev jutt.

Minu üleelmise postituse tegemisel oli veel üks pilt albumis ja sealt sain 100% kindlusega aru et tegu mulliga.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 11:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
mixu200 kirjutas:
Ega ma ju ei piina neid ma just hoolitsen suurima hoolikusega vahetan vett ja puhastan akvaariumit...


Usu, mitte keegi ei arva, et sa oma kalade eest parimal viisil ei hoolitse asi on lihtsalt selles, et see väike mull on kalade piinapink.
Teisisõnu - kujuta ette suurt, karvast ja armsat kutsa - see on sinu koer aga....sa hoiad teda AINULT kuudis. välja pissile, kakale ei saa, jalutama ei saa, joosta ei saa. Mis sa arvad, kaua see koer elab? 1 aasta maksimum.
Jõhker võrdlus, jah, olen nõus - aga mull ei ole akvaarium.
Väga palju on siinses foorumis räägitud ka sellest, kuidas mull koondab ruumi helid nagu kookonisse ja see võimendub, tekitades kaladele tunde nagu seisaksid (oleksid) nad suure laulväljaku kõlari ääres kõrv vastu kõlarit.

Ehk on sul võimalik oma vanematele rääkida sellest ning loodetavasti on nad nõus su kolmele kalale muretsema vähemalt 120 liitrise akvaariumi, et su kallid lemmikud elaksid õnnelikult ja kaua.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 02, 2008 12:40
Postitusi: 14
Asukoht: Tallinn,Järve
Kalakese kauplusest eile krevette ostes nägin kurvastavat pilti ,et jälle on mull kalakesega müügis.Vahepeal oli justkui pikem paus ja seda komplekti ei esitletud. Isegi purki astunud 1,5 a tagasi ,sest hakkas kalast kahju... :oops:

_________________
125 L ,1tigu, Echinodorust,1Crinum natans,Lilaeopsis brasiliensis,Anubias barteri var.caladiifolia,35 l 10 kirsikat 1 õunakas näpuotsaga rohelist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2008 05:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
bossering kirjutas:
Esiteks soovitan oma emale/isale öelda, et nad ostaksid sulle korraliku akvaariumi, et kaladel öleks ruumi ka ringi ujuda ja siis alles muretse endale taimi sinna. Vaesed kalad :(


Nad on alles väikesed ja neil hetkel läheb 5l. igaühe kohta. hiljem muidugi saame suurema akvaariumi O:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2008 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
Aga muidu aitähh!O:) Võtan teatavaks...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2008 09:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
mixu200 kirjutas:
Nad on alles väikesed ja neil hetkel läheb 5l. igaühe kohta. hiljem muidugi saame suurema akvaariumi O:)

See on järgmine levinud valearvamus. Jah, nad on väikesed aga nad ei kasva kunagi normaalseks nii kitsastes tingimustes. Siseelundid jäävad kängu, tekivad haigused ja kalad surevad. Vaata kasvõi haiguste foorumit, seal on just juttu ühest kalast. Loe Maria diagnoosi, saad aru.
Loomulikult saad neid NATUKE aega väikeses purgis hoida aga kindlasti ainult natuke aega !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2008 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
Olgu, aitähh jällegi O:)


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver