foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2016 10:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Sain hiljuti taimi 84L akva täis ja olen hästi õnnelik, kohe kui valguse kaa saan, aga üles on kerkinud veel üks teema

Mul jääb kruusakiht 84 liitride akva taimede jaoks väikseks. Juured kipuvad paljaks jääma jms, keskmiselt on mul vist 3 cm kruusa põhjas.
Lugesin siit erinevatest postitustest kruusa ja mullapõhjast veidi aga ikkagi ei saanud selgeks, et mis mulle kõige paremini töötaks.
Ma tahaks sifoonida, aga siis peaks olema mul veel korralik kruus selle mulla peal
Kas tõesti võiks kogu minu pinnase läbimõõt olla koos kõigega 10 cm :shock:
Kunagi võtsin omal akva kruusa täiesti välja, et pesta(akva oli nii 3 kuud vana), ega pinnast palju rohkem polnud kui praegu, aga see, mis oli üpris põhjas suisa haises. Kas ehk ei sifoonind põhjalikult, aga ilmselt väga põhjas jääb see asi tihkeks ja "õhuvaeseks" või see tundub ainult mulle? Kellelgi olid mingid teod, mis kobestasid, aga minu akva jaoks läheb elukaid paljuks.

Kas nii saab kuidagi, et väestiseks on mul all õhuke kiht mulda ja peal paks kiht kruusa, mida saan rahulikult puhastada kuidagi?
Mul on mollid ja pleco, kes kakivad palju ja pelgan jätta seda lihtsalt lagunema põhja, ehkki see annaks taimedele väetist. Tundub ka, et mul on ka liiga pisike akvaarium, et sellist rahulikku "lagunemistehnikat" viljeleda.
Vett vahetan nii 20-30% nädalas, stocking level on 100%.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2016 10:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 15, 2008 12:03
Postitusi: 301
Asukoht: Tallinn, Ussimäe Tee
Marutihti ja palju vahetad vett.
Tigusid võid ju panna sorkima ja kobestama paar torntigu. Minul on mulda 1cm ja kruusa miskine 4cm, mullaga pead arvestama, et vesi on alati natuke kollakam. Mina sinuasemel paneks lihtsalt natuke paksema kruusa, 10cm vast palju, nõksa ikka vähem, toitaineteks taimedele on seesama ködi kruusa vahel.

_________________
180L


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2016 10:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui pinnasekiht on väga paks, siis seal allpool tekib anaeroobne ala ning tekib mitte just meeldivaid ühendeid. Kui piirdud pelgalt kruusaga, siis ma ei paneks paksemat kihti kui 5-6 cm. Kui mulda alla, siis mullakiht nii 2,5 cm paks ja selle peale 3 cm kruusa. Mullakihi suurim probleem on see, et kui tahad taimi hiljem ümber paigutada, siis see on üsna tülikas. Tropica soovitas mäletamist mööda sel puhul lihtsalt taime pinnasest väljaulatuva osa maha lõigata. Kui tahad aga taime tervelt kätte saada, on see üsna tülikas. Hea on aga mullapõhja korral see, et taimed saavad sealt toitaineid päris pikka aega.
Veevahetust palju küll pole, täitsa parasjagu. Kui on sissetöötamine, siis vahetaks lausa ülepäeva 50% - või peaks testidega jälgima, et ammoniaagi ja nitriti näidud üles ei läheks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2016 11:55 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Väga hea, aitäh minu fookust kitsendamast. Peab pisut mõtlema jah, ma ei ole just kõige osavam taimeistutaja :P
Ise arvutan oma veevahetuse selle kalkulaatori järgi,
http://aqadvisor.com
pole aimugi kui adekvaatne see tulemus on, aga minusuguse algaja jaoks päästerõngas.

Kui keegi julgeb seda urli järgida, siis siin on hetkeülevaade minu kalavarud vers minu akva suurus.
http://aqadvisor.com/AqAdvisor.php?AquTankName=&AquListBoxTank=Choose&AquTankLength=60&AquTankDepth=35&AquTankHeight=40&AquListBoxFilter=Choose&AquTextFilterRate=N%2FA+&AquListBoxFilter2=Choose&AquTextFilterRate2=N%2FA+&AquFilterString=molly&AquListBoxChooser=Dalmatian+Molly+%28Poecilia+latipinna+hybrid%29&AquTextBoxSize=0.3&AquTextBoxQuantity=3&FormSubmit=Add+%3E&AquTextBoxRemoveQuantity=&AlreadySelected=201001021209%3A3%3A0%3A%2C200909300198%3A1%3A0%3A%2C200910221620%3A1%3A0%3A%2C200909300093%3A1%3A0%3A%2C200912111343%3A1%3A0%3A&FilterMode=Display+only+suitable+species+for+your+tank&AqTempUnit=C&AqVolUnit=L&AqLengthUnit=cm&AqSortType=cname&FilterQuantity=2&AqJuvMode=1&AqSpeciesWindowSize=short&AqSearchMode=simple


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 06, 2016 12:06 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 15, 2008 12:03
Postitusi: 301
Asukoht: Tallinn, Ussimäe Tee
Ei julge auväärt Reinule vastu vaielda, aga veevahetus tundub ikkagi mõtetult sagedane.

_________________
180L


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 06, 2016 12:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mulle võib alati vastu vaielda, olen minagi vaid lihtsurelik ja teen vigu. :) Aga suurte veevahetustega sissetöötamine oli aastaid tagasi meetod, millest vaid mina tihkasin siin foorumis rääkida. Seda kasutasid ja kasutavad ka praegu ntx sellised korüfeed nagu Takashi Amano, Tom Barr jt. Tänapäeval on see levinud ja tavaline asi. Vaata kasvõi kuidas soovitab Tropica akvaga alustada: http://tropica.com/en/guide/care/tropica-app/ 3. päeval 50% veevahetus, 7. päeval 50% veevahetus, 10. päeval 30% veevahetus, 14. päeval 30% veevahetus, 17. päeval 30 % veevahetus jne. Tropica on akvaariumitaimedele pühendunud, taimeakvas on sissetöötamine pehmem. Taimedeta või väheste taimedega akvas võiks teha rohkem veevahetusi.
Tõtt öelda ei mõista inimeste hirmu veevahetuste ees. Vesi pole nii kallis, et taga nutta. Kasulikest bakteritest on vees ujumas üsna väike osa, enamus on kinnitunud pinnasele, taimedele, klaasidele, loomulikult ka filtri svammile jms. Ehk siis kui just kloorivesi pole, siis pole ka bakteritel sellest häda. Ja ega kaladki kurda. Sissetöötamisel on põhiline oht selles, et ammoniaagi või nitriti tase võib minna ohtlikult kõrgeks, suur veevahetus kõrvaldab selle riski. Kui suuri veevahetusi ei tee, tuleks sissetöötamisel hoolega vett testida ja kui ammoniaagi ja/või nitriti tase läheb liiga kõrgeks, siis üllatus-üllatus, tuleb see jälle 50% veevahetusega alla saada. ;) Teemaalgataja on alustanud üsna suure hulga kaladega, nii et risk et ammoniaagi või nitriti tase läheb liiga kõrgeks, on päris suur. Mina teeks teemaalgataja asemel hoopis suuremaid veevahetusi ja sagedamini. Või siis testiks vett iga päev, vähemalt esimesl nädalal - hiljem harvemini.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 06, 2016 01:00 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
See akva on mul üpris mõnda aega käigus olnud tegelikult mõnes mõttes. Nii suvest saadik tuleb ca 5 kuud, kust ma siis kolisin oma kruusa jm träni järjest suurematesse kastidesse. Keetnud olen ainult uut kruusa . Isegi seda, mis põhjas haises loputasin vist ainult veega.
Ma ise olen kaa lugenud, et bakterid on pigem sisustuses kui vees ja loodan, et kaladel on pigem see stress, et sa üldse seal akvas askeldad + veidi muutub ph kaa ehk vms, aga kui kuskilt uuest kohast oma vett ei võta siis mitte palju vast?
Mul on tillukeses 16 L akvas Üksik Betta ja talle on ette nähtud kalkulaatori alusel 9% veevahetust nädalas, aga ma ei suuda sellest kinni pidada, tahaks rohkem, ei saa sifoonida muidu, üle nädala kardan jälle nitriteid/nitraate Kui ma seal kolmandik veest iga kord eemaldan, ehk see polegi nii suur patt?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 06, 2016 01:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See pole küll mingi probleem, kui kolmandiku veest vahetad. Kalad pigem tänulikud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver