foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Aug 01, 2008 10:41 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:30
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn-õismäe
Tere,
sai nädala alguses kasutatud akva ostetud kus teiste seas elutsesid: Hygrophila corymbosa"Siamensis" ja Echinodorus osiris(rubra). Nad on väga lopsakad, kuid teadmatusest sai neid kolitud lihtsalt tühja(kus vett sees polnud) kaussi tõstes ja nii olid nad mingi ~2h, kuni träni korterit ja linnaosa vahetas(lasna-õismäe).
Nüüd on need lopsakad taimed aga üsna närtsinud- kaotanud oma rohelse tooni ja kipuvad lahunema.
Küsimus: Kas ma peaks äkki neid lehti lõikama vähemaks või äkki juuri kärpima, et uued kas vama hakkaksid?
Tsiteeri:
Kivi
PostitusPostitatud: Pühap. Märts 04, 2007 2:10 pm Teema:
Ühe käega paned taime kaevatud auku ja teisega ajad põhjakruusa uuesti peale tagasi.
Kui taimel on suured juured võid nende otsad lühemaks lõigata - pidavat kiirendama uute juurte tekkimist.

Või tuleks neid mõlemaid kärpida? Kas taime juuri ei tohiks üldse kruusa peale jääda? Kas see võib probleemiks olla?
Igaks juhuks Sera Quick testi tulemused:
PH~7, Kh6*d, Gh >16- veel mõne päeva eest oli see >10, NO2 ja NO3 =0, temp = 26*C

_________________
220L omanik(28.07.2k8):


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 02, 2008 11:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
karma kirjutas:
Nüüd on need lopsakad taimed aga üsna närtsinud- kaotanud oma rohelse tooni ja kipuvad lahunema.
Küsimus: Kas ma peaks äkki neid lehti lõikama vähemaks või äkki juuri kärpima, et uued kas vama hakkaksid?

lagunevad lehed tuleks küll ära löigata. lagunevad asjad ei ole akvaariumis kindlasti mitte head.

enamust taimi tohib kärpida.
juurte kruusa peale jäämisest ei ole miskit halba. samuti vöid ka neid kärpida.
mönda väiksemat taime nagu eleocharis vöi lilaeopsis vöib üldse pügada nagu muru, et ta madalamaks ja tihedamaks kasvaks.

Tsiteeri:
PH~7, Kh6*d, Gh >16- veel mõne päeva eest oli see >10, NO2 ja NO3 =0, temp = 26*C

ph - 7, lisad siis ilmselt ka CO2't?
GH'st ei ole hullu, selle numbriga ei ole üldse suuremat pihta hakata.
NO3 - 0, et siis ilmselt on tegu täiesti uue akvaariumiga. kui mingit N'i (NH4, NO2, NO3) vees saadaval ei ole, siis ei saa ka taimed kasvada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 02, 2008 01:19 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:30
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn-õismäe
CO2 ei lisa, kraanivee ph on kuskil~7.2
Vee võib täiestu uue alla liigitada küll, vana põhja ja taimedele sai esmaspäeva õhtul värske vesi peale kallatud-filter koos oma eluga jäi saaks :!:

Lehtede ära lõikamisest: kas ma oleks väga kuri kui ma praegusest ~10st Echinodorus osiris(rubra) lehest 8 ära lõikan ja sama moodi ka Hygrophila corymbosa"Siamensis" lehtedega käitun ?
Tsiteeri:
kui mingit N'i (NH4, NO2, NO3) vees saadaval ei ole, siis ei saa ka taimed kasvada.

Kas ma peaks nüüd poest mingit väätist ostma minema, et N'i akvasse saada või on oodata, et oodatud N ka akva elu tulememisena ise tekib?

Tsiteeri:
Probleemi lahendamiseks saab infot sealt /viewtopic.php ... 0af4887d38

Liskas on vast viimane aeg ära märkida, et akvas möllab ?pruunvetikas?, vähemalt on tegemist pruuni värvi ollusega, mis taimede lehtedele ja mujale koguneb.

Valgustuse küsimus: kas algavas akvas peaks pigem rohkem valgust olema või just vastupidi vähem.
Olemasolev valgustus: 2x 30W- Sera plant color ja Sera blue sky royal. Valgustab kuskil 6tundi päevas hetkel!
Akva eelmise omaniku sõnutsi kasvasid needsamad taimed väga ilusti. Tal oli valgustus 10h päevas :roll:

_________________
220L omanik(28.07.2k8):


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 02, 2008 08:22 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
karma kirjutas:
CO2 ei lisa, kraanivee ph on kuskil~7.2

tallinna vesi kraanist ja ph 7.2? kahtlane. mingi keemia lisamisega ehk.

Tsiteeri:
Lehtede ära lõikamisest: kas ma oleks väga kuri kui ma praegusest ~10st Echinodorus osiris(rubra) lehest 8 ära lõikan ja sama moodi ka Hygrophila corymbosa"Siamensis" lehtedega käitun ?

8 vöi mitte, köiki lehti ära ära löika. ikka ainult need mis selgelt lagunema kipuvad. hiljem kui uusi peale tuleb, siis vöid vabalt eemaldada ka need, mis sulle ntks ei meeldi.

Tsiteeri:
Kas ma peaks nüüd poest mingit väätist ostma minema, et N'i akvasse saada või on oodata, et oodatud N ka akva elu tulememisena ise tekib?

no kui sul seal ka muu elu peale taimede on, küll siis jälle koguneb ajapikku. kui co2't ei lisa, ei ole ka tavaliselt vaja N'i juurde lisada.

Tsiteeri:
Liskas on vast viimane aeg ära märkida, et akvas möllab ?pruunvetikas?, vähemalt on tegemist pruuni värvi ollusega, mis taimede lehtedele ja mujale koguneb.

alustava kasti löbu ilmselt.

Tsiteeri:
Valgustuse küsimus: kas algavas akvas peaks pigem rohkem valgust olema või just vastupidi vähem.Olemasolev valgustus: 2x 30W- Sera plant color ja Sera blue sky royal. Valgustab kuskil 6tundi päevas hetkel!

algul ikka pigem vähem.
kuigi 220 liitri kohta on see suht tühine valgustus.
kui pead akvaariumi rohkem taimede kui kalade pärast, siis on tingimused suht kesised.
kui lihtsalt alustad ja alles uurid asja, siis ok.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver