foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 01, 2008 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 31, 2007 01:33
Postitusi: 27
Asukoht: Tallinn
niisiis.
panin augusti kuus akva käima, aga mingi aeg tagasi hakkas kasvama akvas mingi jõle must vetikas (pilt albumis), mida kalad ei söö ja mida on suhtkoht tülikas seintelt maha kraapida. taimelehtedelt seda maha ei saa ja hullemad lehed katkun lihtsalt ära. vett vahetan korra nädalas 25% koos põhja sifoonimisega ja kalu ka omast arust üle ei toida - panen neile hommikuti ainult niipalju süüa kui nad ära söövad + mõnikord tigudele tabletti ja korra nädalas külmutatud ussikesi - aeg-ajalt ka kurki. olen kuulnud, et antud vetika põhjuseks võib olla vähene CO2 ja NO tase - tõsi küll - co2 süsteemi ei ole veel soetatud ja kalugi võiks sellise akva kohta rohkem olla - ka testid ei näita eriti NO olemasolu akvaariumis, PH ja KH tunduvat testide põhjal olevat normi piires. valgustuse olen ehitanud ise 39w T5 torudest, mis põlevad päeval periooditi kahe ja neljakaupa 1,5h lõunapausiga alates 8:30 kuni 21:00. kalad näivad elavat rõõmsat elu ja kurtmist ei ole näha olnud - õunateod võiksid aktiivsemad olla, aga olen kuulnud, et talvel nad ongi vähem aktiivsed. vesi paistab korras olevat, sest vallisneeriad kasvavad ja ka juusvetikas, mis solkvees ei tohiks kasvada, osad teised taimed, mille kallal see vetikas võimutseb, ei taha aga eriti üldse kasvada. väetisi ei ole julgenud lisada, sest kardan, et nitraatide taseme kasv võib seda musta vetikat võimendada. viimasel ajal olen lisanud juurde valgust, et taimed paremini kasvaksid - see pidi ka sellele mustale vetikale aeglustavalt mõjuma. kas on veel, mida ma oma akva jaoks saaks teha? sest ausalt öeldes tahaks sellest mustast vetikast küll lahti saada.

_________________
230L pärlguraamid, SAEd, mõõksabad, barbushaid, taimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
See valguse juurde lisamine on veidi jura ilma co2 lisamiseta. Valguse lisamine seda vetikat vähemaks ei võta, kui tegu on BBA-ga e. Black beard algae-ga.
Soovitaksin just valgust vähendada ning co2 süsteem tööle lükata. Võid proovida ka h2o2 manustamist, millest juttu on veidi siin: http://www.gpodio.com/h2o2.asp
Palju muidu valgust kokku üldse on ?


http://rexgrigg.com/Algae1.html
Väike tabel ka erinevate vetikate tekke põhjustajatest ja kuidas ka neid tõrjuda. Sama tabel on ka siit foorumist kellegi poolt tõlgitud aga ei leia hetkel üles.

_________________
Got to choose!


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 02:02 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
borlek kirjutas:
olen kuulnud, et antud vetika põhjuseks võib olla vähene CO2 ja NO tase - tõsi küll - co2 süsteemi ei ole veel soetatud ja kalugi võiks sellise akva kohta rohkem olla - ka testid ei näita eriti NO olemasolu akvaariumis, PH ja KH tunduvat testide põhjal olevat normi piires.

NO3 puudumine on kindlasti vetikat soodustav tegur.
eeldusel et testisid ikka NO3'e ja mitte NO2't.

Tsiteeri:
valgustuse olen ehitanud ise 39w T5 torudest, mis põlevad päeval periooditi kahe ja neljakaupa 1,5h lõunapausiga alates 8:30 kuni 21:00.

valgustusperiood on liiga pikk. ja löunapaus küll vaevalt et kasuks tuleb.
kas see must vetikas on hakanud rohkem kasvama peale valguse lisamist?

Tsiteeri:
kas on veel, mida ma oma akva jaoks saaks teha? sest ausalt öeldes tahaks sellest mustast vetikast küll lahti saada.

korralik CO2 aitaks.
aga ilma nitraatideta läheks ilmselt hullemaks.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 08:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
indrek kirjutas:
Tsiteeri:
valgustuse olen ehitanud ise 39w T5 torudest, mis põlevad päeval periooditi kahe ja neljakaupa 1,5h lõunapausiga alates 8:30 kuni 21:00.

valgustusperiood on liiga pikk. ja löunapaus küll vaevalt et kasuks tuleb.
kas see must vetikas on hakanud rohkem kasvama peale valguse lisamist?

Millest nii kindel veendumus et lõunapaus kasuks ei tule? Selle kohta on netis vastakaid arvamusi kuid seda et see kahjuks on pole ma veel trehvanud nägema, kas sest kasu on või mitte selle kohta on aga küll vaieldud. Pooldajad väidavad et taimed saavad vetikatest kiiremini fotosünteesi käima ning sestap võidavad, lisaks on ka troopikas tihti lõunane vihmasagar. Mul on lõunapaus mitu aastat kasutusel ja midagi halba pole selles küll leidnud.
12 tundi valgustusaega on muidu veel täitsa normaalsetes piirides kuid kui vetikas kiusab siis ehk tõmbaks veidi lühemaks küll.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 31, 2007 01:33
Postitusi: 27
Asukoht: Tallinn
selge, siis asungi kohe kiiremas korras co2 süsteemi soetamise juurde - rahalised võimalused on ka vahepeal selleks tekkinud. tänud, kes viitsisid kommenteerida!

_________________
230L pärlguraamid, SAEd, mõõksabad, barbushaid, taimed.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 31, 2007 01:33
Postitusi: 27
Asukoht: Tallinn
..aga kas muidu valguse intensiivusel ka midagi vahet, st, et kas on võimalus, et valgus võib põleda liiga intensiivselt või sõltub asi ainult valgusperioodi pikkusest?

mäletan, et suvel, kui lükkasin vahepeal lollusest käima kõik viis 39w toru, hakkasid igasugused vetikat kohe päris nobedalt kasvama. pärast valguse vähendamist sain nigu asja kontrolli alla. ise olen arvanud, et ega sügis ja talv ei olegi see kõikse õigem taimekasvu aeg ja loodan, et kevadel hakkab asi paranema. praegu olen teinud nii, et algul hakkavad põlema 2 toru, siis tunni aja pärast lisanduvad teised 2 juurde, et alguse laks taimedele liiga valus ei oleks. lõunaks lülituvad nad samamoodi järk-järgult välja ja pealelõunane tsükkel on samamoodi. kas tasub valgustsüklit lühendada pikendades lõunapausi või kustutada õhtul varem tuled ära? hommikuti annan ma kaladele süüa ja siis oleks hea kui tuled põleksid.

_________________
230L pärlguraamid, SAEd, mõõksabad, barbushaid, taimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Tere.

Kas Sa seda vetikat ACE lahusega oled proovinud eemaldada? Mina oma taimedele tegin kloorivanni ja see vetikas kadus pea olematuks. Nüüd on ainult paar anubiase lehte veel tumedate äärtega aga ülejäänud taimed on puhtad.
(ACE lahus siis tehakse 1:20-le, taime võib sees hoida ca 1 minut (anubiast isegi kauem) pärast lahuses hoidmist taim hoolikalt loputada)

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 12:47 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Rein kirjutas:
Millest nii kindel veendumus et lõunapaus kasuks ei tule? Selle kohta on netis vastakaid arvamusi kuid seda et see kahjuks on pole ma veel trehvanud nägema, kas sest kasu on või mitte selle kohta on aga küll vaieldud. Pooldajad väidavad et taimed saavad vetikatest kiiremini fotosünteesi käima ning sestap võidavad, lisaks on ka troopikas tihti lõunane vihmasagar. Mul on lõunapaus mitu aastat kasutusel ja midagi halba pole selles küll leidnud.

oh ei mina selles nii kindel ei ole. ise ka ei kasuta ega ole kasutanud.
fotosünteesi käimasaamise juttu ei usu... pigem saavad just vetikad, kui oluliselt lihtsama ehitusega organism, selle kiiremini käima.
samuti ei arva et valgustus oleks asi mis vetikat "tekitab".
oma akvaariumis olen valgustus tsükli paika pannud taimede järgi - et kui öhtul taimed lehed kokku lükkavad, siis on ka öige aeg valgus välja lükata.

borlek kirjutas:
..aga kas muidu valguse intensiivusel ka midagi vahet, st, et kas on võimalus, et valgus võib põleda liiga intensiivselt või sõltub asi ainult valgusperioodi pikkusest?

valgustuse puhul on peamine tegur ikka intensiivsus. valgusperioodi ülearune pikendamine taimedele mingit kasu ei anna, ainult vetikale.
st olukorras kus taimed valgust ei kasuta (üksköik siis kas toitainete puudusest vöi liiga pikast perioodist) löikab kasu ikka jälle vetikas.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 31, 2007 01:33
Postitusi: 27
Asukoht: Tallinn
ahjaa - pärast musta vetika tekkimist kadusid ära väikesed prügiteod, kellega ma algul kurja vaeva nägin, sest nad paljunesid kui põrgulised - mingi hetk surid nad kõik välja. õunatigude aktiivsus langes ka märgatavalt just siis. torntigusid olen siin-seal liiklemas näinud õhtuti pärast tulede kustumist.

_________________
230L pärlguraamid, SAEd, mõõksabad, barbushaid, taimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 31, 2007 01:33
Postitusi: 27
Asukoht: Tallinn
aga see taimede järgi valgustsükli seadmine tundub olevat hea idee - katsetan selle ära.

_________________
230L pärlguraamid, SAEd, mõõksabad, barbushaid, taimed.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver