foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vineerist kaas akvale
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 24, 2011 04:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 02:17
Postitusi: 83
Asukoht: Saaremaa, Kuressaare
Tahaks tega oma 30 l akvale vineerist kaane(vineer ei ole niiskuskindel).
Kas sellest materjalist võib teha kui panen õhutamiseks ventika? :?: :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 24, 2011 04:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Tee heaga niiskuskindlast, muidu pead kaks korda tegema.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 26, 2011 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 22, 2004 08:54
Postitusi: 30
Pildid: 2
Asukoht: viljandi
Ma just lõpetasin tavalisest vineerist akvakaane ehituse. Mina katsin vineeri Aquastopiga. Võtsin otse pudelist kange lahuse ja mökerdasin kaks korda kokku. Esimest korda detailid eraldi ja teist korda kokku pandult. Kuidas see aga toimib, sellest saan pajatada umbes kuu aja pärast.

_________________
200 l mingit jama


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 26, 2011 02:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 12, 2010 08:48
Postitusi: 136
Asukoht: Ülenurme
Infoks: Mul on paksust niiskuskindlast vineerist akva kaas ja juba sellega on ääred kumeraks keeranud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 26, 2011 02:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Kõige etem on alumiiniumist raam, kuhu külge valgustid ja reflektor ja siis ballastid ka sinna külge või siis ballastid kapi külge ja vahele mingisugune kiirühendusega pistik, et oleks hea lahti võtta kui tahad kaant maha tõsta ning raami katad plastiga.

Täispuidust kaas on ka päris hea, minu arust jääb ilusam kui vineerist!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 27, 2011 09:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Ma siin plaanin hakata 6mm niiskuskindlast vineerist aretama, sõrestikku kavatsen tammeliistudest teha... Et vineer lokkima ei hakkaks, tuleb nii ehk naa kaanealust tuulutada. Käis läbi mõte panna mingi arvuti ventilaator korpusest õhku välja tõmbama, sisseminevaid õhuavasid aga ei tee - las tirib pragudest ja vahedest, mis esimesena niiskeks lähvad, väljastpoolt kuiva õhku läbi.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 27, 2011 10:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
vineer on tõesti nii ja naa aga kui kindlasti soovid siis kasuta niiskuskindlat liimi, suru kokku pitskruvidega, mingeid kruve pole tarvis.- vähemalt kuni liim peab (PVA siis vesi aluseline.) poest osta sellist lakki mis hinge kinni võtab, ehk siis mitte vee baasil. nime ei meenu aga oli üks selline kus laeva pilt peal ehk sobib ka paatide lootsikute lakkimiseks. Laki, lihvi, laki uuesti. Ära lakiga koonerda.

parem võimalus on muidugi teha alumiinimust ja PVC plastist (suht pehme oli). Alumiiniumi osta vastavast asutusest - ehituspoed ei sobi neil hinna osas oma arusaam - loe: jube kallis. vaja sul nelikanti ja nurka. nurk siis ääreliistuks. plasti nurusin mina enda kaane jaoks reklaamtahvitega tegelevast ettvõttest, minu kandis lihtsalt pole suuri vahvaid firmasid. Alumiiniumist sõrestiku neetisin väikeste nurkade abil tervikuks ja tekkinud raami katsin PVC paneelidega, tulemus täitsa kena. Ainus millega mina ei arvestanud oli nurkade roostekindlus- valed nurgad võtsin kuid peale visuaalse ei ole ka roostetaval nurgal häda midagi :)

pildid antud kaanest on kasutaja Tanya albumis

Edu ehitamisel

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2011 12:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Laadi kirjutas:
Infoks: Mul on paksust niiskuskindlast vineerist akva kaas ja juba sellega on ääred kumeraks keeranud.


Ehitusinsenerina ütlen nii, et selliseid asju nagu veekindel ja niiskuskindel vineer,
ei ole tegelikult selles mõtes üldse olemas, mida te eelate, kui neid nimetusi kuulete.
Vineer ei saa olla juba oma olemuselt ei vee- ega niiskuskindel - see on ju puit.

Vee- ja niiskuskindel vineer on kaubanduslikud nimetused, mis viitavad niiskuskindlamale
liimile ja väidetava veekindluse kontekstis ka millegiga täiendavat kaetud vineerplaatidele.
Aga pikaajalisest ja kestvast niiskuskindlusest ei saa rääkida. Seega ka mitte veekindlusest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2011 06:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Mul on 6mm vineerist kaas. Niiskuskindla liimiga vinner.

Enne ehitamist mõtlesin korralikult läbi kuidas, millega ja mida teen. Kui asi koos, siis lõpptulemuse peitsisin sobiva värviga ära. Kui toon õige, siis hakkasin asja seestpoolt veekindlaks muutma. Selleks kasutasin miskit sauna niiskustõket, mis on erinevalt paljudest lakkidest ei ole mürgine (sauna puitseinad ja muud on 10 aastat tagasi sama asjaga tehtud ja keegi meist pole susse andnud).

Nüüd on nii, et igal õhtul, peale 9h valgustust on kaane all korralik kiht kondentsi. Hommikuks on see kuivanud.

Kaas on aasta aega kasutuses olnud ja ei ole märkigi, et ta kuhugi ennast tõmmata tahaks või muudmoodi koledaks läheks...

Mõned pildid ka:

Kokkupanduna enne peitsimist ja lakkimist:
Pilt
Pilt

Kogu komplekt koos:
Pilt

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 02, 2011 06:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Sul on ikka asi väga perfektselt tehtud kah, ma usun, et mul nii hea töö välja ei tuleks! Kui korrali ketassaepink olemas ja korralik lintlihv, siis on lust tööd teha, ise proovisin nurgasaega, et ühelt poolt plaati ja siis teiselt poolt ja ka ketassaega, nii et metall piiraja küljes, tulemus oli päris s***, palju lihvimist ja jändamist, aga lõpuks sai enamvähem!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 04, 2011 04:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kui nüüd aus olla, siis on see tehtud käsiketassaega. Lihvimiseks oli rull liivapaberit ja oma muskel. Lisaks käis abis veel akutrell :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver