foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 18, 2008 06:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:09
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
.. ja need, mis ostnud olen muutuvad ajapikku heledaks ja jääb ainult võrk alles lehtede asemel. Akva ise 240 l, valgust 2x30w (ehk siis kaks T8 toru) ja u 10 h päevas. Alguses taimed kasvasid okeilt (akva töös al okt 2007), aga nüüd jama majas..

1. Kas osta kohe uus kaas koos T5 torudega, et valgust rohkem saada?
2. Proovida väetiseid? ehk mingist toitainest puudus?
3. osta kunsttaimed?

5in1 testiga tunduvad näidud Ok, eraldi ostsin GH testri, see näitas 16.

Mõistus otsas..

Mida teie teeksite?

_________________
Huvi on, aga kogemusi napib..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 18, 2008 08:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
lisaksin neile kahele torule veel paar toru juurde. co2 oleks hea. muidugi tuleks ka korralikud testid osta.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 18, 2008 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Võimalik, et toitained vees otsas aga valgust on ka vähevõitu. Sama kaane alla saaksid panna teised torud ja rohkem. Vaja vaid kruvikas kätte võtta. Torude ja ballastide suhtes tasuks küsida nõu Effeksist. Seal esindab akvariste kasutaja Renxx.
Palju sul sabalisi akvas on? Nad tekitavad samuti taimedele söödavat.
Endal on 240 l akvas kõigest 2 Philipsi Aquarelle toru (T5, 33W) ja...noh kärab küll kuigi ilmselt peaks juurde panema.
5-in-1 testid on kuuldavasti täielik umbluu.

Lisatud: Kui vanad torud sul on ja millise ballastiga? Torude eluea lõpus väheneb nimelt nende valgusviljakus päris kenasti. Silmaga seda ei märka sest muutus toimub aeglaselt ja sa harjud sellega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 19, 2008 08:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:09
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Kalu mul kokku 21 (barbused, sklaaarid, mõõksabad - sellised mitte väga suured kalad).
Kas selle kahe toru juurde panemine on väga keeruline? tõenäoliselt tuleb sinna midagi "monteerida" ja ühendada... ja kui ma Effexisse lähen ja ütlen, et andke mulle kõik vajalik, kas nad seletavad ka kuidas neid asju ühendada?

oma vabanduseks võin ütelda, et olen naisterahavas ja elektriasjadega mitte kõige suurem sõber :oops:

Praegused torud on mõlmad taimekasvatus (üks see sama Philips Aquarelle ja teine kalapoest ostetud spets toru).

Kas kellelgi on kogemusi, et kas kalapoed ise ka pakuvad nö veetestimise teenust? et kui ma viiks oma akvavett sinna pudelis... Mul on tunne, et need testritekomplektid on väga kallid. Või kuidas nendega on?

Muidugi veider on see, et punast värvi ja madalad taimed ei muutu heledaks :roll: et äkki siis ongi asi hoopis toitainetes, mitte valguses?

_________________
Huvi on, aga kogemusi napib..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 19, 2008 10:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
ma arvan, et kui sa effexisse lähed ja väga palud, ühendavad sul need torud kaanealla ise ära. Häid Silvania torusid saab osta SLO'st.

aquarelle on hea toru, aga see loomapoe spetstoru ilmselt mitte (igasugu GLO seeria torud on saast, pealegi hind ka kõrge)

akvaariumipoed pakuvad küll veetestimise teenust, tallinast vähemalt. aga siiski soovitan osta testid, sest neid läheb ikka vaja. TM ja Salifert testid on head, need kestavad kaua.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 19, 2008 10:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tartu Effexis ilmselt mitte, kuigi vb on 0,4% majanduskasv nad seal väheke viisakamaks muutnud. Pärnu on väiksem koht ja ilmselt seal siis sõbralikumad inimesed. Võid osta ka valmis seadme loomapoest, sellele on vaja lisaks ainult siis veel toru, muidu on juhe-seina lahendus, soovitavalt T5 toru jaoks.

Aga taimedest rääkides, kuna sul varem taimed kasvasid, siis mina esimese asjana valgustust ei süüdistaks. Sul on kas midagi puudu (võimalik nimekiri on siin) või siis üle. Millised on taimede juured? Need peaks olema tugevad ja valged. Ja mida täpsemalt see olemasolev test sul näitab. NO3 ja pH peaks seal täitsa olemas olema. Kas vetikas kasvab või vindub seegi?

Veetestid on jah kallid aga siiski suht odavad võrreldes muude asjadega. Pealegi pole sul kaugeltki mitte kõiki neist vaja.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 19, 2008 10:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tv märkus väga õige: kui alguses kasvasid ja siis enam mitte, võiks arvata, et toitained tarvitati ära. Selle määramiseks läheks vaja veeteste. Aga..esimese hooga võiks olemasolevad torud vahetada uute vastu. Kindalsti on nad juba kulunud, kui kasutatutena saadud. Uus toru muidugi nii kähku ei kulu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 08:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:09
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Nii palju häid mõtteid :)

Ma rääkisin juba siinse foorumlase Renxxiga kes pakkus mulle valgustuse osas abi. Eile käisin ka Betta poes ja sealt siis soovitati seda Plant Nutrition väetist. Proovin siis sellega. Nemad arvasid, et raua puudus ja soovitati raua testi teha. Peaks siis vist selle enne ära tegema kui väetisega jamama hakkan.

Veetestid selle 5 in1 on nagu OK. Seal need kaks esimest (NO3 jms) on väga "heledat värvi" seega suht nulli lähedased vist. PH jäi ka "OK" kasti.

Taimede juured minumeelest normaalsed.

Parimat,

_________________
Huvi on, aga kogemusi napib..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 10:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Taimiedele pole see väga OK. Lämmastik on taimedele väga oluline makroväetis, soovitavalt võiks nitraadi tase olla kusagil 5 - 10 ppm kandis. Taimed tarbivad lämmastikku ka nitriti ja ammooniumi/ammoniaagi kujul (suur osa neist eelistabki tegelikult ammoonium-lämmastikku, kuna seda on kõige lihtsam kasutusele võtta). Annaks nüüd ühe väga ketserliku soovituse: vaheta veidi vähem ja/või harvem vett ja sööda kalu veidi rohkem.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
tropica vedelväetise kohta niipalju, et enamvähem sama asi on ka bauhof'ist saadaolev Agrimix MicroProfi vedelväetis (mingi lilleväetis vist), mille liitrine pudel maksab ~80.- .päris suur hinnavahe tuleb :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 21, 2008 04:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 24, 2008 11:09
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
Täna ostsin mingit Ferropoli tilkasid kus siis raud jms (oli vist ilma nitraatide ja fosfaadita). Proovin sellega. Kui mõikab on hästi, kui mitte, pole väga hästi. Siis putitaks veidi valgust ja uuriks veel neid väetise asju.

Kui ma nüüd mingi toreda avastuse teen, eks ma jagan seda siis teiega ka :)

Ilusat õhtut,

_________________
Huvi on, aga kogemusi napib..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 22, 2008 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
muidugi ei tasuks unustada vedelväetise kõrval ka nö tahkeid, kuna paljud taimed ammutavad oma enamuse toitainetest juurtest, siis juurte lähedusse poleks paha soetada mõni väetisepall, -tablet, -kapsel


Üles
 Teema pealkiri: sama mure
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 19, 2009 02:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2008 03:55
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Minul Sama mure mis teemaalgatajalgi. Taimed alguses kasvaisid mis mühin, nüüd kiduvad. Igale taimele olen istutamise ajal väetisekuulikese alla pannud. Aasta jooksul olen peaaegu kõik taimed välja vahetanud. Vedelväetist ei ole senini pannud, kardan, et vetikas hakkab vohama. Võibolla sifoonin liiga innukalt ja vahetan vett liiga suures koguses, 25% nädalas? Huvitav oleks kuulda, kuidas teemaalgatajal see probleem on lahenenud, kui on lahenenud.

_________________
120l Juwel record, alustatud veebruar 2008
3 antsu, 7 barbust ja 4 guraami, 2 SAE-d hunnik taimi pealekauba
http://nagi.ee/photos/silleann/sets/136885/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 22, 2009 11:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
isiklikult soovitaks vähem vett vahetada, mina vahetan iga nädal 100l akvast 5l, sifoonides ainult väikest ala esiosas kus taimi pole ! Ja taimed kasvavad hästi, väetisi ei kasuta. Valgus on 3x18w ja tiksub kodukootud pärmipudel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 22, 2009 12:34 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
isiklikult soovitaks vähem vett vahetada, mina vahetan iga nädal 100l akvast 5l

mina isiklikult soovitaks selleiste soovitustega ettevaatlikum olla. sõltub ikkagi konkreetsest kastist ja elusast kooslusest.

lühidalt on minu arvamise ja mõningase kogemuse kohaselt, siiski valguses 2x30w on 240 liitri peale vähe. võiks olla kaks korda niipalju, ehk siis 4x30w. sellest algab kõik. enne kui valgust pole, ei ole mõistlik ka väetada. väetad ainult vetikat. veevahetus võiks olla ikkagi 20% nädalas. ise tegin omal ajal ka 30 ja 40 %, vastavalt hetkelistele emotsioonidele.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver