foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: projekt "3D taust" valmis
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 30, 2009 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Niih lõpuks sain siis aega, et siia oma 3D taustast kirjutada.

Vahendid:

Hall penoplast (6 cm lai)
Naks2 basseini segu
Interior Extra eriti niiskuskindel seinavärv - must
Akvaariumisilikoon
Liiv
Rauasae leht
Nuga

Penoplasti lõikamine ajab uskumatult palju sodi, seega hea on seda teha õues/võimalikult tühjas ruumis. Rauasae lehega oli hea peno õigesse mõõtu lõigata, kuna peno oli noa jaoks liiga paks. Siis vaja soovitud kivide kujud penole saada ning välja lõigata, mina soovitaksin kive pigem veidi kandilisi lõigata, kuna segu nurki pehmendab võib muidu välja tulla hunnik poolkerasid. Selline oli minu välja lõigatud taust:
Pilt

Peno katsin esmalt silikooni ja liivaga, aga ei jäänud tulemusega rahule (vees oleks ilmselt küll tumedamaks läinud, kuid siiski liiga hele):
Pilt
Peale liivaga katsetamist, võtsin kasutusele peene värvilise kruusa millega osa tausta katsin, tulemuseks: reljeef kaetud kividega, ei mingit rahnu vms. effekti, sellest tulemusest mul kahjuks pilti pole :roll:.
Peale neid katsetusi võtsin kasutusse naks2 segu (espakist), kuna see jäi liiga heledaks, segasin selle värviga. (põhimõtteliselt asendasin vee värviga, kui mälu ei peta siis lisasin ainult sortsu vett, et segu oleks hea peale kanda.) Kivide vahed tegin värviga üle (puhas värv oli veidi tumedam), et rõhutada ruumilisust, see osutus halvaks mõtteks, segamata värvi ei soovita kasutada( allpool kirjutan miks :). Segu peale puistasin liiva, et oleks huvitavam. Kaetud penol lasin seista u. 2 nädalat, et kuivada.
Lõpliku tulemusega jäin ise väga rahule. Kuna aga kohtadesse kuhu panin ainult värvi tekkisid valged täpid, mis meenutasid hallitust siis olin sunnitud tausta akvaariumist välja kiskuma, et mitte kalu kahjustada. Siinkohal võiks arvamust avaldada mis see olla võis ja miks tekkida. Kalad on hetke kõik täie tervise juures, seega midagi väga hullu olla ei saanud.

Soovitusi:
Kui peno tagaseina külge kinnitad, kasuta võimalikult vähe silikooni, pärast on seda õudne kätte saada. (silikooni eemaldamiseks mõeldud niisked salfrätikud ei ajanud ka mitte asja )
Kivide lõikamisel tee kivide vahed võimalikult suuremad, kuna segu vähendab neid tublisti ja nii võid soovitud tulemusest ilma jääda.
Liiv jäi väga lahe kivide pea, kuigi viimase pildi pealt seda näha ei ole, järgmisel korral katan peno kohe tumendatud seguga millele lisan rohkesti liiva.
Kuna pidin tausta kastist eemaldama, siis pole mul lõpp tulemusest kastis koos kalade ja veega erilist pildi valikut pakkuda ja kuigi tegelikult nägi taust parem välja kui pildi peal (võibolla ka sellepärast et ise tegin :D ) siis mingi kujutluse tulemusest saab.



Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 01, 2009 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Väga vahva taust veelkord ;)

Aga, mis värvi sa kasutasid ja kas see kaladele ohtlikke aineid ei eralda vette?

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri: :)
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 01, 2009 11:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Kasutasin valget veekindlat seinavärvi millele musta sips sisse pandi, et musta värvi saada. Pidasin enne ostu nõu espaki värvi segaja-müüjaga - väga tore mees oli, arvas, et see ei tohiks kaladele ohtlik olla, nagu minu katsetusel näha oli, ta ei eksinud (vähemalt kalad siiani elus). Küll ei oska öelda millest tekkisid need valged laigud taustale :? , kahju et ma nendest pilti ei teinud, oleks ehk rohkem arvamusi saanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 01, 2009 11:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kuna tegu oli valge värviga millele oli musta lisatud, siis äkki seal mingi seos?
Aga mis värvi nimi oli kui sa öelda oskad?

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri: Taust
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 01, 2009 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 16, 2009 10:03
Postitusi: 166
Asukoht: Tartu/Tallinn
Liigagi äge,minu arust... :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 01, 2009 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 18, 2008 09:49
Postitusi: 53
Asukoht: Pärnu
Päris hea tõesti. plaanisin isegi teha aga siis otsustasin vähe teistmoodi nimelt plastikust. Kui tagasi kodumaal u. 2 nädala pärast kindlasti panen oma projekti ka üles:) Jõudu teistelegi leiutajatele:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 01, 2009 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Ma ei ole kindel, aga kui ma ise ehitaks sarnasest materjalist siis kasutaksin töötlemiseks mingit vana ja suure võimsusega tinutuskolbi. Ühesõnaga, mu ettekujutuses on, et termiliselt on see materjal töödeldav. Ära jääks see meeletu pudistamine mis tekib lõigates.
Veel sobiks selleks tööks kuumaõhuföön kui sinna otsa panna erinevaid otsikuid. Osadel mudelitel on kaasas need. Hiljem kataks epoksüüdvaigu ja vastavalt toonitud värviga.
Ei ole kindel, aga tasub proovida.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 01, 2009 07:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 16, 2009 01:47
Postitusi: 101
Asukoht: Tartu
Epoksiitvaik on hea kraam küll kuid siin, Tartu kandis, ma seda küll talutava hinnaga leida ei suutnud... Ise kasutasin ka naks-2-te ja liiva mõne koha peal ning tulemus on täitsa hea. See värv ei mängi keskmises akvas nii kui nii rolli sest taustal võtavad koha sisse vetikad.

_________________
150L - 2x39w
210L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 01, 2009 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
vaiku ja riiet võiks võibolla minu käest ka saada..oleneb muidugi kogusest... suurtes kogustes (ala 1000l kasti tausta jaoks) on saadavus veits keerulisem. hinna koha pealt veel vaikin, aga odavam vast ikka kui poes :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 02, 2009 09:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Tjah kuumusega töötlemise koha pealt nii palju, et fööniga see ei toiminud (1200w föön). Lõpuks kui föön juba kärssama hakkas siis hetkeks nagu hakkas sulatama aga muidu mitte midagi eriti. Hiiglasliku tinutuskolbiga - see läheb vast liiga kuumaks, peab ettevaatlik olema, põletab augu läbi (vastu minemisest muidugi rääkimata) aga proovida muidugi tasub. Värvi kohta kirjutan kui koju jõuan ja vaadata saan :).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 02, 2009 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 10, 2009 09:36
Postitusi: 28
Asukoht: Tallinn
Kuumaõhuföön ja tavaline juuste föön on ikka kaks eri asja (vt siit ntx). ;)

_________________
elanikud: 5 punast neon tetrat, ca 15 erinevas vanuses gupit.
akva: 58L, filter Eheim 2008, soojendi Jäger 3602, valgus 1x15W.
sisu: mõned kivid, üks känd, Cryptocoryne, Vallisneria, Java moss, Phyllanthus fluitans, Ceratophyllum demersum.


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 02, 2009 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Haha :D ei mõelnudki neid samastada, idee sain välismaa lehelt kus keegi kodanik sai ka fööniga tehtud taolise triki ja kuna see mul käepärast oli siis proovisin järgi :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 02, 2009 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kuumaõhuga on kindlasti ka võimalik teha aga kui kontrollitav see sulamine ja asi on? Noaga on ikka nii, et kust lõikad, sealt lõikad ja ei mingit üleliigset sulamit jne.
Kui eesmärgiks ebaühtluste saavutamine, siis saab seda hiljem ka seguga teha ju...

Kui keegi kuumapüssiga proovi teeb, siis oleks huvitav kuulda, kuidas läks - hetkel tundub aga noaga asi turvalisem ja kontrollitavam...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 02, 2009 01:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 18, 2008 09:49
Postitusi: 53
Asukoht: Pärnu
tegingi samast materjalis nagu tehakse paate vaigu ja klaasriidega alumise reljeefi panin kaks 10 mm penoplaati kokku ja kuumaõhufööniga väga hästi võttis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 02, 2009 04:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Tegemist Vivacolor Interior Extra eriti niiskuskindla seinavärviga :) oli ka miski kood seal peal "UULA09".[/quote]
Kui piisav kuumus käes siis peno sulab kiiresti, seega peab ettevaatlik olema. (proovisin ka tikuga, auke tuli päris kähku kui tikk lähedale tõsta, nähtavasti peab mingi mugavama asjapulgaga proovima) :D


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver