foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Põhi
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 02, 2014 07:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Tere, küsimus siis selline. Kuidas teha taimedele sobilikku põhja, et kaua kaua ei peaks vahetama mullapõhja välja. Ning kuidas koristada seda põhja, kui on akvaariumis taimed ja kalad. Kuna kalad teevad väljaheiteid ja põhja vajuvad ka toidu jäägid, seega pikapeale saab see põhi ju igati rokaseks ja hõljuvad junnid ei näe akvas kuidagi ilusad välja. Seega kuidas seda mullast põhja koristada? Võite õpetusi jagada kuidas te seda teete ja kui tihti tavaliselt soovitate põhja koristada, kuna soetan aprillis endale ~180l akva siis tahaks mullapõhja ja taimi ka akvasse panna. Kui akva on valmistöödanud ennast siis lisaks ka kalu. Sifoonides saab muidugi puhastada, kuid kas see muld ei tule siis kaasa või? Palju seda mulda tuleks panna, mis mulda ja kas kruus tuleb panna mulla peale? Ma ei mõista. #-o :roll:

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 03, 2014 01:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Minul pole mullapõhja akvas olnud kuid võib arvata et seda on pisut tülikam ja raskem hooldada.
Sifoonimisest peaks täiesti piisama. Mina sifoonin kergelt ülenädalastel veevahetustel. Kala kakaga on nii et mida toekam ja suurem kala seda tõsisem on junn. Usun et näiteks plecod ja kuldkalad on "suurejunni" poetajad ja akva vajaks seeläbi tihedamat hooldust. Meil on akvas väikesed parvekalad ja nende ringi hulpivaid junne pole kunagi näha. Toidujäänuste üle muretseda ei tasuks (kui üle ei toida). Näiteks meil on akvas corydorased, amano krevetid ja killerteod. Ühtegi toidupalukest ripakile eales ei jää, kõik pistetakse nahka. Samas ma ei toida kalu üle, ainult 1x päevas, toit on söödud 2-3 min.

Akva puhtusele aitab kaasa korraline veevahetus, üldhooldus ja võimas välisfilter. Kui akvas on piisavalt taimi siis biojääkidest ladestunud põhjapinnas on pigem ökosüsteemile kasuks kui kahjuks. :)

Siin on kindlasti akvariste kes on pidanud mullapõhjaga akvasid ja teavad asjast sulle kirjutada.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 03, 2014 01:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
MarekN kirjutas:
Kuidas teha taimedele sobilikku põhja, et kaua kaua ei peaks vahetama mullapõhja välja.

Miks sa tahad enne akva alustamist juba põhja vahetama hakata?
Minuteada on inimesi, kes on sama mulla põhjaga aastaid (10+) toimetanud ja väidetavalt toimib siiani. Enda vanim muldpõhjaga kast u 4 aastat vana.

MarekN kirjutas:
Ning kuidas koristada seda põhja, kui on akvaariumis taimed ja kalad. Kuna kalad teevad väljaheiteid ja põhja vajuvad ka toidu jäägid, seega pikapeale saab see põhi ju igati rokaseks ja hõljuvad junnid ei näe akvas kuidagi ilusad välja. Seega kuidas seda mullast põhja koristada? Sifoonides saab muidugi puhastada, kuid kas see muld ei tule siis kaasa või?

Sifoonin kord poole aasta jooksul umbes, kui sedagi ja pigem kokku vajunud põhja "kõplamiseks" kui puhastamiseks. Taimi on suht palju ja kasvavad hästi. Sifoonin kruusa osa mitte mulda. Nii max 2 senti kruusa sisses lükkan sifooni.

MarekN kirjutas:
põhja vajuvad ka toidu jäägid

Järelikult annad liiga palju süüa.

MarekN kirjutas:
Palju seda mulda tuleks panna, mis mulda ja kas kruus tuleb panna mulla peale?

All u 2-3cm mulda (tiigumuld) ning peal u 3-5 cm 2-6mm jämeduega kruusa.
Mulle juurde jälgi, et ilma väetiste jms muld oleks!

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 06, 2014 05:12 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Suured tänud kes vastasid! :)

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 11, 2014 10:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
3cm kruusa on vähe,siis tuleb sifoonides muld välja,isegi kui sifooni üldse kruusa sisse ei suru.Pigem pane ikka 5 cm kruusa. Minu ancistruste junnid ujuvad küll häirivalt mööda akvat.Ei ole mingi puhastusfriik,aga korra kahe nädala tagant tuleks ikka põhja sifoonida.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 11, 2014 11:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
algaja Piret kirjutas:
3cm kruusa on vähe,siis tuleb sifoonides muld välja,isegi kui sifooni üldse kruusa sisse ei suru.Pigem pane ikka 5 cm kruusa.

Ma ei saa aru, mismoodi see muld sealt välja tuleb, kui ise sifooniga ei surgi. Kui on alla 2 cm kruusa, siis kipub tõesti aeg-ajalt mudamullikesi läbi kruusa tulema. 3 cm juures aga pole sellist probleemi täheldanud. 3 cm paksune kit on just selline, mida enamasti pruugitakse ja mida enamasti ka ise kasutan. 4 cm kujutan veel ette, 5 cm kipub aga minu meelest juba liiga paks olema - lühemate juurtega murutaimed ei tarvitse seal mullani jõudagi.
Ja kui sifoonimisest rääkida, siis mullapõhja korral ma pinnast üldse ei surgi, ainult peal lahtiselt oleva sodi tõmban mõnikord ära, kui viitsimist on.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 12, 2014 12:31 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Ei suru sifooni kruusa sisse vaid libistan üle kruusa,et sodi kätte saada.Paraku on vist tõmme liiga hea,sest niipea kui natukenegi kohmitsema jään on juba kerge mullapilv üleval.Ei jäänud muud üle kui kruusa veidi peale raputada.Mullapõhi detsembrist 2010.
Piret

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Reede Apr 11, 2014 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Mullapõhjaga akva on ainult algul veidi tülikas ja seda siis, kui tuleb taimi juurde istutada. Minul on mullapõhi 2006. aastast, kui soetasin suurema akva (250l) ja ei kurda. Paaril esimesel aastal väetasin ka mõned korrad, kui meelde tuli. Nüüd pole seda aastaid teinud ja toimib kenasti. Taimede juured peavad pinnast kinni ja ka uute taimede istutamisel ei lendu midagi üles. Ainult siis, kui mõne suurema taime koos juurtega üles tõmban, et kellelegi anda, tuleb väike tolmupilv üles. Taimestik vohab päris jõudsalt ja nn "rohimisel" näpistan taime juurelt ära, vanad juured kõdunevad siis pinnases ja kompost on omast käest. Muidugi on ka torntigusid paras koloonia, aga peale toidujääkide nahka pistmise kobestavad nad ka kenasti pinnast ja paistab, et taimedele meeldib. Pinnas on mul umbes 6cm (3cm mulda+3cm akvakruusa). Sifoonida saab, aga erilist vajadust selleks pole. Olen üsna mugav inimene, kes ei viitsi eriti väetamise, CO2 ja keemiaga jännata ja sellepärast mulle mullapõhi sobib.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 01:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kas sifoonimine on üldse vajalik? Ma ei ole poolteist aastat sifooninud. Kalad elus , taimed vohavad , junne ei hõlju vees , no2 0 , no3 10 , palju kordi mõõtnud , alati sama .
Ja kasutan sisefiltreid akvades , mitte võimsaid välisfiltreid.
Eks seda sifoonimise vajadust peab igaüks ise hindama , mina igatahes ei sifooni.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Põhi
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 07:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Sifoonimise vajadus ongi eri akvades erinev. Kui põhjas on läbu, on sifoonimine mõistlik. Kui aga põhi puhas või täiesti taimedega kaetud, pole ka sifoonida sügavat mõtet.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver