foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: taimed puhtaks? kuidas
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 30, 2008 08:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 03:24
Postitusi: 76
Asukoht: Jälgimäe
Lugu siis järgmine:
Väikeses akvas 2 suurt muret.
Esiteks teod (keda seal ei soovita ja kes hoolega-hoolega paljunevad)
ning teiseks mingi vetikas. (vist) Selline roheline õrn niitjas ollus mis otseselt millegile ei kinnitu vaid hõljub põhja lähedal ning taimede vahel ja ennast järjekindlalt juurde toodab.
Viimati toda vett testides sain tulemuseks järgmised:
GH 14
KH 9,5 kandis
PH <7,6
NO3=0
ja FE =0 (mõõtsin vahetult enne veevahetust ja väetamist)
Kahjuks pilti ei ole pakkuda
Küsimus aga hoopis järgmine. See akva on oma eksistentsi eksisteerimise endisel kujul minetanud ning kuulub ilmselt sulgemisele. Kas mul aga kingil moel õnnestuks sealseid taimi probleemitult (ehk vetika ja tigudeta) uude akvasse tramsportida? Mida ma selleks tegema pean?
Hetkel on kalad sealt kastist välja kolinud. Tõmbasin välja ka taimed ja puhastasin nad niipalju kui nägin/suutsin ja oskasin tigudest ja vetikast. Kuid kuidas oleks õige edasi toimida?
Vana põhi tasuks ilmselt välja visata. Filtrimaterjal samuti (tigusid sealt kätte ei saa). Ja kasti saan ära pesta.
Kas peaksin säilitama vana vee? Või laskma kraanist uue?
Kas võin julgelt väetada.
Kas taimed vajavad garantiinisoleku ajaks ka pinnast, või võin nad tinaga lihtsalt vette "riputada" ja sealt neid jälgida, kas nad uude kasti minekuks piisavalt puhtad on? Kui kaua peaksin neid jälgima, enne kui kindel saan olla?
1 variant vetikaga võitlemiseks oleks ilmselt mingi keemia. Aga tigude?
Kui kellelgil on asjalikke soovitusi kuidas edasi toimida, olge head, laske kuulda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 31, 2008 09:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 03:24
Postitusi: 76
Asukoht: Jälgimäe
Eelmises akvas olnud juutika praadisin siis läbi ja pistsin uude akvasse. Nüüd veidi muretsen siin. Tigudega sai praeahi ilmselt hakkama, kui seal veel mõni oli - mida teeb aga kuumus vetikale? Ega see sinder mul uues akvas uuele elule hakka?

_________________
128l effect line mõõksabade ja neoonidega, seltsiks SAE.


Üles
 Teema pealkiri: Re: taimed puhtaks? kuidas
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2008 11:28 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
MeeliP kirjutas:
Kas mul aga kingil moel õnnestuks sealseid taimi probleemitult (ehk vetika ja tigudeta) uude akvasse tramsportida? Mida ma selleks tegema pean?

omal kogemused tigudega puuduvad aga ehk aitab lihtsalt taimede pesemine, et mingeid teomune küljes poleks.
vetikas, mis saad, eemalda ka loomulikult.

Tsiteeri:
Kas peaksin säilitama vana vee? Või laskma kraanist uue?

vana vee/filtri ja kruusa kasutamise möte on olemasoleva bakterikoloonia säilitamine, et lühendada uue akvaariumi sissetöötamisaega.

Tsiteeri:
Kas võin julgelt väetada.

väetada tuleks öieti, mitte julgelt.

Tsiteeri:
Kas taimed vajavad garantiinisoleku ajaks ka pinnast, või võin nad tinaga lihtsalt vette "riputada" ja sealt neid jälgida, kas nad uude kasti minekuks piisavalt puhtad on? Kui kaua peaksin neid jälgima, enne kui kindel saan olla?

ülemineku ajaks vöid taimed vabalt kuskile ujuma jätta.
pinnas ei ole oluline.

Tsiteeri:
Tigudega sai praeahi ilmselt hakkama, kui seal veel mõni oli - mida teeb aga kuumus vetikale? Ega see sinder mul uues akvas uuele elule hakka?

kui tingimused on samad, mis eelmises akvaariumis, siis töenäoliselt muidugi hakkab.
vetikat, kui sellist, "ära tappa" nüüd küll vöimalik pole, lihtsalt tuleb luua tingimused, kus vetikas ei kasvaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2008 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
tigusid saab korjata ööseks vette pandud kurgiviiluga. hommikul korjad koos kurgiga teod välja, seda protsessi kordad mitu korda. saab ka teolõksu ise teha, põhimõte oleks selline, et topsik kuhu on lihtne sisse saada, välja raske, effekti suurendamiseks panna topsikusse kurgiviil. pilti ega näidist mul pakkuda pole, aga kui nupp nokib annab ju ise välja ka mõelda.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 02, 2008 10:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 03:24
Postitusi: 76
Asukoht: Jälgimäe
Sai nüüd taimed suurde kasti üle kolitud (kahjuks siiski mõningaste tigudega, keda peab nüüd noppimas käima). Eriti edukalt neil uues kastis aga veel ei lähe. Kasvaksid nagu veidi küll, kuid mitut sorti vetikat on kallal :( ning ega ka värvus pole eriti õige (heledaks kipuvad teised jääma).

Kogu kupatus töös olnud nüüd veidi üle kuu aja.
Hetkelised veenäidud järgmised:
KH 9
GH 13
Fe oli 0 - lisasin vätist (Ferropol) sain näidu 0,25-0,5 kanti
NO3 5mg
ph <7,6.

valgust 3x18w 11h päevas (plaanis lisada 1x18w)


Kuipalju PHd täpselt on ei teagi. Sai ostetud test, mille skaala jääb vahemikku 6,0-7,6.

Igatahes, kuna tundub, et PHd ikka jagub ja taimed just rõõmust ei hüppa, sai käima pandud elu esimene zelatiinil CO2. Täna esimest päeva käib. (võib lausa öelda, et esimesi tunde), KH, PH pole veel muutusi näidanud. Eks ma jälgin.

Kas oleks siiski mõistlik minna ja soetada 1 test, mis mu ph konkreetse näidu ikkagi ära näitab? Või loodan, et CO 2 selle nii alla langetab, et mahub ehk varsti ka minu skaalale?
Või on targematel ehk muid häid soovitusi?

Suurim mure hetkel siis vetikatega...... Kui taimedtransporditud said olid teised puhtad. Nüüd aga on sellist mõnusat pikakarvalist lahtist ollust, mis taimede vahel pesitseb, ning ka toredat madalat rohelist samblalist padjandit. üks kaunim kui teine. Kuid taimed nende vahelt ei kipu eriti välja paistma(pildid albumis). Heal meelel võtaks midagi ette kui vaid oskaks...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 03, 2008 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 21, 2008 11:45
Postitusi: 42
Asukoht: Tln, Nõmme
hmm, mul see niitjas vetikas ka kuu aega toiminud akvas olemas (korjan teist paar korda nädalas vähemaks, kui närv mustaks läheb) aga ma olen aru saanud et alustavas akvas see normaalne ning uut algust ma küll selle pärast ei teeks. ehk õnnestub kuidagi kontrolli alla saada (mõnedes vanadeski akvades see mure pikaajaline)
ja teod ka mul mingite taimedaga kaasa tulnud, nokin nad ükshaaval välja kui mõnda sirgumas näen...
igaljuhul on selle kuu ajaga mul lõpuks ometi Fe näit tõusnud 0-lt 0,2-le ja Po4 ka0-lt 0,25-le, seni tundus et midagi ei toimu kuid nüüd ... :)
ma üritan vältida igasugu keemiat ja teen korrapäraselt 1 kord nädals ikka veevahetuse ja puhastuse(klaasid, kivid, filter jms)

_________________
aprillist 2008 63l: 5 guppit(+peotäis maime), 3 otot , 1ants; 2 anentome helenat ja palju rohelist


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver