foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 22, 2007 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:52
Postitusi: 112
Asukoht: Eestimaa südames
Olen veidike hädas selle rohelise niitvetikaga. Poest ostsin endale täna siis sellise asja nagu Tetra Algizit-kiire toimega vetikatevastane vahend. On nagu tabletid, mitte vedelik. Proovisin otsinguga leida infot selle toote kohta, aga kahjuks ei leidnud midagi. Kuna see eestikeelne jutt on väga piiratud seal taga, siis lootsin, et kellelgi äkki kogemusi selle asjaga. On kirjutatud, et kasutamise ajal tuleb ruumi hoolikalt tuulutada :shock: . Mina saan sellest sedasi aru, et 1tabl. 40l. vee kohta.....minul siis 4 tebletti, kuna akva 180l. Pistan tabletid akvaarjumi ja teen elamises kõik aknad lahti? Või ikka akvaariumilt eemaldan kaane ja valgust ei pane põlema...no mitte tuhkagi ei saa aru. Pole kirjutatud ka, kas on konkreetselt mõne vetika tõrjumiseks või eemaldab kõik, mis tekkinud on.....On kellelgi kokkupuudet olnud selle Tetra Algizit-iga???

_________________
180l.
1 platidoras, 1 terneetzia, 4 Red Humpi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 22, 2007 03:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
pole seda toodet kasutanud, ma ei hakka teemat risustama ega rääkima keemia mõtetusest. räägime siis konkreetsest probleemist. võta kastil kaas maha, ja tee päeval pooleks tunniks toa aken lahti ja ongi piisav tuulutus. Kui riskid, siis lükka need tabletid kasti ja vaata mis juhtub, milline vetikas ära kaob :lol:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri: Algizitt e. algisitt
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Minul on antud asjaga kurvad kogemused! Kuna osa kalu toitub ka vetikatest, siis tappis see vahend mul kunagi põhjakoristajad ära.
Üritan täna vältida keemiat kui vaid võimalik.

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 03, 2007 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 28, 2007 02:07
Postitusi: 131
Asukoht: viljandi soome
tuulutamise vastu küll ei tundnud vajadust.vetikate kasv jäi seisma aga lahti ei saanud.mul oli prob.habevetikaga.kalad elavad!ei plaani enam kasutada.

_________________
450 juwel.Igasugu tegelasi.
190 trigon sigimise katsetamiseks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 06, 2007 01:39 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 07, 2003 05:06
Postitusi: 111
Asukoht: Aespa, Raplamaa
Kogemusi selle tootega pole - sõna võtan sellegi poolest.

Vii kohe poodi tagasi või viska minema :) Igasugu mürke POLE VAJA akvaariumisse toppida.

Alusta vetikaga võitlemist probleemi põhjuse välja selgitamisest (millest see vetikas toitub?). Veetestidega saad hinnata vee toitainete sisaldust. Seejärel likvideeri see põhjus (anna kaladele vähem süüa, taga korralik filtreering või vaheta vett tihedamini). Siis eemalda füüsiliselt kogu kättesaadav osa vetikast (klaasid-kännud-kivid puhtaks).

_________________
Akvaarium:
200L : gupid, antsud, mollid, krevetid


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver