foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Pruunvetikas?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 11:10 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 03, 2005 10:21
Postitusi: 26
Asukoht: Antsla
Aidake hea nõuga! Akvaarium 400 l ja juba mitu aastat vana, kuid nüüd taimedel ja dekoratsioonidel sellised pruunid tutsakad mis on kohe väga koledad ja klaasile tulevad ka sellised rohelised täpid ja need ei taha mitte sealt hästi maha minna. Mida peaksin tegema? Kas pimendama, et lahti saada?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Pruunvetikas?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 11:31 
puksu kirjutas:
Aidake hea nõuga! Akvaarium 400 l ja juba mitu aastat vana, kuid nüüd taimedel ja dekoratsioonidel sellised pruunid tutsakad mis on kohe väga koledad ja klaasile tulevad ka sellised rohelised täpid ja need ei taha mitte sealt hästi maha minna. Mida peaksin tegema? Kas pimendama, et lahti saada?


Pimendamine on üks võimalikest variantidest. Samas võiks valgustuse aja tooma 10-12 tunni peale. 10 oleks esialgu parem. Ja valgustus peaks olema iga päev kindlast kellast kindla kellani. Palju aitavad kaasa isendid, kes toituvad vetikast nagu Ancistrused (vetikaimejad), krevetid jne jne. Eks meetodeid ole veelgi alates akvaariumipoodides müüdavatest vetikatõrjekemikaalidest ja lõpetades ... :)

Parimat,

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 11:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Pimendamine aitab pigem rohelise vee vastu. Kuna tegemist on sissetöötanud akvaga, siis tõenäoliselt on midagi viimasel ajal tasakaalust välja läinud.
Kas sa väetanud oled? Võibolla on näiteks pinnases väetisekuulid otsa saanud. Või on lambid oma eluea viimase piiri peale jõudnud näiteks ja nende spekter pole enam taimede jaoks parim.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 11:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui akva juba mitu aastat käigus siis mõtleks ka kohe torude peale. Kui tihti ja kui palju korraga muidu vett vahetad? Ega NO3 testi pole teinud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
p6lts kirjutas:
Või on lambid oma eluea viimase piiri peale jõudnud näiteks ja nende spekter pole enam taimede jaoks parim.


Minuteada torude vananemisel spekter ei muutu.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 07:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 03, 2005 10:21
Postitusi: 26
Asukoht: Antsla
Tänan kõiki väga, väga. Olen ikka väga tume selles asjas küll. Nüüd olen nii palju teada saanud, et see on habevetikas. Mis valesti on läinud, ei teagi. Igal juhul täna katsin musta kilega kinni, võtsin valguse välja ja vaatan siis, kuigi ma ei tea ka seda, mitu päeva sedasi peaks hoidma, kuid loogiliselt peaks see ju CO2 taset normaliseerima, tekib ju fotosüntees.
Vett vahetan 2 nädala tagant 1/3 ulatuses umbes, lisan siis Tetra Aqua Safe ja Tetra Plant Min juurde.
Kasutan autmaatset söötjat Rondomatic 400 ja söötmine on 2 korda päevas - hommikul ja õhtul. Kuna olen palju kodust ära, siis teisiti lihtsalt ei saa.
Peale selle on Resun air-pump
soojendus AQUAEL FAN-3
filter EHEIM professional II
Aga lampide koha pealt ei tea ma midagi, mingid päevavalguse torud 2 tk ja neid ma vahetanud ei ole. Kas peaksin?
Taimede nimesid ma ei tea.
Kalu on ka päris palju, kuid täpset arvu ei ole võimalik öelda, neid on mõningaid ise tekkinud juurde ja mõni üksik on ka siit ilmast ära läinud.
Igal juhul on kindlasti: 10 gupppit, 6 petsiliat, 5 mõõksaba, 3 guraami, 2 arinokoridorast, 1 skalaar, 2 antsistrust, 4 botsiat ja 1 pangasius hypophthamus (hai). Vist sai kõik.
Mis on valesti?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Valgust vähe, taimi vähe, süüa annad palju.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 08:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 03, 2005 10:21
Postitusi: 26
Asukoht: Antsla
Valgust vähe, taimi vähe, süüa annad palju.

Täpsustage seda valguse asja. Kas piisab kui vahetan torud uute vastu või pean terve krempli uue ostma ja millise siis?
Taimi ei peaks olema vähe - cryptocoryne 9 tk, echindorus ozelot leopard 3 tk, anubias 5 tk, anubias bartny 2 tk, microsorium tavaline 2 t, microsorium windelow 1 tk
Palju peaks süüa andma, kas üks kord päevas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 08:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Valgusega on selline asi, et seda oleks juurde vaja, ainult vahetamisest ei piisa. Kui võimsad torud kaane all on?



Süüa üks kord päevas, nii et kogu toit oleks ~2min jooksul söödud

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Oled kindel, et habevetikas? Sellisel juhul pole ilmselt pimendamisest mingit kasu. Tuleb lihtsalt nii palju kui võimalik neid tutte välja korjata ja kivid-kännud läbi keeta. Anubiast võib rahulikult ka ACE lahuses paar minutit klooritada, ei juhtu tema midagi. Räägin omast kogemusest. Mina pole sellest habemest päris lahti saanudki, praegugi vaatasin, et Microsorum Pteropus Windelov on päris habet täis, ehk annab veel rikutud lehtede eemaldamisega taim päästa.

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
ega jah...pimendamine on rohkem rohelise vee teema.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 22, 2008 11:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 03, 2005 10:21
Postitusi: 26
Asukoht: Antsla
Olen selle pimendamise juba ära teinud ja lasen mõne päeva olla, ehk siis kaovad need klaasi pealsed rohelised täpidki ära.
Ma kohe ei suuda, kuidas siis miski sellele habevetikale ei aita. Olen kindel jah sest kellegil oli siin pilt ja mul on tõesti sellised tutsakad aga neid on nii palju, et neid pole võimalik ära korjata.
Saan tõesti aru, et olen kassiinimene, mitte kalainimene. Kasse erinevast tõust 3 tk ja pole probleemi aga selle kalandusega mine või lolliks. Rist ja viletsus kogu aeg.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 23, 2008 12:50 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
puksu kirjutas:
Olen selle pimendamise juba ära teinud ja lasen mõne päeva olla, ehk siis kaovad need klaasi pealsed rohelised täpidki ära.
Ma kohe ei suuda, kuidas siis miski sellele habevetikale ei aita. Olen kindel jah sest kellegil oli siin pilt ja mul on tõesti sellised tutsakad aga neid on nii palju, et neid pole võimalik ära korjata.

pruun habevetikas sureb kloorilahuses, vöi Seachem Excel'iga töödeldes, aga pärast seda kasvab edasi.
habevetika kasvu takistamiseks on variant lisada piisavalt CO2't, aga selle juures tuleb ka muid tegureid jälgida, nagu vee karedus jms.

rohetäpp vetikas kasvab küll pea igas akvaariumis, tema kasvu takistamiseks on samuti vajalik CO2 ja piisava koguse fosfaadi (PO4) olemasolu vees.

Tsiteeri:
Saan tõesti aru, et olen kassiinimene, mitte kalainimene. Kasse erinevast tõust 3 tk ja pole probleemi aga selle kalandusega mine või lolliks. Rist ja viletsus kogu aeg.

noh mis rist ja viletsus. peamine asi mis akvaariumi stabiilse hoiab on ikka korrapärane veevahetus, soovitavalt iga nädal veerandi jagu vöi umbes nii.
ja ega vetikas ei pea ka alati negatiivne nähtus olema ju. isegi pruun habevetikas vöib päris hea välja näha.
oleneb sellest mida sa saavutada tahad.


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver