foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kujundus...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 24, 2010 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Millist dekoratsiooni (koobast/kändu) panna 50l akvasse? See ei tohiks olla väga suur, sest muidu ei jää ruumi (minuarust).
Akvas on mul: 5 mõõksaba+maimud (u35), 1 säga, 1 õunatigu ja palju prügitigusid millest tahaks lahti saada.
Äkki saaksite aidata?

Ette tänades
veeelukas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 24, 2010 10:38 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Maitse asi. Mõned (enamasti algajad) eelistavad kunstlikke dekoratsioone (losse, sildasid jne), enamus siiski naturaalseid.
Kõige lihtsam ja käepärasem on kookosekoor. Kuidas sellest koobas teha, on maitse asi ja fantaasia küsimus. Kasuta ka foorumis otsingut. Artiklite all on ka üks pisut keerulisem variant.
Endal mitmes akvas erinevat moodi. Näiteks on ainult üks ots ära saetud ja silikooniga kivile liimitud. On ka pooleks saetud ning üks või mõlemad otsad ära jne ning lihtsalt akva põhja pandud või ka kive lisaks peale pandud (ahvenate kastis). Mõõksabad koobastest ei hooli, aga Su säga tõenäoliselt naudiks seda.
Prügitigudest on raske vabaneda, aga võimalik, mis võtab aega ja kannatlikkust. Korjates neid välja, pannes kurki, kuhu kogunevad, et rohkem korraga kätte saada, nende munade välja nokkimine, kui vähegi klaasil, taimedel või mujal neid tabad või võtta endale mõned teosööja teod, kuigi endal pole nendega kogemust ega tea, kui kiirelt need omakorda paljunevad.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri: kujundus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 03:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Siin kusagil alafoorumis kirjutati dekoratsioonide tegemisest näiteks toidukarpidest. Saad ise kujundada. Ja poes on muidugi üüratu valik. Sealt katsu valida niisuguseid dekoratsioone, kuhu pole kartust, et kalad kinni jäävad. Mindi väiksemad augud või teravad nurgad. Mul jäi ühe lossi aknasse mõõksaba kinni. Leidsin ta liiga hilja, pärast tööd, ja enam elule aidata ei suutnud. Pigem vali selliseid avaramaid asju.

Prügiteod minu meelest teevad sellist süldi moodi läbipaistvat törlönti (ei mune ühekaupa mune), mis eriti silma ei hakka. Mina korjasin tigusid käsitsi välja ja välisfiltrit pesin nii kuuma veega, kui kraanist tuli, sest tolle seinad olid ka törlönti täis. Sul on aga nii pisike akvaarium, et ilmselt välisfiltrit pole. Äkki pead selle seinu švammiga küürima. Kindlasti on seal prügiteo mune. Mina sain omadest niimoodi lahti. Filtri švamme loomulikult kuuma vee all pesta ei saa. Teosööjate tigude kohta ei oska samuti midagi tarka öelda, kuna pole neid kunagi olnud. Nüüd on esimesed kaks, keda hoian eraldi akvaariumis, kuna ei taha, et nad kollased õunateod ära sööks ja et ehk hea õnne peale paljuneks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 06:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Aitäh vastuste eest!
Minuarust tehti see teine teema peale minu oma. :)
Aga kui teha koobas vms just väiksem, et maimud seal sees saaksid olla? Või siis hakkavadki teised sinna kinni jääma?


Üles
 Teema pealkiri: kujundus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 07:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Väga võimalik, et see teine foorum tehti hiljem. Ei jälginud kuu- ja kellaaegu. Mõtlesin lihtsalt, et võid külastada.

Koobaste suurusega pead tunde järgi vaatama. Oleneb ka kalast ja suurusest. Kes on põhjapoolsema eluviisiga kala, siis tema tited ka peidavad end põhjas, kes aga elutseb üleval pool, siis tema lapsed vastavalt samuti peidavad end ülemistes kihtides. Sul on mõõksabad. Minu teada nende tited end koobastesse ei peida. Mul on gupide, mollide ja mõõksabade jaoks akvaariumis ujuvtaimed, kus memmed meelsasti kudemas käivad ja maimud end peidavad. Sealt korjan nad kokku ja panen titelõksu, et ära ei söödaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Olgu, aitäh!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2010 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2010 10:54
Postitusi: 60
Asukoht: Tallinn / Mustamäe
Mul olid tehtud kividest koopa moodi asjad ja sinna läksid mõõksaba maimud küll peitu. Ainult neid ei saa siis pärast ära sealt,aga ujuvtaime jaoks on vähe ruumi.
Olen näinud ka, et väiksed maimud peidavad end kruusa vahele.
Ükskord nägin kuidas üks suur kala pisikese maimu kruusa vahelt leidis ja nahka pistis. Nii kurb olin pärast :(.
Aga nüüd olen targem ja panen kõik tited kohe esimesel päeval maimulõksu.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver