foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 02:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Ikka ja jälle satun ma nii näitustel kui muidu avalikemas kohtades akvadele kus kasutatakse 3D taustu. Esmapilgul on need efektsed: ruumilised ja pilku köitvad. Saan aru nii et need 3D taustad liimitakse silikooniga akvasse enne akva käivitamist. 3D taustu on küll inspireeriv vaadata kuid kas need taustad ei võta kaladelt ära vett ja liikumisruumi, kas ei muutu need 3d taustad pikemas ajalises perspektiivis mustaks ja raskesti puhastatavateks. Tehtud on need 3d taustad ju arvatavasti materialist mida vast eriti tugevalt nuustikuga puhtaks küürida pole võimalik. Või mulle lihtsalt nii tundub. Ja kui soovida hiljem vabaneda 3d taustast, siis tuleks akvast vesi välja lasta, taust eemaldada ja akva uuesti käivitada.

Kas kasutate või olete kasutanud oma akvas 3D taustu? :-k

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 27, 2013 04:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei kasuta 3D-tausta juba sel põhjusel, et võtab suht palju ruumi akvast ära. Loogiline vast on, et ajapikku läheb ka mustaks ja koledaks. Aga samas on ka kindlasti kena. Kõik sõltub vast avaristi soovidest. Minul on rõhk võimalikult suurel kala valikul.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 27, 2013 11:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Väike vetikas muudabki tausta ooduslikumaks... Ruumi võtab ta täpselt nii palju, kui suure tausta sa paned. NIng kui plaanid akvaariumile 3d tausta, siis pead akvaariumi suuruse ka selle järgi arvestama...
Kõik on maitse ja valiku küsimus.

Tausta ära võtmine - kindlasti keeruline tegemine - kas just restart aga midagi väga sarnast võib sellega kaasneda...

_________________
325 liitrit vett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 27, 2013 02:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma sain oma 900-liitrise Mulla poest. Nad tahtsid sellest lahti saada. Oli 3D sees. Lasin selle neil välja võtta, sest too lahmas küll kõvasti ruumi enda alla.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 05, 2014 12:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 02, 2004 12:08
Postitusi: 139
Asukoht: Sikupilli
Mu akval oli ostes Juwel 3d kivisein sees, väga rahul ning kunagi ei puhasta. Kalad puhastavad ja eriti põhjakad lutsivad seda. Puhtana nägi ta ebaloomulikum välja kui nüüd. Paksust on sel kuni 2cm.
Netist pilt sellest http://farm8.staticflickr.com/7070/6898366919_9a7b77c219_z.jpg

_________________
200L + 50L


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 11, 2014 10:39 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Kui oled suur ümberkorraldaja,siis ei tasu mingil juhul 3D tausta panna.Ostsin kunagi 250 liitrise akva kus on sees kalakese müüdud 3D taust koobastega.Muidugi võtab ta ruumi ära,aga näeb ka ülihea välja.Kummalisel kombel pole sinna küll märgatavat vetikat tekkinud ja kalad fännavad neid koopaid ka täiega.Muidugi meeldis ja meeldib see taust ka mulle ja pole küll tekkinud mingit tahtmist seda eemaldada.Tegelikult ongi see taust akva kõige ilusam element. :wink:
Muidugi maitsed on väga erinevad.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 11, 2014 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Minagi mõtlesin kunagi 3D akva tausta peale kuid jätsin selle teostamata sest minu arvates on 180L akva selle jaoks väikesevõitu. Kuigi tuleb tõdeda seda et ilus ja hästi valitud 3d taust on dekoratiivne ning silmale hea vaadata.
Vahest näiteks 400L akvasse paneks juba kohe alguses 3d akva tausta sisse. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 10, 2014 04:33 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2005 03:40
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa Jüri
minu probleem sobib ka siis teemasse. Akvas 3D tausta ja ülemise tugevdus klaasi vahele tekkinud niiskusest ilmselt vetikalöga. Vahe on nii väike et aint pangakaardiga :) saab puhastada. Materjaliks ilmselt peno- igatahes saab noaga lõigata. Plaanis siis veetase madalamaks taust lühemaks ja avaariumi silikooniga lõigatud serv üle teha. Lupsloomad(kalad) jääksid sisse. Kas oleks mõeldav ja kaua see silikoon peaks kuivama enne kui veetaset tõstan?

_________________
180l vett vikerlased säga ants elustaimed


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver