foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mis taimega lahti?
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 06, 2008 11:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Probleem järgmine: Echinodorus x barthiil lähevad lehed algul laiguti kahvatuks ja siis jääb nende laikude asemel ainult võrk järgi. Oli selline asi umbes kaks kuud või veidi rohkem tagasi, panin siis uue väetisekapsli ja lõikasin koledaid lehti ära, nägi teine vahepeal päris räsitud välja. Nüüd mõni aeg tagasi taim sai elujõu sisse ja hakkas vohama, aga nüüd vaatan, et jälle hakkavad need laigud lehtedele tekkima. CO2 pärmi-zelatiiniga on ka taga. Uued lehed, mis tulevad, on ilusad punased nagu ikka. Mitte ei saa aru, mis talle jälle ei meeldi...

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 07, 2008 10:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Ilmselt midagi puudus, vihjeid leiad siit.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 07, 2008 05:45 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
oleneb kas augud tekivad uutele vöi vanadele lehtedele,
oleneb kuidas ja millega väetad.

huupi pakkudes oletaks kaaliumipuudust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 07, 2008 06:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Ise olen Echhidel sellist pulli täheldanud fosfaadipuuduse korral. Tuleb leheke.....kasvab natuke suuremaks.....ja siis laguneb kätte ära, jättes ainult võrgu järgi.
Aga no mine sa tea mis neil puudu võib olla...ilma veetestideta ei oska kommenteerida.

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 07, 2008 06:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
väetasin tropica kapslitega ~2 kuud tagasi, enne seda lisasin vette sera florenat, mis minu arust küll mingit erilist efekti ei andnud.
Need laigud tekivad rohkem vanematele lehtedele, nüüd on ka uuematel mõni laiguke tulnud.
Vee näidud:
Ph 7,4
gh 6
kh 6
no3 20
no2 0

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 08, 2008 10:24 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Silja kirjutas:
väetasin tropica kapslitega ~2 kuud tagasi

vee näitudest oleks hea teada ka PO4 näitu.
ja kui sa millegi muuga väetanud pole, kui 2 kuu eest tropica kapslitega, siis ilmselt hoopis microelementide puudus, peamiselt rauast.

fosfaadi puudusel peaksid uued lehed tulema väiksemad kui muidu ja tumedamad rohelised kui tavaliselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 08, 2008 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Tänud vastajatele! PO4 testi mul pole, eks peab ta siis millalgi soetama. Ehk oskab keegi targem inimene öelda, kas sera väetisevedelik (florena oli vist) on on üldse pädev - kirjade järgi tõstab raua sisaldust vees.
Tallinna satun harva, Pärnu poodides on väetiste valik suht kesine ja seal pakutaksei sera tooteid ja tropica kapsleid, samas pole neidki alati saada.

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 08, 2008 06:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
kus pärnus tropica tooteid müüakse?

vaata ka seda

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 08, 2008 09:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Jõeäärsest poest on kahel korral õnnestunud osta Plant Nutrition väetisekapsleid - tropica kodulehel ka väljas inf nende kohta. Aitäh Karlile vihje eest, aga igasugune keemiliste kokteilide kokkusegamine jääb minu poolt küll tegemata, olen üsna juhm keemia koha pealt :oops:

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 08, 2008 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
huvitav lugu selle jõeäärse poega. uurisin minagi tropica kodulehelt eesti edasimüüjaid, seal oli see firma olemas. Poes öeldi aga , et nemad selle firma tooteid üldse ei müü ja tellida ka ei saa. Kuigi taimed on neil Tropica omad (kotid kuhu taimed pannakse on ka tropica omad) :?

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 08, 2008 10:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Ah, see tädi seal poes (juhataja) on venelanna ja kuigi ta minu arust päris kenasti eesti keelt räägib, vist ikka kõigest alati aru ei saa, mis ta käest küsitakse. Mina küsisin lihtsalt väetisekapsleid ja siis anti mulle tropica karbi seest, vist oli mingi 15 eeku tükk, ma täpselt ei mäleta. Taimed on jah tropica omad ja kotid ka :lol:

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 08, 2008 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
ma isegi olen kaks korda küsinud. esimesel korral, et kas tropica väetiseid on, ja teisel korral kas tropica tooteid tellida saab. mõlemal korral sain kindla "EI" vastuse.

_________________
15l Nano


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver