foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 11:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
tere,
äkki mingeid ideid-nõuandeid, millisest plastikust valmistada dekoratsioone akva sisse paigaldamiseks, nimelt plaanis eraldada akvas erinevaid tsoone plastikribadega, näiteks kruusa peenliivast....et akva keskel oleks eraldatud piirkond peene liivaga ja ilma taimedeta...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Plastikust dekoratsioon
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 01:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Äkki idee nõme, aga mulle kargas pähe lillepeenarde ääristamiseks kasutatav plastikust riba. Ta päris lai, peab ilmselt pooleks lõikama. Värvilt oli roheline. Seda peaks saama katta silikooni ja kivikestega või muu sarnasega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 23, 2010 02:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
seda olen ka ise mõelnud muide... :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 12:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 10, 2010 06:03
Postitusi: 19
Asukoht: tallinn
Minu meelest peaks sellega täitsa hästi saama küll :)
Silikooniga alla pehmedav riba, et põhjaklaasi ära ei kraabiks ja asi Ok. / Ma nii muuseas, et minul Tallinnas on sorts akva-silikooni üle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 05:24
Postitusi: 127
Asukoht: rapla m/k
tänuväärne materjal on ju plastikpudelid,neid on igas suuruses ja ka kandilisi liigub.lõikad paraja läiusega riba ja tekitad sellise laigu nagu sulle meeldib.
mati.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 12:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ka plastist toiduainete karbid - kui on mõeldud toiduainete hoidmiseks siis on enam-vähem kindel et on ka akvas ohutu. Lillepeenarde äärist olen ise ka kaalunud, aga ma pole päris kindel kas see on ohutu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 12:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
tänud kõigile vastajatele =D> ! Reinu idee andis eriti hea mõtte söögitopsidest! Selle peale nagu ise ei tulnudki...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 01:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Kõige lihtsam ja loomulikum oleks teha suurematest kividest ääris. Plastik võib näha jääda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 01:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
batsill kirjutas:
Kõige lihtsam ja loomulikum oleks teha suurematest kividest ääris. Plastik võib näha jääda.

Vähemalt minu jaoks on eraldusriba peamine eesmärk takistada taimede levikut väljaspoole neile eraldatud ala. Osa akvaariumitaimedest ajavad oma risoome tüütult laiali ning kividest moodustatud ääris neid küll ei peata. Erandiks muidugi kui keegi viitsib kividest tiheda müüri teha kogu põhja paksuse ulatuses. See et plastik tuleb silma alt ära peita on suht triviaalne.


Üles
 Teema pealkiri: Dekoratsioon
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2010 02:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Meil on plaanis lillede ümbritsemiseks lõigata seibid lillepottidest, katta ehk mingi kiviklibuga, et oleks looduslikum ja taimed sinna sisse istutada. Neid annab ju päris vastu põhja suruda. Ehk siis ei pääse ka taimed risoomselt väga levima ning kalad välja katkuma (Oskarid näiteks).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2010 01:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Isiklikult arvan, et savi-lillepottide tükke suuremas koguses(nagu ka suurte teokarpide) kasutades muutub vee karedus :-k ja pealekauba lillepottide koostis tegelikult tundmata, sest peale savi seal ka mida iganes....aga see selleks...ise ei kasutaks...
Väisasin siis ka ühte oma lemmik zoo kauplust, uudistades, mida pakutakse laisale inimesele akva pinnase eralduseks- isegi on- sellised täisnurksed ja sirged ca 10cm kõrgused ja 20cm kivi immitatsiooniga plastiku jupid- mitte just väga ilusad....aga kui jupi hinda kuulsin(225 EEKI :!: ), siis otsustasin ikka isetegemise kasuks.
Hetkel kogun veel mõtteid nn terrassi teostamiseks...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Dekoratsioon
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2010 04:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma olen küll üsna palju näinud kalapoodides akvaariumis poolikud lillepotte. Ja pealegi arvan, et kui 900-liitrises on kaks kolm sellist rõngast ei juhtu ehk veega midagi hirmsat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2010 04:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Savipotid on üsna turvaline valik ning vee karedust kah ei mõjuta. OK, võib-olla kui on mingeid eriskummalisi värve vms. kasutatud kaunistamiseks siis ehk on probleeme, kuid tavaline savipott on ohutu. Müügil on muide voolimissavi, olen mõelnud et sellest võiks saada lahedaid akva dekoratsioone teha, probleemiks vaid see kus oma katsetust põletusahju pista saaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2010 07:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
See voolimissavi küll puhas kraam pole, esiteks on ta pärlmutriselt sillerdav (see pruun savi vähemalt) ja ilge kemikaali lõhnaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2010 08:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
batsill kirjutas:
See voolimissavi küll puhas kraam pole, esiteks on ta pärlmutriselt sillerdav (see pruun savi vähemalt) ja ilge kemikaali lõhnaga.
Voolimissavi on tõesti mitut moodi ja müüakse ka mingit korduvkasutatavat plastiliinisarnast lastele pätsimiseks tehtud möksi (polümeersavi jms. nimede all) mis ilmselt kuumutusahju üle ei elaks. See mida mina olen kasutanud oli pruuni värvi, kandilises pappkastis ja vägagi loodusliku olemisega eestimaine toode. Ehk siis räägime siiski savist, mitte mingist ersatsist. Kes kardavad savi mõju veele - savi on teada-tuntud inertne aine. Mis lõhna puutub siis tiigitaimede jaoks kasutatud või akvaariumis pruugitud savipinnas on üsna eemaletõukava lõhnaga, kuid see ei tähenda tingimata ohtlikkust.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver