foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kas JBL Manado tõstab ph?
PostitusPostitatud: Reede Sept 25, 2015 04:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Küsimus JBL Manado substraadi kasutajatele - kas olete täheldanud selle pinnase kasutamisel akva ph tõusu?

Tunnen huvi, kuna põhiakva pinnaseks JBL Manado ning sisuliselt esimesest päevast peale on selles akvas täheldatud pidevat ph tõusu. Kraanivesi (salvkaevust) on 6.4 ning karantiinakvas, kus substraat puudub, jääb vee ph samaks. Substraadiga akvas aga tõuseb sisuliselt mõne ööpäevaga 7.2 ja kui ei teosta iganädalaseid veevahetusi, siis ka 7.4-7.6 (!) peale. Akvas on ka mõned laavakivid, neid olen igaks juhuks testinud (24 h ämbris kraanivees seistes eelnevalt), need kraanivee ph-d ei mõjuta.

JBL esindusest küsisin järgi, nemad kinnitasid, et Manado on ph suhtes neutraalne. Samas Internetist olen lugenud kurtmist, et ka mõnel teisel Manadoga akva ph tõuseb (üks kinnitas, et tegi testi, kus lasi Manadol 24 h ämbris kraanivees seista, teises ämbris harilik kraanivesi ilma Manadota) ja ütles, et Manadoga akva ph oli 24 h pärast selgelt kõrgem.

On kellegil kogemusi?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Viimati muutis siksu, Laupäev Sept 26, 2015 10:33, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 25, 2015 05:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
JBL-i kodulehel pH kohta küll infot pole, aga on JBL-i kommentaar kareduse kohta (mis on pH-ga seotud). Kui peale Manado lisamist karedus tõuseb, siis on pinnast vähe loputatud. Soovitatakse ca 70% veest vahetada iga päeva 4-5 päeva järjest, mis peaks probleemi lahendama.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 25, 2015 10:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Aitäh info eest!

Seda kareduse (jutt käib üksnes GH tasemest muide, mis erinevalt KH-st ei tohiks tegelikult olla ph tasemega seotud ju) ning viletsa loputamise juttu olen juhtunud, jah, ka lugema Internetist. Kummatigi minul GH ei tõuse (ehk pikas perspektiivis, kui vesi kaua aega vahetamata, 4 pealt 5 peale ja sinna ka jääb - seda ehk saaks TDS taseme suurenemisega seostada?), samuti ei saa ma end süüdistada substraadi eelnevalt lohakas loputamises (ca 15 korda järjest sai ämbris väikeste koguste kaupa hoolega läbi pestud, kuni lõpuks jäi loputusvesi selgeks).

Veider ka see, et KH tase, mis ju peaks olema ph-ga seotud, püsib muutumatuna (3 dKh). Tõuseb vaid ph. :?:

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 26, 2015 09:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Minul Manado põhi. Ei mõjuta vee parameetreid. Võin esmaspäeva õhtul huvipärast üle mõõta!


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 26, 2015 10:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Oleks abiks, kui seda teeksid. Olen sisuliselt juba selles faasis, et testin kõik oma laavakivid üle (netis oli lugeda, et mitte kõik laavakivi moodi väljanägevad kivid pole need, kellena neid esitletakse ning nende hulgast võib leida selliseidki, mis ph taset võivad mõjutada). :roll: Kui nende testimine mingit tulemust ei anna, pean pika näpuga ilmselt siiski pinnase peale näitama :-k

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 27, 2015 10:19 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Kui on meeles, siis võtan homme töölt testid koju kaasa, et testida! Mul on muidugi üle poole aasta töös olnud see põhjapinnas.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver