foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuidas põhja sifoonite?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 25, 2013 07:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 15, 2013 10:44
Postitusi: 169
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa
Kas sifoonite ainult vabal pinnal või tõstate kände, koopaid jm. paigalt et alt puhastada? Ok mis on vastu põhja seda ei pea torkima sest sinna alla sodi ei lähe aga mul on akvas suur känd mis on seina najal püsti ja sinna alla ujuvad kalad ja lendleb sodi, kas siis peaksin seda tõstma. Kardan kalu vigastada või et keegi jääb sinna alla kui liigutan? Kas peaks lihtsalt painduva voolikuga pealmise sodi sealt ära korjama?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 25, 2013 07:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kõige pealt ütlen, et see on kuidas mina seda teen ja võib olla pole see kõige õigem.

Tava veevahetusel sifoonid u. 30-40% põhjast ja seda teatud kohast, kuna mul osa põhja sellistest kiviplaatidest ja sinna vahele läheb meeletult sodi. Kände ja kive ja suuremat sorti teen korra 4-6 kuu jooksul ja siis ka 30-40 üks nädal ja 30-40% järgmisel nädalal. Selle sifoonimisega liiga korralik ei tohi olla... Liiga puhas põhi võib tuua muresid kaasa :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 25, 2013 09:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minul on ka kände ja mõningaid dekoratsioone akvas. Ikka aeg-ajalt kergitan neid ja sifoonin ka sealt alt. Pead ettevaatlikult tegutsemaja kännu tagasi panemisel veenduma, et kedagi seal all pole. Üldiselt peaksid kalad ise plehku panema. Antsistrused mul ei taha kuidagi kännust lahti lasta. Need ajan teise käega minema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Viimati muutis KRA, Laupäev Sept 28, 2013 12:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 28, 2013 12:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mina sifoonin põhja igal veevahetusel. Akva dekoratsioonide paigutus on selline et pääsen sifooniga enamvähem kõikjale. Ainuke asi mida ma "erilise hoolega" ei sifooni on juurikate alune mis katab suht väikese osa akvapõhjast. Kui tegin hiljuti akva dekoratsioonide ümberpaigutuse (seda ei juhtu tihti) siis sifoonisin kogu akvapõhja. Akvas on hetkel tekitatud tugev veeringlus ja välisfilter töötab rohkem täis- kui keskmisel võimsusel.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 28, 2013 02:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: näiteks mina sifoonin vaid vahest harva väikest ala esiklaasi ees kus peaaegu pole taimi, sest rõhk on akvas seatud nii et oleks maksimaalselt-normaalselt taimi ehk siis taimeakva.
Kui ma kogu akva põhja sifooniks siis ei tekiks põhja taimedele midagi nn. söödavat :D
(ei ole küll mingi eeskuju :!: aga oma eelmist 100L akvat ma 3a jooksul peaaegu ei sifooninudki-kõik olid õnnelikud-nii kalad kui taimed).

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 28, 2013 08:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Täpselt sama siin. Kõik vajalik peab pinnasesse vajuma, ja hiljem kasvavad taimed ilma väetisi lisamata ladusalt. Ainsaks kohustuslikuks abimeheks selle meetodi juures on asjakohane veevahetus.
Ah jaa,et kui on palju kalu ja ei ole vastavat filtrit mis väljaheite kuhjumist suudaks kontrollida koguda, oleks mõtekas üleliigne välja sifoonida - kole on!(puutumata pinnast allapoole 1cm).


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 08:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
ei sifooni üldse
kuna palju taimi ja juurikaid ning nende vahelt keeruline midagi kätte saada
Samuti on see sodi hea väetis taimedele (hetkel ei lisa makroväetiseid)
Selle sodi pinnasesse vajumisel aitavad kaasa tornteod kes toimetavad seal pinnases vaikselt

samas peab silmas pidama seda, et on mul 150 % filtreerimeine (vähe kalu, palju taimi, võimas filter)

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 05, 2013 08:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tornteod on ülim lahendus taimeakvaariumile ilma väetisi lisamata.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 06, 2013 06:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Tornteod on ülim lahendus taimeakvaariumile ilma väetisi lisamata.

No on torntigudel ka halbu külgi, ntx HC kasvatamine koos torntigudega on raske või isegi võimatu, kuna HC juured on lühikesed ja õrnad ning tornteod kipuvad neid lahti ajama. Testitud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 06, 2013 04:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
andrep kirjutas:
Kõige pealt ütlen, et see on kuidas mina seda teen ja võib olla pole see kõige õigem.

Tava veevahetusel sifoonid u. 30-40% põhjast ja seda teatud kohast, kuna mul osa põhja sellistest kiviplaatidest ja sinna vahele läheb meeletult sodi. Kände ja kive ja suuremat sorti teen korra 4-6 kuu jooksul ja siis ka 30-40 üks nädal ja 30-40% järgmisel nädalal. Selle sifoonimisega liiga korralik ei tohi olla... Liiga puhas põhi võib tuua muresid kaasa :lol:



teen saama nagu andrep, aga tõstan kõik asjad akvast kord kuus.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 06, 2013 06:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Reinul muidugi õigus. Pidasin silmas suuremaid taimi. Mingit väiksemat sorti muru kasvatasin ka kunagi koos tigudega. Osutus võimatuks. Halb on tegelikult see ,et nad paljunevad suht kontrollimatult. Kontrollimiseks jätsin akvaariumi esiserva 1/3 ulatusest taimevabaks ja kord poole aasta jooksul tõstsin selle osa pinnasest välja, ning eemaldasin teod manuaalselt. Vot see oli alles töö. Olen ka erinevaid lõkse proovinud ,aga nagu ei "tootnud" ,ka vaevaline.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 04:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Vajan praktikute abi. Akva on mul 240 l. Valgust 2x 30w ja 2 x45 w. Põlevad 8-9 h. Taimi on ka, kõrgeid ja üle poole akva ulatuse katab ära. Siis "antsudele" palju koopaid peidikuid, kände. Kalu ujub ka kahel tasandil. Olen vist liiga tubli sifoonia, sest viimasel ajal taimed väga kiirelt enam ei kasva, vaatamata sellele, et lambid on korralikult vahetatud- uued. Kuid taimed on korralikud-rohelised, lisan tropica vedelväetist. Muret teeb hoopis põhjas hõljuv jäätmete hulk, mis hõljub kui kalad sööma tulevad. Minu silmadele häiriv. Veevahetust teen 7-10 päevase intervalliga. Umbes 1/3 vee osas. . Sifoonin ka iga kord korralikult põhja. Akvas välisfilter Cristal Profi e900, mille otsikul difuuser.
Filtri svamme kontrollin 2-3 kuu tagant. Loputan akvavees, sest sodi ikka on seal. Filtris vett ei vaheta.
Kalu surnud ei ole viimase poole aasta jooksul, veenäitajad peaks korras olema.
Kas see hõljum on minu kiiks ja probleemi tegelikult pole. Või oleks mõistlik võtta akvasse torntoed, kes siis ehk siblivad selle sodi pinnasesse ja taimedel oleks lihtsam seda sealt kätte saada. Ütlen ausalt, olen proovinud vähem sifoonida, kuid minu kiiks viib ikkagi mu sifooni sinna põhja :( Kas teod oleks lahendus ja kui neile väga meeldib meil ja neid palju saab, siis kuidas neid jälle kontrolli alla saada.
Tänan kaasamõtlejaid ja vastajaid.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 08:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Millal see sodi Sul hõljub? Kas mõned päevad enne sifoonimist või kogu aeg? Eks see ikkagi va kalade väljaheide ole. Või ka söögi ülejäägid, kui väga lahke käega oled. Päris sellest hõljumist lahti ilmselt ei saagi. Ikka keegi poetab kakajunni kuhugi. Antsud on korralikud kakijad.

Mina pesen filtri kasimisel ikka ta kõik korralikult läbi. Sinna makaronide vahele kogub ka sodi. Kõike pesen jooksva vee all vannis. Nagunii ju põhja nii steriilseks ei sifooni, et sinna ühtegi bakterit ei jää.

Mul on igas akvas tornteod. Mulle nad meeldivad. "Ära anda" rubriigist on nii mõnigi minu juures käinud lausa sadades neid noppimas. Küll kellelegi söögiks, küll põhja kobestama. Kui neid siiski ikkagi liiga paljuks saab, siis korjan vähese veega karpi ning sügavkülma tudule.

Aga see hõljumi teema - ju see ikka kakk on. Ma ise näiteks olen väga pettunud, kui suht vahetult pärast sifoonimist näen, et Pleco on jällegi kõik kohad oma "niidiga täis heegeldanud"!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 10:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Tänan vastuse eest. Mõtlen ja siis vist võtan KRA sinuga ühendust. Peaks vist selle tornteo variandi ära proovima. Aga enne teen veel mõned katsetused. Toidu suhtes väga kasin ei saa olla, kalad kõik suhteliselt noored, arvan et neil ikka süüa vaja. Helbed süüakse küll kohe enne põhja jõudmist ära:) Teen ka nädalas korra näljapäeva. Ilmselt liialdan põhja tablettidega, sest kardan et leoparduselapsed muidu ei saa piisavalt süüa.
Pean otsima ja leidma taimi, mis kasvaksid madalalt ja kataksid minu silme eest siis need hõljumid (loe kakad ja taimesodi) ja ma ei saa siis sonkida ka nii palju põhjakruusas. :oops:


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 09:46 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 02:51
Postitusi: 80
Asukoht: Harjumaa
Mina kasutan näiteks sellist asja:
http://www.amazon.de/Dennerle-7004083-N ... mulmsauger

Ja seda kord nädalast. Parem kui tavaline sifoonimine ja voolikuga jamamine, sodi ringi igatahes ei lenda :)


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver