tupsu kirjutas:
taimedest on mul olemas Egeria densa +igasugu muid veel..nimesid ma ei tea. veeteste pole ka kunagi teinud..kuna rakveres pole eriti häid kalapoode ning ma ei tea ka täpselt millise ostma peaks ja kuidas see testimine käib...mul on 2 põhjakoristajat..3 musta mollit ,2 ancistrust ja minegid oranse kalu (nime ei tea) ja neoone, nende arv väheneb küll iga päevaga
Kas mollid vetikaid ei söö? Kui tihti ja kui palju kaladele süüa annad?
Ka Andrese küsimused tahaks vastust - kui palju ja kui tihti vett vahetad? Milline filter, milline valgustus? Kui pikk on valgustusperiood? Mis väetist ja kui palju kasutasid?
tupsu kirjutas:
kusjuures muret valmistavad rohkem need taimed ,mis ma hiljuti (u kuu aega tagasi ) muretsesin..üks on selline suurte lehtedega..pikad..teine punakate lehtedega.. ja just need ongi vetikat täis.. mitte küll massiliselt kuid siiski märgatavalt..
Katsu tuvastada mis taimedega tegu,
http://www.tropica.com ntx abiks. Võimalik et need taimed vajavad midagi mis Su akvas puudub. Andresel on õigus, originaalvalgustusega ilmselt ei õnnestu kasvatada taimi mis tahavad palju valgust.
Testidest on kindlasti abiks PH (soovitavalt mõõtepiirkonnaga 6..8, mitte 3-10, Sera oma on saast) ja GH/KH (Tetra oma üsna asjalik) - eriti kui tahad taimede kasvu ergutada CO2 lisamisega. Need on suhteliselt odavad testid.CO2 pudeli valmistamise juhendi koos palju muu kasulikuga leiad
http://www.hot.ee/salakalakasKindlasti on hea omada NO3 testi, ka Fe testi, eriti on neid vaja väetistega mässamisel. Need on pisut kallimad testid enamasti. Väetisetablettide kasutamisel nendega muidugi täit pilti ei saa, küll aga võib saada veidi selgust Su vetikaprobleemide osas.
Veeteste enamasti teevad ka akvaristikapoed, paraku oleks soovitav viia aeg vee võtmisest testimiseni minimaalseks. PH testimine omab seetõttu mõtet küll peaasjalikult kohapeal.