foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Habevetikast lahti saamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2005 11:16
Postitusi: 41
Asukoht: Laagri, Saue vald
Ees 240l akva kolimine teise elukohta ning kuna habevetikat pole kontrolli alla saanud, siis plaanin akva täielikku puhastust. Kalad saan panna seniks väiksemasse akvasse, aga nüüd ootaks nõuandeid, et kuidas seda suurt akvat siis puhastada, et oleks lootust habevetikast lahti saada?

Kas tühja akvat oleks kõige lihtsam klooriga puhastada? Filtrid tuleks igal juhul kõik välja vahetada? Aga taimed, kas taimede puhul oleks ka kõige mõistlikum nendest kogu kupatusega loobuda või siiski millegagi töödelda?

_________________
240l


Üles
 Teema pealkiri: staghorn
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:51 
Omadest kogemustest staghorniga: teha täielik puhastus, pesen fairyga mille jooksva vee all maha pesen, akvas olnud kruusast loobun, taimedest loobun, ka filtrid ja muud asjad akvas ostan uued.

Teised akvaristid võivad siinkohal minuga muidugi eriarvamusel olla, ent täielikuks vabanemiseks kindlasti efektiivseim meetod.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 27, 2008 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
On seda vetikat siis ikka väga palju akvas?
Kui ei, siis soovitan kasutada H2O2 3% list e. vesinikperoksiidi.
Manusta vetikale süstlaga otse peale ning arvesta, et kuskil 1 ml vesinikperoksiidi 4 liitri kohta, natuke rohkem ei tee ka paha .

Kõigepealt lülita filter/filtrid välja ning siis hakka vesinikuga mässama.
Kui vesinik akvasse pandud, siis lülita valgustus välja ja oota ca. 20 minti. Seejärel tee veevahetus kusagil 30 % ja soovitan osta veel ühe SAE.

Habe peaks muutuma punakaks paari päeva jooksul ning SAE-l on seda kergem närida.

---------------------------------

Muide, Matten :D kas sa seda linki eile ei vaadanud mis ma andsin ???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 04, 2008 03:20
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn Nõmme
Ma ühes teises teemas oma kogemusest rääkisin aga pajatan siis siingi, et ma ostsin endale ka kasutatud akva, mis oli musta habevetikat üleni täis. Mitte eemaldatav tagataust, taimed, põhjakruus jne Koju jõudes lasin 240l akva servani kloorilahust täis. Kalad ja taimed vaatasid seda loomulikult väiksest kõrvaltakvaariumist pealt. Hoidsin lahust seal lõunast - õhtul kuueni. Siis pesin ja loputasin kogu akva mitu korda ära. Viskasin puhta vee sisse, koos väga vähese kloori eemaldus ainega, lisasin biostarterit jne Kolme päeva pärast läksid sinna kalad juba järgi. Põhjakruusaga ei viitsinud ma mässata, oli liiga suur kogus ja töömaht - ostsin uue. Taimi hoidsin 30 sek selles segus nagu õpetatud. Mõned taimed seda siiski üle ei elanud ja hankisin siit foorumist jagamisnurgast uued taimed. See nädalavahetus täitub mul kolm nädalat suurpuhastusest, hetkel tundub et mul läks õnneks. Akva puhas ja kalad rõõmsad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2008 11:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Enda kogemustest võin öelda, et kui nitraadid ja fosfaadid on nullis, siis see tegelane ei kasva üldse (siiski, jääb ellu ka nendes tingimustes). On muidugi maitse asi, aga ka BBA võib väga kena välja näha, kui ta õiges kohas kasvab.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2008 02:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
tv kirjutas:
Enda kogemustest võin öelda, et kui nitraadid ja fosfaadid on nullis, siis see tegelane ei kasva üldse (siiski, jääb ellu ka nendes tingimustes). On muidugi maitse asi, aga ka BBA võib väga kena välja näha, kui ta õiges kohas kasvab.

vöib küll olla et habevetikas destilleeritud vees ei kasva üldse.
akvaariumis üldiselt taolisi tingimusi kunagi ei ole.
habevetika mittekasvamine on ikka mingitel muudel pöhjustel pärsitud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2008 03:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
indrek kirjutas:
vöib küll olla et habevetikas destilleeritud vees ei kasva üldse.
akvaariumis üldiselt taolisi tingimusi kunagi ei ole.

Mul taimekastis küll on nii nitraadid kui fosfaadid nullis olnud ajal mil seal kalu oli vähe ja taimi palju. Või siis testid valetasid, samas väetiste lisamisel küll näitasid. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2008 04:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Minul on kogemused järgmised:

Kui nitraadi tase on stabiilselt ca 20 ja 25 vahel ja PO4 on kusagil 2, siis vetikat ei tekkinud.
Sai vist PO4-ga liialdada veidi ja natukese aja pärast hakkasid väikesed tuustid BBA-d tekkima.
Tegin veevahetuse ja enam fosfaate ei ole lisanud. Nüüdseks on BBA kasv seisma jäänud ning ka PO4 on jälle normis.
Minul mängis rolli ka co2 veits. Aga kui fosfaadid paika sain ja co2 25 ppm-i muutus ikka enamus BBA-st punakaks.

Samas väidetakse ju, et BBA teke ei sõltu fosfaatidest...

:roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2008 11:01 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Rein kirjutas:
Mul taimekastis küll on nii nitraadid kui fosfaadid nullis olnud ajal mil seal kalu oli vähe ja taimi palju. Või siis testid valetasid, samas väetiste lisamisel küll näitasid. :)

nojaa. testid küll. et milline on tavaliste akva testide täpsus?
0 lähedased vöisid tulemused muidugi olla ja vetikad on ju ikka väga vähenöudlikud.
0 lähedastel tingimustel on tavaliselt vetikas veel ainuke asi mis kasvada suudab.
minu arust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2008 08:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 01, 2004 11:45
Postitusi: 91
Asukoht: Põltsamaa
Minu akvas oli ca 1 a tagasi habevetika uputus,sest olude sunnil sai veevahetusi liiga vähe tehtud. Tegin lihtsalt korraliku puhastuse - akva pesin lihtsalt veega puhtaks, vetikased taimed viskasin minema - puhtad taimed jätsin alles ja muidugi kruusa vahetasin välja. Ei mingit keemiat, ega klooritamist. Nüüd on suurpuhastusest siis 1 a, teen regulaarselt veevahetusi ja mustvetikat pole seni veel kohanud. :D

_________________
209 L (käivitatud 11.12.04).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 10, 2008 07:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2005 11:16
Postitusi: 41
Asukoht: Laagri, Saue vald
ranno kirjutas:
Siis pesin ja loputasin kogu akva mitu korda ära. Viskasin puhta vee sisse, koos väga vähese kloori eemaldus ainega, lisasin biostarterit jne .


Mis asi see kloorieemaldusaine on? Et kust saab ja mis ta originaalnimi on?

_________________
240l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 10, 2008 08:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
regian kirjutas:
Mis asi see kloorieemaldusaine on? Et kust saab ja mis ta originaalnimi on?

Neid on mitmeid, igal suuremal akvavidinate tootjal oma, enamasti nimetatakse vee konditsioneerideks vms. Ntx:
sera aquatan : ... # Immediate removal of aggressive chlorine ...
JBL Biotopol: Immediately neutralises toxic heavy metals and chlorine...
TetraAqua AquaSafe ... elimination of chlorine as well as highly effective and permanent binding of heavy metals such as copper, zinc and lead...
AZOO CHLORINE & CHLORAMINE REMOVER ... Removes residual chlorine and neutralizes the poisonous chloramine...
Jne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2008 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 01, 2007 10:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Palun seletage teatmatule, mida see habevetikas halba teeb, et kõik tast lahti tahavad saada?

Mul tekkis ta ka kännu ühe otsa külge... kohutavalt ilus asi, ma küll ei tahaks seda ära võtta.. :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2008 01:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ei teegi midagi halba, puhtalt maitse asi :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver