foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Niitjas rohevetikas
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 08:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 01, 2003 10:52
Postitusi: 43
Asukoht: Pärnu
Tere,

pärast kaht/kolme aastat akvaristikaga tegelemist on tekkinud selline murelaps nagu seda on rohevetika niitjas vorm.

Olen proovinud valguse piiramist (hetkel 11 tundi) ning kalade näljutamist, kuid kumbki ei näi aitavat. Samas kasvavad võrdlemisi jõudsalt ka taimed, mis siiski põimuvad mingi hetk läbi tiheda vetikaniidistikuga. Vägemal määral on olemas ka must harjasvetikas, kuid selle kasv on võrdlemisi pärsitud (ma kahtlen, et vee omaduste tõttu).

Vesi ise on suhteliselt kare (aja jooksul kattuvad soojuspulgad jms valge 'katlakivi' kihiga) ning läbib väiksema pange mõõtu Eheini välisfiltrit, mis tähendab kaunis kiiret voolu akvaariumis endas (akvaarium ise on mahutavusega 200 L).

---

Muuseas, kui keegi tahab, võib sõbraliku tervitust jagada: tegemist on esimese postitusega akvarist.ee-s umbes kahe aasta jooksul. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 10:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Mul samad jamad.
Kuskilt jäi silma, et CO2 pidavat aitama. Endal pole veel mulli käima pannud aga plaanis on juba üle kuuaja see tegevus :D

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
minul tuli ka roheline niitvetikas (värvus oli tuhm). Co2 sisaldus on olnud 20-24 ppm (parts per million), mis ligineb "maksimum" Co2 tasemele (selle lingi järgi), maksimum tähendab seda, et üle selle hakkab kaladel ja ka taimedel halb.
Co2 oli mul sel hetkel, kui vetikas vohas, paigas. Niiet Co2 tuli mängust välja jätta. Aga siis suvatsesin teha No3 ja Po4 testid, ja seal see viga peitusgi. Nimelt oli makrode suhe paigast ära, nii kui paika sain, taandus vetikas 2-3 päevaga. muidugi on vetikat veel praegugi sees, aga ülimalt laisas vormis ja mind ta absoluutselt ei sega.

Soovituseks, et asja ei tasu suure paanikaga võtta, mine poodi ja osta veetestid No3, Po4. Kui taimi soovid turgutada siis osta ka Fe test. Co2 jändamiseks on vaja Ph ja Kh teste, ning peavad olema täpsed (tropic marin, JBL, Salifert. Kuid mitte Sera).

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 20, 2008 03:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 26, 2008 11:35
Postitusi: 3
Asukoht: Põlvamaa
poodides on müüdil vetika vastased tabletid, mis aitavad väga hästi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
nende igasuguste vetikavastase kemikaalidega on nii, et need kõrvaldavad ainult tagajärjed, kuid see mis neid tagajärgi põhjustab jääb alles, ja sama jant hakkab otsast peale.
Väike näide selle kohta: eelmises postituses rääkisin makroelementidest, kui nende suhe on paigast ära, on vetik platsis. Nii, sina ostad poest vetikaeemaldus kemikaali, hävitad vetika, kuid makroelemente sa selle kemikaaliga paika ei saa, ja vetik on peagi tagasi.

Normanile valgusest: 11h oleksgi tegelikult normaalne valgusaeg. Kui pikk sul enne valgusaeg siis oli?

kui minul midagi sarnast kastis oli (vetikas), siis ma põletasin valgust täie rauaga 11h, ei hakkanud midagi piirama.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 04:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 01, 2003 10:52
Postitusi: 43
Asukoht: Pärnu
-Karl- kirjutas:

Normanile valgusest: 11h oleksgi tegelikult normaalne valgusaeg. Kui pikk sul enne valgusaeg siis oli?



Tiba rohkem, jah? :P (st, vahetusest on tubli kaks-kolm nädalat möödas & täpselt ei mäleta).

Aga me ei välista ka selle tabeli põhjuseid & järeldusi: iseenesest pole filter täidetud veel täies ulatuses, aga mul pole olnud võimalust materjali juurde osta.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver