foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 30, 2014 04:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 02:54
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinna lähedal
Ehk minust targemad oskavad soovitusi jagada - kuulaks nad hea meelega ära.

Nimelt aasta alguses leidsin müügil liivakivi taolised plokid ja kohe tekkis mõte need tükkideks lõigata ja akvasse uued kuntslikud kivikoopad tekitada. Kindluse mõttes, et kivi akvasse sobib sai veel üks plokk ämbrisse uputatud ja jälgitud kas vee omadused muutuvad.

Nüüd on ilus "võlts" akvaarium küll aga 2-3 kuuga muutub kivi kõigepealt rohekaks ja siis läheb tumedaks ära. Keskel kivikoopas on siis kogu filtreerimis torustik. Need kivimäed käivad õnneks 2-3 osaks ja saab välja võtta ja ära pesta jälle heledaks harjaga aga nad on päris rasked ja see päris tülikas ja kaladele ka arvatavasti väga meeltmööda ei ole.

Pilt

Pilt

Pilt

Akva käivtades sai veel sump filtrisse (65L) ühte sektsiooni lisatud 2 suurt kotikest aktiivsütt (3 esimest kuud oli kasutusel), et kui peaks mingeid kõrvalisi tegureid eralduma siis korjab see selle endasse.

Vett vahetan nüüd 35-40% kahe nädala tagant kuna on paigaldatud nitraadi filtrid, mis hoiavad taseme 2 nädala jooksul normis. Valgustus põleb vast sutsu kaua - 216w läheb põlema 16:30 - 23:30.

Vast on see tingitud ikka liiga leebest toitmisest? Samas on toit 2 minuti jooksul ilusti söödud (1x päevas).

Kuulaks ära targemate soovitused.

_________________
480L+ülevooluga 65L SUMP filter-UV 36W -sirk. 2000L/h


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 30, 2014 09:14 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
kas need on kunsttaimed sul seal?


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 30, 2014 10:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Tundub, et need on kunsttaimed... Kui sul pole elutaimi, siis milleks sul CO2 peale jookseb? Vetika vastu võitlemisel tuleks leida nende tekkimise põhjus: liigne/vale valgus, üleliigne toit?


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 30, 2014 11:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
tundub, et akvas on hea taimekasvu keskkond, kuid kuna ühtegi elustaime pole siis vetikal on vaba voli võimutseda :)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 09:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See, et akvaariumis vetikas ilmub dekoratsioonidele, on üsna tavapärane nähtus, mitte õnnetus. Aga tõsi on see, mida juba mainitud - akva kasutusel olev tehnika sobib hästi elustaimede kasvatamiseks, ilma elustaimedeta on CO2 lisamine mõttetu. Ja ka nii tugev valgus on oluline siis, kui kasvatad elustaimi, antud setupis kasvatab see valgustus vaid elektriarvet.
Antud olukorras ise valiks kahe variandi vahel.
1. Asendada kunsttaimed elustaimedega. Praeguste elanikega võib see osutuda raskeks, kuid vastupidavamate taimedega (Anubias, Microsorum pteropus jt.) võiks õnnestuda.
2. Jätkata kunsttaimedega. CO2 keeraks kinni, valgustuse võimsuse viiks nii minimaalseks, kui saab ja on vaatamiseks sobiv. Kaladele seda valgustust vaja pole, see on vaid vaatajate rõõmuks.
Mõlemal juhul prooviks lisaks suurendada veevahetusi 50%-ni nädalas.
Ka mõne sägalise soetamine on kasuks, harjasnina (Ancistrus) on niisamagi väga muhe sell, aga see kast on nii suur, et ka pleco oleks täitsa kohane.
Vaevalt et vetikate ilmumist saab päris ära hoida, aga ilmumise kiirust vähendada saab nii küll.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 02:54
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinna lähedal
putukas kirjutas:
kas need on kunsttaimed sul seal?


Tegemist jah kuhsttaimedega - pärast cihliidide võtmist teadsin, et nad teevad taimedega 1-0 aga ei uskunud, et nii jõudsalt.

timofeje kirjutas:
Tundub, et need on kunsttaimed... Kui sul pole elutaimi, siis milleks sul CO2 peale jookseb? Vetika vastu võitlemisel tuleks leida nende tekkimise põhjus: liigne/vale valgus, üleliigne toit?


CO2 enam peale ei jookse - selle lõpetasin ära, kui taimed sai asendatud kunsttaimedega. CO2 süsteem on müügis (seisnud juba tükk aega riiulil).

Rein kirjutas:
See, et akvaariumis vetikas ilmub dekoratsioonidele, on üsna tavapärane nähtus, mitte õnnetus. Aga tõsi on see, mida juba mainitud - akva kasutusel olev tehnika sobib hästi elustaimede kasvatamiseks, ilma elustaimedeta on CO2 lisamine mõttetu. Ja ka nii tugev valgus on oluline siis, kui kasvatad elustaimi, antud setupis kasvatab see valgustus vaid elektriarvet.
Antud olukorras ise valiks kahe variandi vahel.
1. Asendada kunsttaimed elustaimedega. Praeguste elanikega võib see osutuda raskeks, kuid vastupidavamate taimedega (Anubias, Microsorum pteropus jt.) võiks õnnestuda.
2. Jätkata kunsttaimedega. CO2 keeraks kinni, valgustuse võimsuse viiks nii minimaalseks, kui saab ja on vaatamiseks sobiv. Kaladele seda valgustust vaja pole, see on vaid vaatajate rõõmuks.
Mõlemal juhul prooviks lisaks suurendada veevahetusi 50%-ni nädalas.
Ka mõne sägalise soetamine on kasuks, harjasnina (Ancistrus) on niisamagi väga muhe sell, aga see kast on nii suur, et ka pleco oleks täitsa kohane.
Vaevalt et vetikate ilmumist saab päris ära hoida, aga ilmumise kiirust vähendada saab nii küll.


Ennem oli tõesti taime kasv päris hirmutavalt kiire - umbes 2 kuuga oli akva ääreni täis. Enam CO2 ei lisa.
Mu postituse allkiri on veel muutmata ja eksitav - eksitas ka mind. Nimelt on nüüd taime kasvatus 2 lampi eemaldatud ja alles jäid 2 külma valgusega toru mis on kokku 108W hoopis. Kas seda on siis ka ikka palju?

Kus juures praegused kalad on ikka parajad röövikud - need tõmbasid ka tugevamad taimed narmendama ja koledaks. Päris mitmel on oma ~2mm teravad hambad ilusti nähtaval. Sellest tulid ka kunsttaimed.

Tean, et dekoratsioonid täiesti puhtana hoida on võimatu vast aga kuna tahtsin akvasse heledamat keskonda siis see kivi kinni kasvamine ei ole kohe kuidagi meeltmööda.

Ennem tegin veevahetusi iga nädal - see pole üldse probleemisk aga nitraadi eemaldus filter saigi just selle pärast paigaldatud, et veevahetusi harvemaks viia. Kas ma olen valesti aru saanud, et kui tihedalt vett vahetada saavad vetikad iga uue veega ju toitaineid juurde?

_________________
480L+ülevooluga 65L SUMP filter-UV 36W -sirk. 2000L/h


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2014 11:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
AT kirjutas:
Nimelt on nüüd taime kasvatus 2 lampi eemaldatud ja alles jäid 2 külma valgusega toru mis on kokku 108W hoopis. Kas seda on siis ka ikka palju?
Kuna valgustuse roll on praegu vaid kena vaatepildi loomine, siis kas seda on parasjagu, palju või vähe, saab otsustada vaid enda silma järgi. Kui endale meeldib, siis on paras.
AT kirjutas:
Ennem tegin veevahetusi iga nädal - see pole üldse probleemisk aga nitraadi eemaldus filter saigi just selle pärast paigaldatud, et veevahetusi harvemaks viia. Kas ma olen valesti aru saanud, et kui tihedalt vett vahetada saavad vetikad iga uue veega ju toitaineid juurde?

Pisut saavad jah. Aga kalatoidus on ka toitaineid, kui pole taimi neid tarbimas siis need jäävad akvasse. Nitraadid on muidugi kõige suurem osa, aga seal on muudki. Lõppude lõpuks on üsna lihtne veevahetuse toimet ära proovida.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 01, 2014 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 02:54
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinna lähedal
Tänud soovituste eest - proovime siis seda veevahetust rohkem ja iga nädal. Vaatame, kas muutub miskit.

Meenus veel see, et nüüd madala päikesega paistab päike loojumise aeg mingi 30 min poole akvaariumi peale - see vast võib ka oma panuse anda.

_________________
480L+ülevooluga 65L SUMP filter-UV 36W -sirk. 2000L/h


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 01, 2014 06:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Njaa, akva on sul suur ja uhke! Ma sooviksin endalegi nii suurt akvat, kuid pean hetkel leppima tunduvalt väiksema akvaga.
Need kivid on minu meelest dekoratsiooni seisukohast täitsa stiilsed, vähemalt mulle meeldib küll. Isegi vetikaga kaetud kivi on OK. Vajadusel saad kivisid erinevateks kujunditeks pusletada ja vormida.

Aga see akvades olev igat sorti verikas on akvaristidele igihaljas probleem. Tegelikult ega sellest vetikast täiesti keegi meist lahti ei saa. Ma sinu üldpildi fotodelt hetkel päris täpselt kividel olevaid vetikaliike ei eritsta. Kuid pakun et seal on habevetikas ja näha on seda "haisvat tumerohelist" Cyanobacteria't. Ega sul muud üle ei jäägi kui juba mainitult vähenda valgust 6-7h peale ja tee ikka iganädalaselt suuremiaid veevahetusi. Kalade toiduportsionid pead ka kriitiliselt üle vaatama. Mina näiteks vahetan nädalas 60-70% veest. Hiljuti vähendasin oma akva asukate arvu (sul vast seda üleasustatuse propsi pole?).

Oi kui tuttav on mulle see vetikavõitlus. Taimekasvatuses olen nutune amatöör. Olen vetikavõitlusega tegelenud juba 2-aastat. Hetkel tundub et vetikas suudab akvas mulle 1:0 lõdvalt ära teha. Üks siinolev asjalik akvarist soovitas mulle keemilisi vetikatõrje variante. Teen selle läbi, kaardistan ja fotostan aktsiooni ja kui on viitsimist siis riputan siia akvaristika portaali tulemused üles. Vahet pole kas vetikavastane võitluse lõppeb positiivselt või negatiivselt. Hetkel veel kolgib vetikas akvas mind. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 03, 2014 12:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 04, 2006 02:54
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinna lähedal
Olen ise ka mõelnud, et peaks ju olema suht lihtne nende kasvu vähendada ja võidelda, kui elustaimi ei ole.
Reeglina on need vahendid suht nõrgad, kuna elustaimedele mõjub ju ka. Kas miskit on ka akvadele, kus elustaimi ei peeta?

_________________
480L+ülevooluga 65L SUMP filter-UV 36W -sirk. 2000L/h


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver