foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2008 11:57 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
tere! sai just välja vahetatud kõik plastik elustaimede vastu, sai istutatud 6 erinevat sorti taimi, nii madalaid kui selliseid kõrgeid, enamuses on kiirekasvlised, kõikide nimesid ma isegi ei tea aga mure selles, et kalad panevad nad nahka. süüa annan 2x päevas graanuleid ja helbeid segamini ja põhjakatele tablette, vahest salatilehte ja kurki, vähe ei tohiks küll olla sellest kogusest mida panen. algul arvasin et teod söövad aga siis jälgisin ja ikka kalad, mõne taime lehed nagu sõelapõhi, aga kaubaks lähevad kõik üldiselt. kui võtta nüüd selle järgi, et hooldamise ajal kõik katkised või ebanormaalsed lehed eemaldada, siis paen kõik juurteni maha võtma, mis nagu ka ei ole päris normaalne. mingil paniculatude nimelisel taimel vaat et lehdetest ainult pikad rootsud järgi keskelt ainult veel söömata, kuigi taim istutatult ise oli selline ilus ja juba 25cm-ne. oskab keegi anda mingit nõu?

126l akvas siis 3 skalaari, 2 guraamit, 3 mollit, 1gupi, 2 leopardi, 4 antsu ja 2 coridorast + vist 6 õunaka beebit ka.

ja küsiks veel et kas kalade ja akva suhe normaalne või palju, või võib äkki mõne juurde võtta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2008 09:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Minul pistis kah ants esimese taimestiku nahka enne kui taipasin kurki pakkuma hakata . Proovi kurki, suvekõrvitsat ja salatit tihedamini pakkuda.
Kalu sa juurde küll ei tohiks võtta, minu arust on neid paljugi juba (kui sentimeetrid kokku liita sain mina küll üle 130cm)

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2008 10:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
kusjuures mure polegi antsudega, põhjakad ei nagu ei söögi neid, aga just skalaarid, mollid ja guraamid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2008 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Ants maiustab öösel!
Ju siis ikka kurki juurde vaja või teine võimalus: istuta taimed, mis ei ole nii isuäratavad (tugevate lehtedega).

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2008 10:58 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Kui kalad söövad lisaks antavale toidule ka taimelehti, siis tekib mul küsimus, kas antav toit on ikka taimetoidulistele kaladele mõeldud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2008 11:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
ikka taimetoidulistele vist jah, praegu olen universaalset tetra oma ostnud. zoopoest kust toitu ostan müüja mäletab väga hästi mis kalad mul on ja selle järgi teabki mida soovitada. olen enamuse sealt ka ostnud, ja oleme ka erinevaid toitusid katsetanud. käin seal zoo poes pidevalt kui midagi ikka küsida tahan akva kohta, ainult et vene keeles ei oska kõiki asju seletada, seega pöördun vahest siis siia.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2008 03:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mis kala see leopard on? Muidu õunatigudel tuleks arvestada 10 liitrit vett teo kohta, kaladel vähemalt liiter vett sentimeetri kalapikkuse kohta - järeldused oskad ilmselt ise teha.
Tõenäoliselt on taimede hävitajad siiski ancistrused, 4 ancistrust sellise kasti kohta on minu meelest pealegi liiast - nad kipuvad ka pisut territoriaalsed olema. Ancistruste aplust aitab leevendada enamasti suur seib suvekõrvitsat. Mul kõrvitsaviil pidevalt akvas, nii kui ununeb paaril päeval panna on taimedel lehed auklikud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2008 05:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
ctenopoma acutirostre - sai vist õige nimi kirja, neid kutsungi leopardideks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 08:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Kalad võivad taimi süüa ka seetõttu, et neil on mingi aine puudus. Lisaks mitmekesisele toidule vajavad kalad ka vitamiine. Väga hea vitamiin on JBL-Atvitol.

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver